نمایش 1 - 10 از 152
عواقب زیانبار بی‌حجابی
انسان موجودی اخلاقی است و همین ویژگی اخلاقی است که انسان را از دیگر آفریده‌های الهی متمایزمی کند. در روایات بسیاری به جلوه‌های اساسی اخلاق یعنی دینداری، حیا و عفت‌ اشاره شده است.
12/16/1396 - 09:51
ایستادگی و مقاومت، حکایت شیر زنانی که پیشگام انقلاب بودند
زن به عنوان نقش موثر و کلیدی خانواده بی شک بر فرزندان و مرد خانواده تاثیر بسزایی داشت، حضور مردان خانواده بی تاثیر از حضور زن نبود و در این میان باید گفت زن نقطه اتکایی برای حضور اعضای خانواده در مبارزات انقلاب اسلامی بود.
11/18/1396 - 11:30
نقش زنان در رواج فرهنگ مصرف گرایی
پشت پرده پیام های بازرگانی
تأثیر تبلیغات بر روی جامعه انکار ناشدنی است. اما نقش زنان در این بین به ابزاری تبلیغاتی فروکاسته شده و این آسیب است.
09/01/1396 - 08:42
زن در آثار نقاشی دوران‌های مختلف چگونه تصویر شده است؟
تصویرگری زن در صورتی پاک و روحانی؛
با این‌که تا پیش از دوره صفویه، نگارگران تمایلی به نمایش دقیقاً طبیعی و جسمانی اندام انسانی با اغراق در صورت مادی آن نداشتند اما به گفته راضیه یاسینی، در دوره صفوی به دلیل تعاملات فرهنگی و هنری میان ایران و مغرب‌زمین، ذائقه برخی از هنرمندان تغییر کرد و به‌تدریج ویژگی‌های هنر غربی از جمله نگاه این هنر به انسان و زن در نگاره‌هایی که از آن پس تصویر شدند، نمایان شد که تاکنون نیز ادامه دارد.
07/29/1396 - 11:31
چرا زنان شادتر از مردان هستند؟
اين يافته ها مي تواند توضيح دهد که چرا اغلب زنان از مردان شادترند. اين مطالعه بر روي ژني موسوم به maoa متمرکز شد که ميزان مواد شيميايي احساس خوب را در مغز تحت تاثير قرار مي دهد.
07/29/1396 - 11:28
آیا قانون بر شرع اولویت دارد؟!
در حاشیه طرح نبود الزام خروج زنان متاهل بدون اجازه همسر از کشور؛
آنان که طبل فمینیست را در کشور می‌کوبند و به‌جای رسیدگی به مشکلات زنان، به حواشی می‌پردازند تا منفعت سیاسی خود را دنبال کنند کجا هستند تا عاقبت این مسئله را در ابعاد مختلف ببینند؟! در این مستند خروج بدون دردسر دختران ایرانی از کشور به وسیله فرودگاه امام خمینی نشان داده می‌شود؛ یعنی همان قاچاق دختران به مدد فساد اداری که توسط مفسدین فی‌الارض صورت می‌گیرد و...
07/15/1396 - 09:24
مشقت های زن بودن در جامعه مدرن
تجربه «زن» بودن در دنیای مدرن تجربه عجیبی است. زن بودن در این دنیا اغلب از خلال هزاران نقش و موقعیت متضاد و متناقض تعریف شده در شکاف های میان سنت و مدرنیته حرکت می کند و «زن» ناچار باید به دنبال ترفندهایی برای سازگاری بیشتر آنها، مطلوب کردن شان و گاه حذف و انتخاب یکی به نفع دیگری باشد.
06/22/1396 - 09:40
زن و رسالتی به نام آرامش/موفقیت در خانه داری برگ حضور در جامعه
نگاه اسلام به اشتغال زنان؛
یک مشاور خانواده گفت: اگر زن در همسرداری، فرزند پروری و خانه داری موفق بود آنگاه می تواند در فعالیت های سیاسی و اقتصادی جامعه نیز مشارکت داشته باشد اما اگر این اشتغال و حضور در جامعه مانعی بر انجام رسالت های اصلی زنان بود اینجاست که زن باید تجدید نظر اساسی در خصوص حضورش در جامعه داشته باشد.
05/22/1396 - 09:31
زنان، اشتغال و چالش های عاطفی در خانواده/نگاهی به پیامدهای منفی اشتغال بانوان
گزارش؛
بسیاری از کارشناس ها اشتغال بانوان را یکی از سست شدن رابطه های زن و شوهر می دانند ،که در پی آن سست شدن کانون خانواده ها را به همراه خواهد داشت.
05/12/1396 - 10:49
زنان، اشتغال و چالش های عاطفی در خانواده/نگاهی به پیامدهای منفی اشتغال بانوان
گزارش؛
بسیاری از کارشناس ها اشتغال بانوان را یکی از سست شدن رابطه های زن و شوهر می دانند ،که در پی آن سست شدن کانون خانواده ها را به همراه خواهد داشت.
05/12/1396 - 10:49

صفحه‌ها

اشتراک در زن