نمایش 1 - 10 از 183
طلاق و اعتیاد در صدر آسیب‌های اجتماعی/ مشکلات اجتماعی، متغیری وابسته به هنجارها و ارزش‌های زمانه اند
نکته قابل تأمل درخصوص مشکلات اجتماعی آن است که مشکلات اجتماعی اموری ثابت نیستند بلکه دائما در حال تحول‌اند. آنچه در یک زمان مشکل اجتماعی تلقی می‌شود، ممکن است در زمان دیگر مشکل اجتماعی نباشد. به عبارتی مشکل اجتماعی متغیری وابسته به هنجارها و ارزش‌های زمانه خود است که با تغییر این هنجارها در طول زمان تغییر می‌یابد.
11/29/1396 - 12:11
یک کارشناس و مشاور خانواده افزایش خیانت در زن و شوهرهایی که از یکدیگر طلاق عاطفی گرفته اند را بیشتر از سایر زن و شوهرها دانست و افزود: در طلاق عاطفی زن و مرد به جای همگرایی، به سمت و سوی خودگرایی کشیده می شوند در این صورت زن و مرد ناخواسته در فقدان بازار تبادلات عاطفی، خلاء تبادل عاطفی خود را با شخص دیگری چه در فضای مجازی و چه در فضای حقیقی پُر می کند.
در گفت وگو با کارشناس مسائل خانواده مطرح شد:
یک کارشناس و مشاور خانواده افزایش خیانت در زن و شوهرهایی که از یکدیگر طلاق عاطفی گرفته اند را بیشتر از سایر زن و شوهرها دانست و افزود: در طلاق عاطفی زن و مرد به جای همگرایی، به سمت و سوی خودگرایی کشیده می شوند در این صورت زن و مرد ناخواسته در فقدان بازار تبادلات عاطفی، خلاء تبادل عاطفی خود را با شخص دیگری چه در فضای مجازی و چه در فضای حقیقی پُر می کند.
11/10/1396 - 08:16
با معضل فروپاشی خانواده روبرو هستیم/ سرعت رشد آمار طلاق
رییس فراکسیون خانواده گفت: در سالهای اخیر علی رغم بیشترین توجهی که در حوزه برنامه ای به موضوع خانواده داشته ایم متاسفانه اکنون با بحران های جدی در حوزه فروپاشی خانواده مواجه هستیم.
11/08/1396 - 09:01
عاقبت ناهنجاری های اجتماعی جه می شود/ آیا به راستی جامعه در آستانه یک بحران اجتماعی قرار دارد؟
در گفت وگو با رضا خدری استاد دانشگاه و نویسنده کتاب ناهنجاری های اجتماعی مطرح شد:ناهنجاری های اجتماعی گریبانگیر جامعه
استاد دانشگاه و نویسنده کتاب ناهنجاری های اجتماعی با بیان اینکه شمار زنان خیابانی و ساکن در خانه های فساد نیز هر ساله بین 10 تا 15 درصد رشد دارد و طیف سنی بیشتر آنان از 16 تا 18 سال است و اکثریت مبتلا به بیماری های عفونی و واگیر دار هستند، اظهار داشت : کارشناسان اعلام کرده اند : افزایش آمار بالای بیش از 20 هزار خودکشی و دهها هزار نوجوان فراری از منزل به گونه ای است که می تواند جامعه را در آستانه یک بحران اجتماعی قرار دهد.
11/01/1396 - 09:49
گام هایی به سوی طلاق با پرورش رویای سیندرلا
در مسیر اشتباه تربیت فرزندان؛
باید پرسید که آیا ما به عنوان والدین فرزندانمان را برای پذیرش یک زندگی مستقلانه تربیت کرده ایم یا همچنان به دنبال این هستیم که رویاهای سیندرلا را برای دخترانمان تعریف کنیم و در ذهنشان پرورش دهیم که بعد از ازدواج زندگی شاهانه ای باید داشته باشی و چون سیندرلا دارای خدم و حشم هستی!!!
10/27/1396 - 10:12
رد پای شبکه های اجتماعی در دادگاه های طلاق
صدایی که از راهرو دادگاه ها به گوش می رسد؛
در گذشته های نه چندان دور وقتی میان راهروهای دادگاه های خانواده پا می گذاشتی، زنان و مردانی را می دیدی که سرافکنده و با چشمانی اشکبار بر روی صندلی ، منتظر شنیدن نامشان برای ورود به دادگاه بودند...
10/25/1396 - 10:24
شبکه های اجتماعی بنگاه ازدواج و ثبت طلاق می شود
زمانی که کارشناسان فضای مجازی و فرهنگی، داد سخن از تهیه بسته های فرهنگی چرایی و چگونگی استفاده از محصولات اینترنتی را داشتند و عده ای با پرخاش گری به دنبال رد این موضوع بودند.
10/25/1396 - 09:09
طلاق عاطفی؛ جدایی همسران زیر یک سقف
پای صحبتشان که می‌نشینی از خاطرات شیرین اوایل ازدواجشان می‌گویند: هیچ وقت فکرش را هم نمی‌کردند که قرار است رابطه شیرینیشان به اینجا ختم شود.
10/25/1396 - 08:52
طلاق افزایش می یابد
آن زمان که اکثر کارشناسان فضای مجازی و کارشناسان فرهنگی، داد سخن از تهیه بسته های فرهنگی چرایی و چگونگی استفاده از محصولات اینترنتی را داشتند و عده ای با پرخاش گری به دنبال رد این موضوع بودند آیا فکر می کردند کار به جایی برسد که شبکه های اجتماعی موبایلی زودتر از دادگاه و دفترخانه های طلاق، حکم طلاق و اعلام خبر فروپاشی خانواده ها را در خود جای دهد؟
10/23/1396 - 10:16
مشغله های امروزی باعث ترویج بی وفایی در خانواده می شود/ فضای مجازی یکی از علت ها
گزارش ویژه؛
یک روانشناس تربیتی گفت: اعتیاد جنسی، ملال و خستگی، نداشتن هیجان و سرگرمی با همسر و غرق شدن در مشغله های روزمره و توجه نکردن به همسر از دلایل دیگر بی وفایی است.
09/22/1396 - 10:41

صفحه‌ها

اشتراک در طلاق