نمایش 1 - 10 از 80
نظام اقتصادی موجود جوابگوی چالش های بزرگ کشور نیست/اقتصاد مقاومتی با خواهش و دستور محقق نمی شود
کارشناس مسائل اقتصادی:
آل اسحاق گفت: انتظار تحقق کامل اقتصاد مقاومتی، انتظار درستی نیست زیرا این امر احتیاج به زمان، شرایط، مقدمات و الزاماتی دارد؛ اگر بخواهیم اقتصاد مقاومتی و اهداف حوزه اقتصاد با خواهش یا دستور محقق شود، درست شدنی نیست بلکه این امر باید با واقعیت های عملیاتی همراه باشد.
11/01/1396 - 09:04
درخشش نور صنایع دستی در قاب طلایی امیدی برای خودکفایی+تصاویر
توانایی زنان روستایی در تحقق اقتصاد مقاومتی؛
نقش زنان در تولید صنایع دستی شهرستان رودبارجنوب بیشتر به چشم می خورد و در واقع به صورت یک مکمل اقتصادی عمل می کنند و درخشش نور صنایع دستی در قاب طلایی امیدی برای خودکفایی مردم این منطقه است.
10/18/1396 - 12:04
جلوه ای از اقتصاد مقاومتی در هنر دست بانوان منوجانی/تصاویر
یکی از بخش‌ های مهم اقتصادی در ایران، حوزه صنایع دستی و هنرهای سنتی است که ابزاری قابل توجه برای صادرات کالا، اشتغال زایی، جذب توریسم و بالا بردن سطح تولید ملی به شمار می رود.
10/13/1396 - 10:55
سد بزرگی به نام "بانک" در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی
در حالی که افزایش تولید ملی یکی از مهم‌ترین محورهای تحقق اقتصاد مقاومتی است واحدهای تولیدی متقاضی تسهیلات رونق تولید با مشکل بزرگی در رابطه با پرداخت این تسهیلات از سوی بانک‌ها روبه‌رو هستند.
08/21/1396 - 12:13
حضور بی رنگ تولید کننده های داخلی در صنعت نوشت افزار ایرانی/ نادیده گرفته شدن نقش نوشت افزارها در انتقال فرهنگ بومی - مذهبی/
رابطه مستقیم لوازم التحریر خارجی با فقر اقتصادی و فرهنگی
اینکه بازار فروش لوازم التحریر در دست کشورهای آسیای شرقی و من جمله چین باشد اگر به اقتصاد ما ضربات سنگینی وارد می کند و بر آمار بی کاری می افزاید، طرح های غیر بومی و در بیشتر اوقات در تضاد با ارزش های ملی – مذهبی ما فقر فرهنگی را به جای خواهد گذاشت که مزدوج شدن این دو پدیده نامبارک، فرزندی جز از خود بیگانگی فرهنگی و افتادن در دره فقر اقتصادی چیزی در پی نخواهد داشت.
06/05/1396 - 10:08
احداث شهرک صنعتی موجب اشتغال در صنایع پایین دستی فولاد می شود/هزینه کرد ۶ میلیارد تومانی جهاد نصر در راستای توسعه بخش«سیریز»/ایجاد تحول در منطقه با اختصاص درصدی از درآمد پسته
در هشتاد و دومین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان کرمان عنوان شد؛
هشتاد و دومین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان کرمان در خصوص آخرین اقدامات صورت گرفته در حوزه اقتصاد مقاومتی در بخش سیریز زرند در محل سالن پیامبر اعظم استانداری کرمان با حضور مسئولین و جمعی از خبرنگاران برگزار شد.
05/08/1396 - 12:32
افتتاح و کلنگ‌زنی 130 پروژه در کرمان /راه‌اندازی 1550 کارگاه اقتصاد مقاومتی
مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه ثارالله استان کرمان:
مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه ثارالله استان کرمان ابراز داشت: در هفته بسیج سازندگی امسال ۱۳۰ پروژه عمرانی و غیرعمرانی با اعتبار ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان از برنامه‌های محرومیت‌زدایی سپاه ثارالله کرمان راه‌اندازی و کلنگ‌زنی می‌شوند.
02/16/1396 - 19:12
ایرانی؛ ایرانی بپوش/ تیشه ای که قاچاق بر صنعت پوشاک کشور می زند
گفت‌وگو با رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک
ارزش افزوده بالای صنعت پوشاک بر هیچ کس پوشیده نیست و اغلب کارشناسان اقتصادی با در نظر گرفتن این مزیت، بر رونق صنعت یاد شده تاکید دارند، در حالی که طی چند سال اخیر، متاسفانه تیشه‌ای به نام قاچاق مشغول ضربه زدن به ریشه تولید پوشاک در کشورمان بوده است.
01/29/1396 - 11:14
پیشنهاد چند راهکار برای تحقق شعار سال
در این یادداشت چند راهکار مختصر که می‌تواند توسط همه افراد جامعه به کار بسته شود و به تحقق شعار سال یاری رساند، پیشنهاد می‌شود.
01/19/1396 - 12:36
چرا رهبر انقلاب امسال را هم سال «اقتصاد مقاومتی» نامیدند؟/ ناامیدی رهبری از مسئولان اقتصادی کشور؛ امیدواری به مردم
ایشان با بیان رتبه‌ی اول ایران در ذخایر نفت و گاز در جهان و رتبه‌ی ایران در ذخایر طبیعی، عدم حل مشکلات اقتصادی در کشور را به‌دلیل مدیریت ضعیف دانستند. سؤالی که سخنان ایشان در ذهن انسان متبادر می‌نماید، این است که چرا با وجود منابع عظیم طبیعی شامل زمین، معدن، نفت، گاز، موقعیت استراتژیک، دسترسی به دو دریا، اقیانوس هند و دریاچه‌ی خزر، یک درصد جمعیت جهان و داشتن پیشینه‌ی تاریخی و مذهبی اصیل، مردم باید با مشکلات اقتصادی گسترده روبه‌رو باشند؟ پاسخ نیز از سخنان ایشان قابل استخراج است: ضعف مدیریت اقتصادی.
01/14/1396 - 10:24

صفحه‌ها

اشتراک در اقتصاد مقاومتی