نمایش 1 - 10 از 26
زنان کرمانی در طول تاریخ از پیشتازان عرصه سیاسی بودند/از کفن پوش کردن فرزندان خود تا راهپیمایی برای حمایت از روحانیت
رئیس مرکز کرمان شناسی :
رئیس مرکز کرمان شناسی گفت :زنان کرمانی در طول تاریخ همیشه از پیشتازان و از کسانی بودند که در احقاق حق جامعه و رفع دشواری ها و مشکلات سیاسی پیش گام بودند .
11/10/1396 - 09:20
درآمدی بر درک اجتماعی-فلسفی از پدیده‌ شهید حججی
محسن حججی، پدیده پیچیده‌ای که در روزهای اخیر ذهن و زبان ما ایرانیان را درنوردید، چگونه موجودی است؟ این ایام بیشتر نوشته‌ها و کوشش‌ها به اقتضای تاثر از شرایط، بر «شخص» شهید حججی متمرکز شده است؛ برای بررسی ژرف‌تر اما باید این شهید و رویدادهای رخ‌داده پیرامون آن را از بند احوال شخصی رها ساخته و در بستر و متنی وسیع‌تر قرار داد.
07/10/1396 - 11:04
انقلاب چادریها و پشتوانه هایی که پیشایش مردان ایستادگی کردند
یادداشت/
زنان، اين عناصر عفاف و نجابت، نه تنها در پيروزي انقلاب اسلامي سهم بزرگي ايفا كردند، بلكه در تثبيت نظام جمهوري اسلامي و تداوم انقلاب اسلامي حرف نخست را زدند و با حضور در صحنه انقلاب اسلامي، توطئه هاي دشمنان را در عرصه هاي گوناگون فرهنگي، نظامي، اقتصادي، اجتماعي، سياسي و ... نقش بر آب ساختند.
11/16/1395 - 10:31
نقش زنان در پیروزی انقلاب اسلامی، به روایت کتب منتشره
تعداد کم آثار به رشته تحریر درآمده در این حوزه؛
نگاهی به پژوهش‌ها و آثار مکتوبی که به این نقش و جایگاه مهم پرداخته‌اند، نشان‌گر آن است که حداقل از نظر تعداد، آثار بسیار کمی در این زمینه به رشته تحریر درآمده است و این، در مقابل اتفاق صورت‌گرفته و نقش تأثیرگذار زنان بسیار اندک است و نمی‌توان توقع داشت که با این میزان اثر چاپ‌شده، بتوان انقلاب رخ‌داده و تاریخ حوادث و نقش زنان را به نسل‌های بعد منتقل کرد.
11/13/1395 - 13:16
حمایت همه جانبه انقلاب اسلامی از زنان/رشد علمی و جایگاه زنان در 37 سال اخیر انکار ناپذیر است
حمایت همه جانبه انقلاب اسلامی از زنان
انقلاب به رهبری بزرگمرد تاریخ اسلام توانست باچنین نگرشی نسبت به زن ،طومار نگرش فاسد ومنحط رژیم پهلوی وغرب را نسبت به زن در هم پیچیده وافق جدید وروشنی فرا روی زنان این مملکت قرار دهد .نگرشی که طبق آن زن ابزار نیست بلکه مبدا ءهمه سعادتهاست ،زن مربی جامعه است .
11/22/1394 - 10:51
نقش زنان
گزارشی از وضعیت زنان بعداز پیروزی انقلاب:
مید به زندگی در زنان قبل از انقلاب ۵۱ سال بوده و هم اکنون به ۷۴ سال رسیده است. تصدی بیش از ۳۰ درصد سهم علمی و نظریه پردازی دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه از سوی زنان، از افتخارات انقلاب اسلامی به شمار می‌رود.رشد ۳۱ درصدی پزشکان عمومی زن،‌ رشد ۴۰ درصدی پزشکان فوق تخصص و ۹۹درصدی متخصصان زن از جمله پیشرفت‌های بی نظیر زنان در حوزه پزشکی است.
11/20/1394 - 08:36
زنان انقلاب اسلامی
نگاه امام (ره) به نقش زنان در پیروزی انقلاب اسلامی؛
در مملكت ما ايـن طـور شـد كه بانـوان همـدوش بلكه جلـوتر از مردها از خانه ها بيرون آمدند و در ايـن راه اسلامـي زحمت كشيدند و رنج ديدند, جـوان دادند, شوهر دادند, برادر دادند, معذلك رنج كشيدند, عمل كردند, پشتيباني از اسلام كردند و مردها هـم به تبع زنها اين كار را كردند
11/13/1394 - 10:00
خدیجه دباغ
در گفتگو با اولین فرمانده زن سپاه ومبارز انقلابی؛
مرضیه حدیدچی (دباغ) از جمله زنان مبارز انقلاب اسلامى‏ است که فعالیت های سیاسی خود را تا زمان پیروزی انقلاب اسلامی ادامه داد که در آستانه پیروزی انقلاب با این بانوی مبارز به گفتگو نشستیم.
11/12/1394 - 11:21
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پاسخ به نامه رئیس‌جمهور:
مراقبت شود که طرف مقابل تعهدات خود را به‌طور کامل انجام دهد. اظهارات برخی از سیاستمداران امریکائی در این دو سه روز کاملاً موجب بدگمانی است.
10/30/1394 - 09:17
از سرود های صادق آهنگران تا اشک چشم رهبری در دیدار پاسداران
مسئول سازمان بسیج جامعه زنان سپاه ثارالله استان کرمان:
مسئول سازمان بسیج جامعه زنان سپاه ثارالله استان کرمان گفت:حال وهوای عجیبی را آهنگ های حاج صادق آهنگران در فضا ایجاد کرد که همه با هم این آهنگ ها را تکرار می کردند و همه پاسدارن تحت تاثیر قرار گرفتند ازجمله مقام معظم رهبری که با اشک چشم حضار را همراهی کردند.
06/26/1394 - 12:55

صفحه‌ها

اشتراک در انقلاب اسلامی