نمایش 1 - 10 از 20
تفکر غرب را بر زنان ایران پیاده نکنیم
فمنیسم می خواهد زن را تبدیل به مرد کند و این یعنی نداشتن هویت مستقل از سوی زن و این مطلب بهترین عامل رد تفکر فمنیسمی است.
03/10/1396 - 09:08
فمنیسم؛ مَکر سرمایه داری برای به خدمت گرفتن بیشتر زنان/ لگد مال کردن حقوق زنان با شعار «زن برهنه، زن زیبا، زن آزاد»
بررسی جریان های فمینیستی اسلامی و خاستگاه آن در ایران / 2
مناسبات و اهداف اقتصادی جامعۀ غرب، پس از انقلاب صنعتی بر پایه اقتصاد و سودآوری بیشتر، استوار شده بود. در آن زمان، سرمایه‌داران کارخانه‌های بسیاری برای تولید درآمد تأسیس کرده بودند و به نیروی انسانی ارزان ـ که از مهم‌ترین مؤلفه‌های کسب سود است ـ نیاز داشتند. کودکان و زنان ارزان‌ترین نیروهای کار بودند. در چنین شرایطی سرمایه‌دار غربی برای به دست آوردن کارگر ارزان مقدمات کار را فراهم کرد؛ یعنی زن را که تا آن زمان در خانه بود، از خانواده جدا و به عرصۀ اجتماع و اقتصاد وارد کرد.
12/03/1395 - 12:07
خشونت خانگی یکی از مهم ترین دلایل شکل گیری فمینیسم در غرب/ زنان غربی در موج سوم فمینیسم، غرق خشونت و بی عدالتی
بررسی جریان های فمینیستی اسلامی و خاستگاه آن در ایران / 1
از عوامل اصلى شکل‏ گیرى جنبش‏ هاى فمینیستى، تبعیض و بى عدالتى جنسى بوده است. علت اصلى ظهور جنبش فمینیستى در جوامع غربى، ظلم و ستم‏ هایى است که در این جوامع ‏به زنان شده است؛ ستم‌هایی که آنان را از حقوق طبیعى خود محروم کرده است. فمینیست‌ها، بنیان ستم‏ و استبداد حاکم بر زنان را در وابستگى اقتصادى آنان به مردان و نیز وجود نظام خانوادۀ مردسالار مى‏دانند؛ ازاین‏رو معتقدند که باید دست ‏به اقدامى زد که در نتیجۀ آن، زنان به استقلال اقتصادی برسند.
12/03/1395 - 11:42
خانواده ایرانی زیر تیغ فمینیسم/ماهواره دایه مهرباتر از مادر
الگوها و ارزش های فمینیستی که به وفور در اکثر سریالهای ماهواره ای غرب وجود دارد بنیان خانواده های ایرانی را هدف قرار داده است.
11/25/1395 - 11:17
کلیشه های جنسیتی و پرورش ماردان مجرد
وقتی فمنیسم الگو می شود؛
تاکید فمنیسم بر آزادی جنسی ،سبب به وجود آمدن یک پدیده فرهنگی بنام مادران مجرد است یعنی مادرانی که خارج از چارچوب ازدواج صاحب فرزند می شوند.72 در صد از جنایت کاران نوجوان بیشتر در میان نوجوانانی رخ می دهد که فاقد پدر بوده اند.
11/12/1395 - 11:42
ظهور «فمینیسم اسلامی» در میان مذهبی‌ها
نقدی بر حضور اجتماعی زنان و تقوای همکاری؛
این نوشته نه یک نسخه تجویزی است و نه دستورالعمل کاری. بلکه اقتراحی است در باب همکاری با بانوان برای کسانی که دغدغه فعالیت اجتماعی بانوان را به همراه دغدغه‌های دینی‌ای چون رعایت حریم‌های شرعی و اخلاقی دارند. واضح است که در آن دین‌شناسانه سخن نگفته‌ایم اگرچه که به آموزه‌های دینی نیز بی‌توجه نبوده‌ایم.
08/08/1395 - 10:47
چرا "نگاه فوق العاده مثبت" ترانه علیدوستی به فمینیسم، چندان قابل ترحم نیست؟!
ترانه علیدوستی از فمینیسم چه می‌داند؛
خانم ترانه علیدوستی اخیراً گفته است فمینیست است و از این موضع خود دفاع می‌کند. او گزاره‌هایی هم درباره چرایی علاقه خود به فمینیسم ذکر کرده است. در این یادداشت در پی آنیم که بررسی کنیم آنچه ایشان از فمینیسم می‌داند تا چه اندازه قابل اعتناست؟
03/20/1395 - 10:28
ترویج افکارفمنیستی در جامعه اسلامی،حرکتی غیرحرفه ای است/ احقاق حقوق باید آگاهانه و منطبق با قانون باشد
انتقاد یک جامعه شناس از ترویج تفکر فمنیستی در جامعه:
یک جامعه شناس گفت: بهترین توصیه من به عنوان یک جامعه شناس به آن دسته از خانم‌هایی که خواستار احقاق حقوق به حق خود هستند، این است که در برابر گرفتن یکسری حقوق اجتماعی خود صبور باشند و در این زمینه نه بر اساس تفکر وارداتی بلکه به صورت قانونی و در صورت بر هم نخوردن نظم و عرف جامعه رفتار کنند.
03/16/1395 - 12:19
وقتی فمینیست طرفدار حجاب می شود
واتسون در مقاله خود مسئله گرایش به حجاب را واکنش های فردی زنان دانسته و با بررسی آیات قرآن در ارتباط با حجاب سعی کرد به ریشه داشتن این مقوله در تفکر دینی مسلمانان اشاره کند ودر ادامه با بررسی زندگی دونفر از زنان مسلمان در جایگاه دانشجو وشاغل، برگزیدن حجاب را به عنوان یک انتخاب آزادانه که ریشه در باور و تفکر آن ها داشته وحتی نوعی فمنیسم معکوس و اعتراض علیه مصرف گرایی و غرب گرایی محسوب میشود، جلوه دهد.
02/23/1395 - 09:29
انقلاب اسلامی منشاء تحولات در حوزه زنان بود /همایش های فمنیستی مغایر با اهداف نظام وانقلاب است
معصومه فرزانه کارشناس مسایل فرهنگی در واکنش به همایش«زنان، اعتدال و توسعه»:
فرزانه گفت: برگزاری چنین همایش هایی دردی از مسائل و مشکلات حوزه زن و خانواده را درمان نمی کند و تنها تریبون در اختیار افرادی قرار داده که تفکرات مغایر با روح انقلاب و اندیشه های امام خمینی (ره) و امام خامنه ای را در بحث زن و خانواده ترویج کنند.
11/20/1394 - 13:41

صفحه‌ها

اشتراک در فمنیسم