نمایش 1 - 10 از 259
آیا زنان مقدس قرآنی هم با حجاب بودند؟
در این نوشتار سعی بر آن داریم با توجه اجمالی به کتاب هایی چون تورات، انجیل و متون تاریخی به اثبات محجبه بودن زنان مقدس در ادیان توحیدی بپردازیم.
12/05/1396 - 08:36
طلاق و اعتیاد در صدر آسیب‌های اجتماعی/ مشکلات اجتماعی، متغیری وابسته به هنجارها و ارزش‌های زمانه اند
نکته قابل تأمل درخصوص مشکلات اجتماعی آن است که مشکلات اجتماعی اموری ثابت نیستند بلکه دائما در حال تحول‌اند. آنچه در یک زمان مشکل اجتماعی تلقی می‌شود، ممکن است در زمان دیگر مشکل اجتماعی نباشد. به عبارتی مشکل اجتماعی متغیری وابسته به هنجارها و ارزش‌های زمانه خود است که با تغییر این هنجارها در طول زمان تغییر می‌یابد.
11/29/1396 - 12:11
پشت پرده پرچمداران بی عفتی
یادداشت/روح افزا؛
اینها هنوز نفهمیده‌اند که دختران و زنان انقلابی ما در تمامی سنگرهای انقلاب با تمام توان و در کمال حجاب و عفاف با پرورش شهدا و دانشمندان و علما، تا پای جان خود و فرزندانشان و همسرانشان در خدمت انقلابند.
11/18/1396 - 09:10
بررسی عوامل مؤثر بر کشف حجاب از قاجار تا پهلوی / کشف حجاب در دوران پهلوی پدر و پسر چه تفاوت هایی داشت؟!
به مناسبت هفدهم دی سالروز فرمان کشف حجاب رضاخانی
مهم ترین تفاوت کشف حجاب در عصر پهلوی اول و دوم این بود که کشف حجاب در عصر رضاشاه به زور سر نیزه و در عصر محمدرضا شاه به پشتیبانی تبلیغات گسترش یافت در واقع پهلوی دوم تلاش کرد تا زنان را به بی حجابی و برهنگی تشویق نمایند و از طریق رسانه های گروهی، مراکز آموزشی، ادارات و سینماها در دین زدایی متمرکز شد وی دو هدف داشت، اول رواج بی حجابی و بی عفتی ودوم نشان دادن چهره ای طرفدار حقوق زنان از خود.
10/18/1396 - 11:11
تبلیغات مخالف «حجاب وعفاف» در رسانه ملی!
یادداشت
با توجه به این ولنگاریسم فرهنگی موجود و نبود نظارت بر محتوای تبلیغات تلویزیونی بیم آن می ­رود که با چنین احاطه و تسلطی که سرمایه ­داران بر رسانه ملی دارند بعد از مدتی برای تبلیغ و فروش بیشتر پای ساپورت­ های بدن نما و مانتوهای تنگ را هم به تلویزیون باز کنند و از آنتن رسانه ملی برای منافع خود سوءاستفاده ببرند و همین مسائل ممکن است در طی زمان باعث ریزش مخاطب و از بین رفتن اعتماد اجتماعی به رسانه ملی شود، اتفاقی که دست اندرکاران رسانه ملی نباید ساده و سطحی از کنار آن عبور کنند.
10/10/1396 - 13:16
چگونه دختری محجبه تربیت کنیم؟
مادران که ارتباط و مسئولیت بیشتری در تربیت دختران دارند، در رابطه با مسأله حجاب نقش مهمی دارند،‌ اگر آن‌ها از حجاب کامل مثل چادر در مواجهه با نامحرم استفاده کنند، دخترانشان از همان کودکی با حجاب اسلامی آشنا می‌شوند.
09/22/1396 - 10:38
حجاب و حرمت نگاه به نامحرم در قرآن
ای پیامبر، به زنان و دخترانت و نیز به زنان مؤمنین بگو خود را بپوشانند تا شناخته نشوند و مورد اذیت قرار نگیرند. و خداوند بخشنده مهربان است.
08/30/1396 - 09:17
فاجعه فرهنگی پیش روی ماست
یادداشت/
شاید ۲۰ سال پیش کسی به مخیله‌اش هم نمی رسید روزی در خیابانهای شهر، دخترانی را مشاهده کند که آن سالها مردم شاید آنها را در سالن های عروسی هم نمی دیدند... دخترانی بزک کرده با موهای پف کرده و بیرون ریخته و مانتوهایی کوتاه و تنگ و شلوارهایی تنگتر! این روند ۲۰ سال طول کشید تا به اینجا رسید. استعمار و استکبار صبر و حوصله زیادی دارد، بر عکس بعضی از ماها...
07/02/1396 - 10:19
کودکی را با حجاب بگذرانیم یا بی حجاب؟
یادداشت/
حجاب یکی از ضروریات دین بوده و همچنین یکی از اجزای مهم نشان دهنده شخصیت هر فرد مطرح می شود.یکی از اجزای مهم شخصیت هر فرد حجاب است و همچنین یکی از ضروریات دین توجه به پوشش و حجاب است.
06/22/1396 - 12:47
خواب خرگوشی مسئولان در حوزه عفاف و حجاب/ عدم سکوی مهندسی فرهنگی درحوزه پوشش و لباس اسلامی احساس می شود
سال‌هاست که حرف حضرت آقا درباره لباس ملی و اهمیت بر زمین مانده است. مسئولان در خواب خرگوشی خود هستند و یا سرگرم همایش و برنامه‌های خنثیئ بی ثمر تنها بیلان کاری ارائه کنند و درعمل هیچ کدام حتی به خود زحمت زنده کردن این حرف آقا را هم نداده‌اند؛ چه برسد به این‌که در راستای آن اقدامی جدی و عملی انجام دهند و اکنون در زمانی قرار گرفته‌ایم که سال‌هاست قدم‌های بزرگتری به عقب برداشته‌ایم و حجاب و بدحجابی به معضل فرهنگی کشورمان بدل شده.
06/11/1396 - 12:11

صفحه‌ها

اشتراک در حجاب