نمایش 1 - 10 از 18
سراشیبی جمعیت با نگرشی به نام تک فرزندی
یادداشت/
در نگاهی به گذشته خانواده های ایرانی و یا کرمانی خانه های بزرگ را می بینیم که دارای اتاق های متعدد و وسیع با حیاطی گسترده که جای بازی فرزندان خانه بود، با گذر زمان نه تنها خانه ها کوچک شد بلکه از تعداد اتاق ها و وسعت حیاط نیز کاسته شد اما جالبتر آنجاست که نگاه جدید بر تعداد فرزندان خانه نیز اثر گذاشت و روز به روز خانواده ها خواستار فرزند کمتری شدند.
12/05/1396 - 13:06
اسلام با تک فرزندی مخالف است/ نگاه تقلیدی به فرهنگ غرب عامل کاهش جمعیت
گزارشی از پیامدهای تک فرزندی؛
در میان آموزه های اسلامی نه تنها به تک فرزندی توصیه نشده بلکه با آن مخالفت و با رعایت شرایطی دعوت به ازیاد نسل شده است به گونه ای که در قرآن کریم تکثیر نسل به عنوان یکی از مهمترین اهداف ازدواج معرفی شده است.
01/19/1396 - 08:52
تک فرزندی چگونه به یک پُز اجتماعی در ایران تبدیل شد؟
استاد دانشگاه تربیت مدرس گفت: تک فرزندی، قدرت سازگاری و تفاهم فرزند را کاهش میدهد چرا که دائم در خانه کانون توجه خانواده است.
06/16/1395 - 11:21
بررسی مشکلات و عوارض تک فرزندی بر کودکان
در گفت وگو با یک کارشناس ارشد روانشناسی مطرح شد:/2
یک کارشناس ارشد روانشناسی با اشاره به اینکه روی آوردن به شبکه های اجتماعی در کودکان تک فرزند بیشتر از خانواده های پر جمعیت است، گفت: کودکان تک فرزند، زودتر از آنکه مهارت های زندگی را کسب کنند، کار کردن با تبلت، موبایل و .. را آموزش دیده و این دست وسایل جزء بازیچه های آنها می شود.
04/15/1395 - 08:56
تک فرزندان بیشتر دچار مسئله خودارضایی می شوند/نقش مؤثر خواهر و برادر در کسب مهارت زندگی توسط کودک
یک کارشناس ارشد روانشناسی در گفت وگو با طنین یاس
یک کارشناس ارشد روانشناسی با تاکید بر اینکه اکثر تک فرزندان قبل از آنکه به سن بلوغ برسند با مشکلات خود ارضایی روبه رو می شوند، گفت: کودکانی که تک فرزند نیستند می توانند از خواهر و برادر بزرگتر مهارت های لازم را برای برخورد با مشکلات بلوغ زو رس کسب نمایند در صورتی که تک فرزندان نه دوست و نه خواهر و نه برادری دارند که از آنها مهارت کسب کنند و همین امر نوجوان را با مشکلاتی روبرو کند.
04/13/1395 - 09:29
شلوغی دنیای تک فرزندی
یادداشت/
در شرایطی که زوج ها بر طبل تک فرزندی می کوبند ، دنیای تک فرزندی را شلوغ کرده اند و آن را دلیلی برای توجه بیشتر به کودکشان می دانند واقعیت در لوای دیگری پنهان شده است.
03/06/1395 - 08:24
تنهایی همیشگی؛ ارمغان سخت تک فرزندی
یادداشت/ به بهانه هفته ملی جمعیت
نمونه های بسیاری در جامعه ما وجود دارند، کسانی که به زعم خود می خواستند با داشتن یک یا دو فرزند زندگی بهتری را برای خود و خانواده شان فراهم کنند اما حالا به این نتیجه رسیده اند که تحلیل های نادرست گذشته با شعار "فرزند کمتر زندگی بهتر"، نه تنها آنان را خوشبخت نکرده بلکه آینده ای سرشار از استرس و اضطراب را برایشان فراهم نموده است.
02/26/1395 - 12:02
تقویت ارتباط خویشاوندی؛ لازمه حفظ فرهنگ دینی و مذهبی خانواده
با توجه به تاثیرپذیری بالای کودکان؛
یک روانشناس و مشاور خانواده در یزد با تاکید بر ضرورت حفظ ارتباط خویشاوندی گفت: کودکان در محیط خانوادگی و با معاشرت با خویشاوندان آموزش مشاهده‌ای و غیر مستقیم می‌بینند و از این جهت متناسب با فرهنگ دینی و مذهبی خانواده رشد خواهد یافت.
02/21/1395 - 12:07
پسران در تولد از دختران پیشی گرفتند/روند کاهش جمعیت کشور روبه بهبود است
طبق آخرین آمار سازمان ثبت احوال کشور، ولادت نوزادان پسر در سال94 از دختران بیشتر بوده است.
01/16/1395 - 09:27
تک فرزندی
تک فرزندی یک هشدار است به خصوص اگر بدانیم در حال حاضر یک سوم خانواده های ایرانی تک فرزند هستند و جمعیت کشور رو به پیری است
10/27/1394 - 13:13

صفحه‌ها

اشتراک در تک فرزندی