آخرین اخبار

تاریخ : 12. دى 1396 - 11:53   |   کد مطلب: 33299
اعتراض یا اغتشاش/حق طلبی که با لیدری دشمنان منحرف شد
نیم نگاهی اندیشه و تامل به اغتشاشات اخیر باید داشت؛ اعتراضاتی که در ابتدا در یکی، دو شهر کشور رخ داد پیرامون مشکلات معیشتی بود با شعارهایی در خصوص گرانی اما کم کم مسیر خود را عوض کرد، به واقع با جاسازی معاندین و منافقین در صف معترضین، رنگ و بوی خود را عوض کرد و به دنبال شعارهایی علیه نظام و حکومت کشانده و به اغتشاش تبدیل شد.

به گزارش زنان کویر ، داستان اینجاست، مرز بین اعتراض و اغتشاش بایستی مشخص شود.موضوعی که این چند روز از سوی بسیاری از کارشناسان مطرح می شود. در چند روز اخیر شاهد بودیم موج اعتراضات به حق مردم تبدیل به اغتشاشات شد و ماهی گیران، همان هایی که تا دیروز مردم ایران را  تروریست خطاب کرده بوند، با دفاع از اغتشاشگران، شروع به ماهی گیری کردند.

گرچه ساختارهایی که باید اصلاح شود فراوان است و چه بسا همین بی تفاوتی نسبت به معیشت مردم و به همراه مدیریت ناکارآمد، سبب تشدید چنین شرایطی شده است و اکنون کشور را با شرایطی نامناسب روبرو کرده است اما باید دانست که صف معترضین از اغتشاشگران جدا است.
نیم نگاهی اندیشه و تامل به اغتشاشات اخیر باید داشت؛ اعتراضاتی که در ابتدا در یکی، دو شهر کشور رخ داد پیرامون مشکلات معیشتی بود با شعارهایی در خصوص گرانی اما کم کم مسیر خود را عوض کرد، به واقع با جاسازی معاندین و منافقین در صف معترضین، رنگ و بوی خود را عوض کرد و به دنبال شعارهایی علیه نظام و حکومت کشانده  و به اغتشاش تبدیل شد.
اغتشاشگرانی که با لیدری چند کانال تلگرامی و دشمنان قسم خورده ی حکومت اسلامی ایران هر روز بر صفشان افزدوه شد و مانع شدند تا صدای مردم به گوش دولتمردان برسد.
حضور دختران و پسرانی که با نقاب در میان صف اغتشاشگران هستند و به واقع لیدری این تجمعات را بر عهده دارند به خوبی قابل مشاهده است. افرادی بدون اینکه به پایه و اساس مبانی مردم ایران نگاهی بیندازند تحرکاتی انجام می‌دهند که به خوبی مشخص می‌کند این افراد از مردم نیستند. آتش زدن پرچم جمهوری اسلامی ایران خود مرز میان فتنه‌گران و مردم عادی را مشخص می‌کند. 
بی شک
 آسیب زدن به بیت المال و اموال مردم، کشتن عده ای از عابران و مردم بیگناه ، به آتش کشیدن پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران نشان از این خواهد داشت که صف معترضین از اغتشاشگران جدا است.
سوال اینجاست  چطور فردی که دست به خشونت می‌زند می‌تواند نوید بخش آرامش و سعادت و رفاه مردم باشد. از سوی دیگر اعتراض دارای ماهیت و قوانین خاص خودش است و با اغتشاش کاملا متفاوت است آنچه که این روزها فتنه‌گران به نمایش گذاشته‌اند، نشان داده‌اند که به دنبال اعتراض و رسیدن به مطالبات نیستندبلکه به دنبال مقاصد خویش هستند که قطعا با رفاه مردم یکی نیست .
موضوع دیگر توجه مسئولین به مطالبات به حق مردم و رفع نقایص موجود در کشور است اما قطعا حساب اغتشاشگران نسبت به مردم جداست و طبق قانون با کسی که برای برهم زدن امنیت کشور و ایجاد تنش در میان مردم و افزودن مشکلاتی به مشکلات آنان وارد معرکه شده است باید برخورد جدی شود.
 
یادداشت: اعظم پسند/
انتهای پیام/

 

     
 
 
 
 

دیدگاه شما

زنان کویر
منهاج