آخرین اخبار

تاریخ : 25. آبان 1396 - 10:31   |   کد مطلب: 33177
نگذارید خاطرات تلخ بازسازی زمان جنگ تکرار شود
اقای رئیس جمهور از شما می خواهیم که سعی کنید منازل مردم زلزله زده کرمانشاه را بنحو احسن بسازید و اثاثیه خانه هایشان را تامین کنید تا خدای ناکرده خاطرات تلخ زمان بازسازی تکرار نشود و در 28 سال آینده کسی عملکرد امروز دولت شما را زیر سئوال نبرد.

به گزارش زنان کویر ، از این که هیئت دولت تصویب کرده مبالغی بلاعوض و وام به مردم زلزله زده استان کرمانشاه پرداخت کند تا حدودی رفع مشکل میکند اما کافی برای مردم خانه خراب شده و عزیز از دست داده نیست

چون این افراد همه خانه و زندگی شان نابود شده . آخه با  مبلغ 5 و 6 میلیون تومان بلاعوض نمیتوانند حتی  اثاثیه اولیه زندگی شان را بخرند .
 
در ثانی با وام 25 و 35 میلیون تومانی آنهم با بهره کدام خانه خراب شده قادر است منزلش را بسازد . با این مصالح گرانقیمت حتی نمیشود یک آلونک ساخت تا چه برسد به ساخت منزل.
 
آقای رئیس جمهور من بعنوان خبرنگار و عکاس جنگ تحمیلی از نزدیک شاهد آوارگی  و خانه خرابی مردم عزیز از دست رفته بودم ، مردم عزیز  استان کرمانشاه نیز در ایام جنگ ، درد آوارگی و خانه خرابی را چشیده اند.
 
آقای رئیس جمهور ، در زمان بازسازی دولت وقت اعلام کرد که هفت قلم کالای اساسی به جنگزده ها میدهد ولی دیری نپائید که پشیمان شد و بجای هفت قلم کالای اساسی فقط بهر خانوار مبلغ 150 هزار تومان داد که در آن زمان پول یک کولز گازی هم نمی شد.
 
همین بی توجهی دولت وقت در بازسازی باعث شد که امروزه هنوز شاهد دیدن  خرابی های  شهرهای جنگزده امثال آبادان و خرمشهر که روزگاری گل های سرسبد خاورمیانه بودند باشیم. عده ای از مردم این شهرها با وحودی که 28 سال از پایان جنگ می گذرد هنوز در خرابه ها زندگی می کنند . چرا ؟؟!!
 
می دانید چرا ؟ چون مسئولان بازسازی سمبل کاری و ماست مالی و رفع تکلیف کردند و در صدا و سیما و رسانه ها آمار دروغی و غیر واقعی دادند... پس شما امروز سعی کنید منازل مردم زلزله زده کرمانشاه  را بنحو احسن بسازید و اثاثیه خانه هایشان را تامین کنید تا خدای ناکرده خاطرات تلخ زمان بازسازی تکرار نشود و در 28 سال آینده کسی عملکرد امروز دولت شما را زیر سئوال نبرد.
 
والسلام
طنین یاس

انتهای پیام/

دیدگاه شما

زنان کویر
منهاج