آخرین اخبار

تاریخ : 30. بهمن 1395 - 9:42   |   کد مطلب: 32153
سفره های مجازی با طعم تلخ خیانت
فضای مجازی به گونه ای در زندگی انسان ها رسوخ کرده است که می توان انواع خیانت ها را مرتکب شد و همچنان در نگاه خانواده فردی موجه، متین و قابل اعتماد به نظر آمد.

به گزارش زنان کویر ،این روزها خیلی ها از شبکه های اجتماعی از قبیل تلگرام و اینستا استفاده می کنند، راستی شما چطور؟

تب جدیدی است که پیر و جوان نمی شناسد. بیشتر افرادی که دارای تلفن همراه هوشمند هستند در شبکه های مختلف عضو می شوند، با دوستان‌شان گروه تشکیل می‌دهند، تبادل‌نظر می‌کنند، می‌خندند و تفریح مجازی به‌روز دارند.

بدون شک این دنیای مجازی ارتباطات را به طور شگفت‌انگیزی سریع کرده و می‌توانیم پیام‌هایی را در قالب صدا، تصویر و نوشته به سرعت و با کمترین هزینه به آن سوی کره زمین بفرستم اما همین تکنولوژی مفید گاهی اوقات در خانواده‌ها دردسرساز می‌شود و مشکلات کوچک و بزرگی برای زوج‌ها ایجاد می‌کند، طوری که ممکن است زندگی مشترک‌شان را در آستانه فروپاشی قرار دهد

حتما در میان دوستان و آشنایان شما هستند کسانی که فضای مجازی یا همین شبکه های اجتماعی ریشه ی فروپاشی خانواده شان شده است.

فضای مجازی به گونه ای در زندگی انسان ها رسوخ کرده است که می توان انواع خیانت ها را مرتکب شد و همچنان در نگاه خانواده فردی موجه، متین و قابل اعتماد به نظر آمد.

از طرفی شبکه های اجتماعی و امکان انتقال صوت، متن، تصویر و فیلم عامل بروز خیانت های سایبری هستند، این چنین موقعیت­هایی، امکانی را فراهم می کنند تا افراد بتوانند روابط صمیمانه و حتی مخفیانه ای که خارج از ازدواج و شرع با دیگران داشته باشند.
 جالبتر از آن که فضای مجازی و خیانت های ناشی از آن متاهل و مجرد نمی شناسد، حتی برخی از افراد متأهل، در این فضا به دنبال برانگیختگی عاطفی، روانی و حتی جنسی هستند، که این کار از طریق تبادلات کلامی و غیرکلامی انجام می شود.

از این رو اگر عضو کانال هایی باشیم که افراد دلنوشته های خود را در آن می گذارند با حجم وسیعی از داستان هایی روبرو می شویم که در آن زن خانه بعد از چندین و چند سال زندگی متعهدانه در کنار همسر، اکنون خیانت طعم تلخ سفره شان شده و عشقشان را از هم گسسته است.

و یا داستان مردی را می خوانید که در بهت مانده و شاهد خیانت زنش بوده است.

هجم وسیع فیلم ها و عکس های افسار گسیخته در تلگرام، اینستاگرام و ... امکان روابط آزاد مجازی به این شرایط دامن زده است.

در این فضا افراد به خیالات خود رو می آورند و از آن کمک می گیرند تا کمبودهای خود را در زندگی از این طریق جبران کنند که این به هم آمیختگی تخیلات با آنچه که واقعاً دریافت می کنند باعث افزایش رضایت مندی آنها می شود و این چیزی است که در فضای واقعی انجام نمی شود؛ این افراد ممکن است تا زمانیکه ملاقات حضوری با طرف مقابل نداشته باشند، به تعهدات ازدواج خود پایبند باشند! اما با گسترش این روابط، ممکن است در آینده ای نه چندان دور ملاقاتها به صورت حضوری انجام شود و ...! این روابط حتی اگر به صورت حضوری هم انجام نشود آسیب های خود را به کانون خانواده خواهد زد که برخی از آنها عبارتند از: سردی فرد نسبت به همسر؛ کاهش میزان اوقات با هم؛ افزایش انتظارات غیر واقعی از طرف مقابل؛ کاهش رضایت زناشویی و ...

این جاست که امام المسلمین می فرماید: « اینترنت بدون فیلتر، همانند سگ هار بدون بدون قلاده ای است که در میان مردم رها شده باشد» و فرمود « وسایل شرور و آفات باید از دسترس جوانان جمع شود».

نوشته: سحر گودرزی

انتهای پیام/

دیدگاه شما

زنان کویر
منهاج