آخرین اخبار

تاریخ : 24. بهمن 1395 - 8:48   |   کد مطلب: 32104
اشتغال خانگی و موج فرصت های مجازی برای کدبانوهای ایرانی
ظهور تلگرام توانست به بسیاری از اقدامات و فعالیت ها، جانی دوباره بدهد و چرخه ی اقتصادی بسیاری از خانه ها را به چرخش درآورد، شاید بتوان گفت که موج استفاده از فضای مجازی تا حدی توانسته دستاوردهای مثبتی داشته باشد از جمله ابزار راحت تبلیغات، بسترسازی ها و تسهیل ارتباطات تسبب ایجاد زمینه ی کسب وکار مناسب شده است.

به گزارش زنان کویر ،  فضای مجازی یکی از حوزه هایی است که هم می تواند به عنوان فرصت به آن نگاه کرد و هم می تواند به عنوان یک تهدید مطرح شود.

این در حالی است که در سال های اخیر تهدیدات این فضا به دلیل نبود فرهنگ سازی مناسب و همچنین سوء استفاده برخی از افراد به صورت جدی مطرح شده که نیازمند توجه مسئولین مربوطه است.

با این تفاصیل باید گفت که موج استفاده از فضای مجازی  تا حدی توانسته دستاوردهای مثبتی داشته باشد از جمله ابزار راحت تبلیغات، بسترسازی ها و تسهیل ارتباطات تسبب ایجاد زمینه ی کسب وکار مناسب شده است.

شاید بتوان گفت در این سال ها که زمزمه ی اقتصاد مقاومتی بیشتر به گوش می رسد، بانوان نقش بزرگی را ایفا کرده اند. به عهده گرفتن گوشه ای از اقتصاد خانه هر چند کوچک به تبع می تواند بر اقتصاد جامعه نیز تاثیر بگذارد.

تغییر الگوهای بانوان و هدایت آنان برای کار در بیرون خانه موجب شد تا بسیاری از فعالیت های خانگی زنان به فراموشی رود و خانواده ها را به سمت مصرف گرایی پیش ببرد. برای مثال در گذشته مادران و مادربزرگ ها خود را مقید به پخت رب گوجه فرنگی، تهیه ی انواع ترشی ها، شیرینی و بسیاری دیگر می کردند اما جالب است بدانیم متاسفانه در شرایط کنونی شاهد واردات انواع ترشی هستیم ، وارداتی با چاشنی سرطان به میدان آمده اند، به همین سادگی...

اما ظهور تلگرام توانست به بسیاری از این اقدامات و فعالیت ها، جانی دوباره بدهد و چرخه ی اقتصادی بسیاری از خانه ها را به چرخش درآورد. بنابراین تلگرام توانسته ضمن تاثیرگذاری در اقتصاد خانوادهها در جهت سلامت نیز قرار بردارد چرا که بی شک برای مثال ترشی های خانگی ایرانی از طعم بهتر و درجه ی اطمینان بالاتری برای سلامت افراد خواهد داشت.

این بار بانوی ایرانی در خانه و کنار خانواده مشغول یک فعالیت اقتصادی است. برای مثال انواع کانال های شیرینی، ترشی،بافتنی، کارهای خانگی زیبا و ... که هریک گوشه ای از اقتصاد خانه و جامعه را به دوش گرفته اند.اکنون نزدیک عید است و شاهد موج فراوانی از فعالیت های خانگی در فضای مجازی هستیم.

روزها کار و اقتصاد، بدون زحمت خروج از خانه، در کنار خانواده و با جذب مخاطب در تلگرام...

نوشته : سحر گودرزی

انتهای پیام/

دیدگاه شما

زنان کویر
منهاج