آخرین اخبار

فصل داغ مد، با اهمیتی که در بین برخی جوانان دارد، تبدیل به بزرگترین میتینگ تفریحی خیلی از افرادی که در اطراف ما هستند، شده است.

به گزارش زنان کویر  به نقل از کُردتودی، مد، یکی از بزرگترین سرگرمی های امروز که تبدیل به چالشی با ابعاد وسیع شده و بخش اعظمی از شبکه های اجتماعی، مهمانی ها، شبکه های تلوزیونی و ماهواره ای را به خود اختصاص داده تا صنعت مد را بیش از پیش آب و تاب دهد.

 

مدلینگ ها، افرادی که به دلیل ساختار فیزیک بدنی، نوع پوشیدن لباس، نوع آرایش و ظاهرشان چهره و محبوب می‌شوند و نقش الگو را در جامعه ایفا می‌کنند، علاوه بر اینها مزایای که این حرفه برای افراد دارد، در حقیقت توانسته جوانان زیادی را به خود جذب کند.

 

خیلی از مردم برای رسیدن به مقام مدلینگ حاضرند تمام زندگی خود و سلامتیشان را وقف کنند، دختران و پسران جوانی که بخاطر حفظ ظاهری نسبتا زیبا تمام زیبایی و سلامتشان را به تاراج می گذارند، و برای حفظ مقام و نام و نشان خود از بسیاری از موارد غذایی منع می شوند.

 

شوهای مد که سالانه در نقاط مختلف جهان با عناوین مختلف برپا می شود در حقیقت تلنگری برای به صدا درآوردن زنگ خطر است، خطری که آهسته می آیید و پرسر و صدا یک نفر را در سکوت می کشد.

 

در حقیقت با رواج شبکه های اجتماعی بازار داغ مد و مدلینگ تبدیل به فصل بی پایانی شده که کام جوانان را زهرآگین کرده، شوی که پایانی ندارد.

 

مد و مدلینگ ها به مانند اهرمی پیش برنده در جامعه عمل می کنند که علاوه بر جوانان و دوستداران مد، سهامداران بزرگ و تولیدکنندگان را هم به خود جذب می کنند.

 

گسترش موج حرفه مدلینگ به عنوان یک شغل در جامعه نه تنها از طریق بازاریاب ها و مشاغل خرد در نهایت در شبکه های اجتماعی رونق بالای گرفته و بسیاری از جوانان را به سوی خود جذب می کند.

 

فعالیت زیرزمینی از عمده بخش های فعالیت مدلینگ ها در ایران است که با ورود فضای مجازی به کشور و آزادی استفاده از آن برای تمام سنین در حقیقت مدلینگ ها با شوی نمایشی جدیدی روبه رو شدند که به راحتی آنها را به شهرت می رساند.

 

مغز متفکر این گروه ها در فضای مجازی در خارج از کشور با به راه انداختن جریان فکری متفاوت همراه با تبلیغات متفاوت مدها را به سوی خود جذب می کنند و با مزایا و امتیازات خارج از عرف هر جوانی را جذب حضور در فضای سمی مد خواهند کرد.

 

محیط رها و بدون نظارت فضای مجازی هم توانسته به راحتی دست این افراد را باز بگذارد و مدل ها را در راه رسیدن به شهرت مجازی و آسیب دیدن بیشتر به حال خود رها کرده است.

 

واژه های چون تجمل پرستی و مشکلات از این دست معضلاتی با ابعاد گسترده در جامعه ایجاد کرده و در نهایت واژه ای تحت عنوان مدلینگ را به جامعه و جوانان به عنوان اصلی ترین بازیگران این عرصه القا می کند و این موضوع از خلاهای اجتماعی نشات می گیرد.

 

نسل جوان اوقات فراغت مناسب و برنامه ریزی شده ای ندارد و تقریبا این قشر نظام ارزشی و هنجاری اش با اکثریت جامعه در تضاد و تفاوت خواهد بود در نتیجه دنیای مد و مدلینگ جذاب ترین و هیجان انگیزترین موضوع برای آنها است.

 

لازم است مسئولان فرهنگی و آموزشی با تزریق ویژه برنامه های خنثی کننده در نهایت مانع جذب جوانان به دنیای مد و غرق شدن در دریای پرتلاطم مدلینگ از ثمرات فضای مجازی شوند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

زنان کویر
منهاج