آخرین اخبار

تاریخ : 24. فروردين 1395 - 10:22   |   کد مطلب: 29034
دوئل چینی و اقتصاد مقاومتی ایران
“MAID IN CHINA” بر روی ساده ترین ابزار تا پیشرفته ترین آن دیده می شود. از جغجغه ی کودک، آفتابه ، انواع و اقسام لوازم خانگی ،روسری، چادر ایرانی تا پیشرفته ترین و مدرن ترین ابزار و امکانات چشمک می زند.چینی ها با باوری که داشته اند چگونه توانسته اند خود را به این سطح از خود اکتفایی و موفقیت در بازارهای جهان برسانند؟

به گزارش زنان کویر ، “MAID IN CHINA” جمله ی آشنایی است. تفسیر شما از این جمله چیست؟ بی شک آرام و آهسته زمزمه می کنید " ساخت چین "

شاید اگر کمی بیشتر بیاندیشیم تفسیرهای دیگری نیز از این جمله می توان دریافت کرد:  " دژی برای خود اکتفایی " ، " تهدیدی برای بازار کشور " ، " مبارزی برای رسیدن به خوداکتفایی "  و در نهایت " سد چینی در اقتصاد مقاومتی ".

جالب است “MAID IN CHINA”   بر روی ساده ترین ابزار تا پیشرفته ترین آن دیده می شود. از جغجغه ی کودک، آفتابه ، انواع و اقسام لوازم خانگی ،روسری، چادر ایرانی تا پیشرفته ترین و مدرن ترین ابزار و امکانات چشمک می زند.چینی ها با باوری که داشته اند چگونه توانسته اند خود را به این سطح از خود اکتفایی و موفقیت در بازارهای جهان برسانند؟

راستی حاکم چین چندبار با آنان صمیمانه صحبت کرده است و آنان را راهنما شده که گام در خود اکتفایی بردارید؟

 

مقام معظم رهبری در سال های متمادی بر مهم ترین موضوع کشور لب به سخن گشوده و ملت و دولت را به این موضوع مهم سوق داده اند.

 

سال ۱۳۹۰ ” جهاد اقتصادی

سال ۱۳۹۱ ” تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی

سال ۱۳۹۲ ” سال حماسه ی سیاسی و حماسه ی اقتصادی

سال ۱۳۹۳ ” اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملی و مدیریت جهادی

سال ۱۳۹۵ ”  اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل

 اقتصاد مقاومتی؛ موضوعی که در سال های گذشته فقط نامش را در بنرها و شعارها شاهد بودیم در شرایطی که چینی ها هر روز به تسخیر صنعت کفش، پوشاک، خودرو، لوازم خانگی و ... در جهان نزدیک و نزدیک تر می شوند.

 در حالیکه بازرگانان ایرانی به داد و ستد اجناس چینی بی کیفیت می پردازند و هر روز از شوق سودهای کلان و آنچنانی شان به ذوق می آیند؛ کارگاه های تولیدی به دیوار رکود و ورشکستگی می خورند و به قول معروف تخته می شوند.

نادیده گرفتن کارگاه های تولیدی کوچک، واردات بی رویه اجناس بی کیفیت و یا حتی غیر ضروری و در نهایت ناامید بودن مردم بخاطر بی تدبیری های انجام شده، همه و همه قدرتی است برای نمایش “MAID IN CHINA”   بر روی هر وسیله و لوازمی که باورش برایمان سخت است.

باورش سخت است که حتی جغجغه هم باید ساخت چین باشد ، از اسباب بازی های کوچک و ساده گرفته تا لپ لپ هایی که با دیدنشان جان هر ایرانی به ستوه می آید.

 

“MAID IN CHINA”   را کاش روزی با گام های استوار و اقتصاد مقاومتی به “MAID IN IRAN”   تبدیل  کنیم.

یادداشت: پسند

انتهای پیام/

دیدگاه شما

زنان کویر
منهاج