نمایش 1 - 10 از 459
پروژه نفوذ؛ این بار با پنهان کردن نجاست صهیونیسم در ورای تلگرام
یادداشت/
چگونه است که مسئولین به جای راه اندازی و حمایت شبکه های اجتماعی بومی ایرانی-اسلامی مبلغ نجس افزار صهیونیستی تلگرام شده اند؟! خداوند متعال می فرماید:"آیا کسى که بدى عملش در نظرش آراسته جلوه داده شده است و لذا آن را نیک مى‏بیند [مانند کسى است که خداوند هدایتش کرده باشد] بى‏گمان خداوند هر کس را که خواهد بیراه دارد، و هر کس را که خواهد هدایت کند مبادا جان تو از حسرت خوردن بر ایشان بفرساید، بى‏گمان خداوند به آنچه مى‏کنند آگاه است‏."
آسیب شناسی فضای مجازی کودکان ؛ چرا و چگونه ؟
با توجه به دشواری کنترل فضای مجازی و ورود انواع و اقسام اطلاعات متفاوت به این حوزه ، نظارت بر محتوای این شبکه ها بسیار سخت است از این رو می باید نهادهای متولی با اتکا به نظرات نخبگان اجتماعی و فرهنگی نقشی درخور برای به حداقل رساندن صدمات احتمالی ایفا کنند.
تعالی بشری با سبک زندگی فاطمی / سیره زندگی ائمه اطهار(ع) الگوبرداری کامل از فاطمه زهرا(س)
سبک زندگی فاطمه سلام الله که همان سبک زندگی ائمه اطهار علیهم السلام است نمود علنی و عملیاتی شده سبک زندگی اسلامی است که حلقه مفقوده در زندگی ما می باشد. سبک فاطمی برای زنان جامعه می تواند تعالی بخش بندگی کردن، دختری کردن، همسرداری کردن، مادری و ولایتمداری و .. باشد.
سفره های مجازی با طعم تلخ خیانت
یادداشت/
فضای مجازی به گونه ای در زندگی انسان ها رسوخ کرده است که می توان انواع خیانت ها را مرتکب شد و همچنان در نگاه خانواده فردی موجه، متین و قابل اعتماد به نظر آمد.
زندگی همه اش مادیات نیست/زوجین نباید از نگاه مالک ومملوک به هم بنگرند
ازدواج از مهم ترین مسائل جامعه به شمار می رود .این امربه قدری مهم است که قر آن هم به آن اشاره کرده است .
خودکشی و بی هویتی ارمغان شبکه های مجازی
یکی از عادت‌های مخربی که فرد و خانواده را تحت تاثیر قرار می‌دهد، عادت کردن به استفاده طولانی مدت از دنیای مجازی است که متخصصان روانشناسی از آن به عنوان اعتیاد اینترنتی نام برده‌اند، که دربسیاری از موارد عوارض آن اگر بیشتراز اعتیاد نباشد کمتر نخواهد بود.
حفظ حجاب، مسئولان را از واردات کالاهای تجملاتی و لوازم آرایشی نهی می‌کند
یادداشت اجتماعی/
معاون شورای فرهنگی اجتماعی زنان در یادداشتی به نقش عفاف و حجاب در تأمین امنیت اجتماعی پرداخته و آورده است: حفظ حجاب، نه تنها باعث ایجاد امنیت اجتماعی فراگیر می‌شود، بلکه جهت مبارزه با تهاجم فرهنگی، مسئولان را از واردات کالاهای تجملاتی، لوازم بهداشتی و آرایشی مبتذل نهی می‌کند.
اشتغال خانگی و موج فرصت های مجازی برای کدبانوهای ایرانی
یادداشت/
ظهور تلگرام توانست به بسیاری از اقدامات و فعالیت ها، جانی دوباره بدهد و چرخه ی اقتصادی بسیاری از خانه ها را به چرخش درآورد، شاید بتوان گفت که موج استفاده از فضای مجازی تا حدی توانسته دستاوردهای مثبتی داشته باشد از جمله ابزار راحت تبلیغات، بسترسازی ها و تسهیل ارتباطات تسبب ایجاد زمینه ی کسب وکار مناسب شده است.
از انزوای اجتماعی تا امیدی که آینده ساز است
یادداشت/
امید و امیدواري جایگاه خاصی در سلامتی روانی، جسمانی و به تبع آن، پیشرفت فرد و جامعه دارد. که نقش امید در پیشبرد توسعه جامعه به اهداف بلندمدت و آینده نگر بسیار با اهمیت است. امید یک حال روحی و روانی و برانگیزاننده انسان به کار و فعالیت است، به طور طبیعی، انگیزه بشر در کارهای اختیاری با امید به نفع و به زیان ترس است.
انقلاب چادریها و پشتوانه هایی که پیشایش مردان ایستادگی کردند
یادداشت/
زنان، اين عناصر عفاف و نجابت، نه تنها در پيروزي انقلاب اسلامي سهم بزرگي ايفا كردند، بلكه در تثبيت نظام جمهوري اسلامي و تداوم انقلاب اسلامي حرف نخست را زدند و با حضور در صحنه انقلاب اسلامي، توطئه هاي دشمنان را در عرصه هاي گوناگون فرهنگي، نظامي، اقتصادي، اجتماعي، سياسي و ... نقش بر آب ساختند.

صفحه‌ها