نمایش 1 - 10 از 546
قسمت ما هم این بود که در کرمان زندگی کنیم!
یادداشت/
اگر چه خواننده ی این مطلب شاید با خود زمزمه کند " بیکاری که سخن چنین می گویی" و یا شاید بگوید " جانا سخن از زبان ما می گویی " اما باید بدانیم که شهر نیاز به نگرش جدیدی دارد، مردمانی می خواهد مطالبه گر و مدافع حقوق شهروندی اش نه آن که بداند و دم نزند.
درآمدی بر درک اجتماعی-فلسفی از پدیده‌ شهید حججی
محسن حججی، پدیده پیچیده‌ای که در روزهای اخیر ذهن و زبان ما ایرانیان را درنوردید، چگونه موجودی است؟ این ایام بیشتر نوشته‌ها و کوشش‌ها به اقتضای تاثر از شرایط، بر «شخص» شهید حججی متمرکز شده است؛ برای بررسی ژرف‌تر اما باید این شهید و رویدادهای رخ‌داده پیرامون آن را از بند احوال شخصی رها ساخته و در بستر و متنی وسیع‌تر قرار داد.
فاجعه فرهنگی پیش روی ماست
یادداشت/
شاید ۲۰ سال پیش کسی به مخیله‌اش هم نمی رسید روزی در خیابانهای شهر، دخترانی را مشاهده کند که آن سالها مردم شاید آنها را در سالن های عروسی هم نمی دیدند... دخترانی بزک کرده با موهای پف کرده و بیرون ریخته و مانتوهایی کوتاه و تنگ و شلوارهایی تنگتر! این روند ۲۰ سال طول کشید تا به اینجا رسید. استعمار و استکبار صبر و حوصله زیادی دارد، بر عکس بعضی از ماها...
وقتی از بانوی اول صحبت می‌کنیم، دقیقا ازچه چیزی حرف می‌زنیم؟
یادداشت /
منظور از بانوی اول چیست و بانوی اول چه نقشی را باید ایفا کند. همانطور که ذکر شد بانوی اول گرچه در ظاهر نقش ویژه‌ای است اما به طور رسمی تنها نقشی نمایشی دارد و اختیاراتی در قانون و در کشورهای غربی برای بانوی اول لحاظ نشده است. در این راستا اصلاح‌طلبان با این پیشنهاد خود به رئیس‌جمهور بر نقش نمایشی و شعاری زنان در اجتماع و سطوح عالی مدیریتی بازهم تاکید کرده‌اند.
کودکی را با حجاب بگذرانیم یا بی حجاب؟
یادداشت/
حجاب یکی از ضروریات دین بوده و همچنین یکی از اجزای مهم نشان دهنده شخصیت هر فرد مطرح می شود.یکی از اجزای مهم شخصیت هر فرد حجاب است و همچنین یکی از ضروریات دین توجه به پوشش و حجاب است.
مسلمانان میانمار، قربانیان منفعت طلبی های آمریکا در شرق آسیا!
یادداشت
این موضوع زمانی بهتر درک می‌شود که بدانید جُرج سوروس در سال ۲۰۰۳، بنیادی را در راستای تغییرات اقتصادی،سیاسی و اجتماعی در میانمار راه‌اندازی می‌کند. این بنیاد که «امریکن تَسک» نام دارد، با بودجه مصوب دولتی، وظیفه آموزش، کادرسازی و تربیت رهبران جوان میانمار را از میان نخبگان این کشور برعهده دارد.
مادر؛ مهم ترین نقش در "تربیت جنسی کودکان" را دارد
تربیت جنسی کودک از چه زمانی آغاز شود در رابطه با این مسئله آن چیزی که مهم است هم خوانی مباحث آموزشی متناسب با سن کودک است، در خانواده چون در مرحله اول مادر مهم است و نقش در آموزش کودک دارد بداند که کودک چه نیازی دارد.
هاله ابهام دورعدالت جنسیتی
عدالت جنسی، برابری جنسی دو مفهوم جداگانه هستند که در فضای سیاسی مخصوص بانوان رخ عیان کرده اما کارشناسان این حوزه اذعان دارند که نمی‌دانند این مفاهیم خصوصا عدالت جنسیتی که مطرح می‌شود به طور واضح چیست. خصوصا اینکه تلاش می‌شود بعد از مدت‌ها که از برابری جنسی در کشورمان صحبت شده، عدالت جنسی جایگزین آن شود.
غیرت؛ مردانه است یا زنانه؟
زنان و مردان هرکدام با توجه به وظیفه ای که دارند در زندگی تلاش می‌کنند و در کنار هم پایه‌های زندگی را محکم کنند.
از انیمیشن تا لوازم التحریر/شخصیت های غربی که در دنیای کودکانه جولان می دهند
از انیمیشن تا لوازم التحریر؛
علاقه کودکان به کارتن های خارجی و خرید لوازم التحریر با نماد این برنامه ها در حین خرید مشهود است و جای خالی طرح هایی که از نظر رنگ و جذابیت با این محصولات رقابت کند در بازار حس می شود.

صفحه‌ها