آخرین اخبار

تاریخ : 17. آبان 1392 - 6:50   |   کد مطلب: 9882
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: دنیای استکبار در ژنو با آرایش سیاسی در مقابل مردان دیپلمات انقلاب صف آرایی کردند که در این جبهه سیاستمداران ایران مقتدرانه از حقوق ملت ایران در مقابل ائتلاف ملت‌های بزرگ دفاع می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری شاخه یاس:

image20854حسین سلامی در رزمایش عاشورائیان با بیان اینکه غرب قصد ایجاد نظام برده‌داری را داشت، اظهار کرد: کشورهای غربی بردگی را شأن مسلمانان می‌دانستند و مدیریت٬ فرمانروایی و رهبری را برای خود می‌پسندیدند ولی امام خمینی (ره) این نقشه شوم دنیای استکبار را شناخت و با الهام از روح عاشورا نقشه آنان را درهم شکست.

وی ادامه داد: رهبر انقلاب پرچم عزت مسلمانان را بر دست گرفته و با اندیشه عمیق خود از حصار مرزها گذشته و بر قلب مسلمانان نفوذ پیدا کرده است.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه شهادت مردان ایران زمین با روح عاشورا گره خورده است، ابراز کرد: الگو برداری رهبران کشورهای اسلامی از ائمه اطهار (ع) منجر به بیداری مسلمانان و احیای عزت آن‌ها شده است.

وی با اشاره به اینکه با پیروزی انقلاب اسلامی سیاست‌های امریکا در ایران دفن شد، توضیح داد: مداخله نظامی آمریکا در سرزمین‌های اسلامی با مقاومت مسلمانان روبه رو شد و اکنون با فرسوده شدن سیستم اقتصادی امریکا، این کشور در پیچ نزولی قدرت قرار دارد و امریکا به دلیل هزینه اقتصادی و نظامی فراوان جنگ در سوریه از مداخله نظامی در این کشور منصرف شد.

سلامی بیان کرد: تاریخ هشت ساله جنگ تحمیلی در ایران نشان می‌دهد که کشورهای غربی و عربی با حمایت عراق از همه توان خود برای بازگشت به تاریخ استفاده کردند و این جوانان ایران زمین بودند که به مقابله با آن‌ها پرداختند.

وی با بیان اینکه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی دشمن همه توان خود را برای مقابله با ایران به کار برد، افزود: تحریم‌های اقتصادی یکی از این موارد بود که با این تحریم‌ها موتور محرکه‌ی اراده و همت ایرانیان به حرکت افتاد و ملت ایران با تکیه بر ظرفیت‌های داخلی به خودکفایی اقتصادی دست پیدا کردند و امروزه شاهد پیشرفت شتابدار در عرصه علم و آبادانی هستیم و این در حالی است که دشمن مرزهای مبادله با جهان را بر روی ایران بسته است.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: ملت ایران در تحریم‌های اقتصادی با استفاده از ظرفیت‌ها و استعدادهای انسانی خاکریزهای اقتصادی بنا کرده و در نبرد اقتصادی، دشمن را یکی پس از دیگری درهم شکسته است و این تحریم‌ها آثاری جز گام‌های بلند ایران در عرصه اقتصادی دنیا نخواهد داشت.

به گفته‌ی وی دشمن در تهاجم فرهنگی با همه ابزارهای خود از قبیل ماهواره، شبکه های خبری، رسانه‌ها و فلیم ها قصد تغییر ارزش‌ها و باورهای اعتقادی را داشت که در این زمینه نیز با شکست روبه رو شد.

سلامی عنوان کرد: در زمان حاضر نیز در ژنو آرایش سیاسی دنیای استکبار در مقابل مردان دیپلمات انقلاب صف آرایی کردند که سیاستمداران ایران مقتدرانه با اندیشه‌های رهبری خود از حقوق ملت ایران در مقابل ائتلاف ملت‌های بزرگ دفاع می‌کنند و این ایستادگی ثمره عاشورا در ایران است.

وی ابراز کرد: ملت ایران از آموزه های اسلام آموخته است که با مقاومت می‌توان به پیشرفت، عزت، استقلال، امنیت، رفاه و خودکفایی دست پیدا کرد و این درس بزرگ عاشورا در ایران تجلی پیدا کرده است.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: اسیر شدن در دایره اعتنا به لبخندها و نفاق موجود در قول و عمل دشمن چیزی به جز عقب‌ماندگی برای ملت‌ها ندارد و تاریخ معاصر سرشار از درس‌های بزرگ است و این تاریخ نشان می‌دهد که ذلت تنها ارمغان آمریکا و غرب برای کشورهای تحت سلطه بوده است.

وی با اشاره به سخن امام خمینی (ره) که فرمودند «ما تا آخر ایستاده‌ایم» عنوان کرد: این سخن امام راحل مسیر ملت ایران است و این ملت از حقوق خود کوتاه نمی‌آید و تا آخر برای صیانت از آرمان‌های خود ایستاده است.

منبع:دانا

دیدگاه شما

زنان کویر
منهاج