آخرین اخبار

تاریخ : 13. اسفند 1393 - 7:12   |   کد مطلب: 22949
حال و هوای بازار کرمان در روزهای آخر سال
شما که دستتان می رسد این گرانی را محکم بگیرید
یک خریدار گفت: این گرانی را محکم بگیرید تا شاید به گوش تدبیر اندیشان این جامعه برسد، چیزی که این چند روز داشتیم نا امیدی در کوچه و بازار بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " زنان کویر " بوی آمدن عید را از فرش های آویزان شده بر دیوارها ، از فروش زود هنگام ماهی قرمز های شب عید می توان فهمید.

فرش شسته

براستی که پایان هرسال چون ققنوسی است که با مرگش به بازارها جان می دهد. جانی که گاهی دستخوش تحولات سیاسی ، اقتصادی شده و کمتر نفس می کشند. به میان فروشندگان و خریداران کرمانی رفتیم تا از وضعیت بازار مطلع شویم.

 

فروشنده که خانمی بود پرسیدیم کار و کاسبی چطور است؟ فروش خوبی داشته اید؟ در یک کلمه گفت: خراب است خراب....

زنان کویر

به یک نفر بسنده نکردیم، به سراغ جوانی رفتیم که پوشاک بچه گانه می فروخت، با سوالامان لبخندی زد و پاسخ داد: خیلی خراب است. دلیلش را پرسیدیم گقت: وضع اقتصادی مردم خراب است. هر سال در این زمان از بس تقاضا داشتیم، نمی دانسیتم جواب چه کسی را باید بدهیم و اکنون...

زنان کویر

به سراغ خریداران رفتیم تا شاید جواب بهتری از آنان بشنویم، از زن جوانی پرسیدیم چه خبر از اجناس، نگاهی کرد و گفت: مگر می شود چیزی خرید از بس اجناس گران هستند.

زنان کویر

در حال قدم زدن در بازار بودیم، فروشنده ایی دیدیم که بر سکویی نشسته، به سمت او رفتیم ، احوال بازار را از او پرسیدیم، دستانش را جمع کرد و گفت: من مرد ور شکسته هستم، اوضاع اقتصادی حاکم بر بازار  مرا به اینجا کشانده، فروش هیچ ، اجناس دو برابر پارسال گران شده اند.بازار را نگاه کنید می شود فوتبال بازی کرد.

زنان کویر

نگاهی به بازرا کردیم دیدیم بد بیراهه نمی گوید ...

IMG_5265

IMG_5270

چند قدم بیشتر برنداشته بودیم که خانمی نزدیک شد و گفت: شما که دستتان به جایی می رسد، این گرانی را محکم بگیرید تا شاید به گوش تدبیر اندیشان این جامعه برسد، چیزی که این چند روز داشتیم نا امیدی در کوچه و بازار بود.

IMG_5264

چند قدم آن طرف تر صدای کودکی را شنیدم به سمت او رفتم و موضوع را پرسیدم، مادرش گفت: وقتی کودکم لباسی را می خواهد و من توان خرید آن را ندارم مسلما گریه می کند،این یعنی امید در دل من و کودکم و یا نا امیدی؟دکاش می دانستد آن هایی که از هر کلمه شان امید بلند می شود ، اینجا در هر کوچه و بازاری صدای ناامیدی شنیده می شود.

IMG_5253

در دقایقی که برای گزارش رفته بودیم هر کسی چیزی می گفت، همه در نهایت از وضع بد اقتصاد می گفنند، اوضاع اقتصادی در سالی که به نامش نام گذاری شده بود وخیم تر از آنی بود که می شد تصورش کرد.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

زنان کویر
منهاج