آخرین اخبار

یک کارشناس مسائل مذهبی بهترین راهکار حل مسائل خانوادگی را تعمیق ارتباط با کارشناسان دینی و معرفی آموزه های اسلامی در خصوص مسائل مهم زندگی به ویژه آموزه های ارتباط بین زن و شوهر و والدین با فرزندان، دانست و افزود:با مراجعه به مراجع دینی و فرهنگ اسلامی و الگو گرفتن از این ارزش ها می توانیم بهترین نحوه برخورد و حل مشکلات را در خانواده ها داشته باشیم .

حجت الاسلام علیرضا روحی کارشناس مسائل مذهبی در گفت وگو با طنین یاس با بیان اینکه آگاه سازی و آموزش خانواده ها برای مقابله با تهاجمات نرم باید در دستور کار تمامی دستگاه های آموزشی و فرهنگی کشور قرار گیرد، گفت: خانواده مولد و مروج فرهنگی ملی و نهادینه کننده آموزه های اسلامی در جامعه است و تقویت بنیان های فکری، فرهنگی، اعتقادی خانواده ها، پایه های ثبات و پویایی فرهنگ کشور را تقویت می کند.

وی با اشاره به اینکه اهداف برنامه های ماهواره ای از بین بردن ارزش های دینی و ترویج بی بندوباری در جوامع اسلامی است و در این راستا از هیچ کاری فروگذاری نمی کنند، گفت: متأسفانه امروزه شاهد سونامی از هم پاشیدگی کانون خانواده های نوپا و حتی کانون خانواده زن و شوهرهایی هستیم که سال هاست در کنار یکدگیر زندگی می کنند!

این کارشناس مسائل مذهبی ادامه داد: کارشناسی های انجام شده نشان می دهند ریشه اصلی این اتفاق نامبارک در بسیاری از موارد برنامه های ماهواره ای و حتی عضویت در بعضی از  شبکه های اجتماعی است.

وی با بیان اینکه در برخی از برنامه های ماهواره، احترام به پدر و مادر  از سوی فرزندان یا حتی احترام و وظایف زوجین نسبت به یکدیگر رعایت نمی شود، افزود: آموزه های غلط بسیاری در برنامه های ماهواره ای به عنوان تجدد رواج دارد که مرزهای بین افراد خانواده را شکسته و پرده های احترام و عزت نفس افراد را می درد.

حجت الاسلام روحی تصریح کرد: با توجه به دستورات اسلام، بین زن و شوهر و همه افراد خانواده وظایفی وجود دارد که بی توجهی به هر یک از این حدود، سست شدن بنیاد خانواده را در پی دارد که متأسفانه امروزه چندان به این آموزه ها توجهی نمی شود.

وی با بیان اینکه  امروزه جنگ دشمن در خانه های ما نفوذ کرده است و خسارات جبران ناپذیری بر پیکره فرهنگی کشور وارد می کند، گفت: در جنگ نظامی افتخار ما سربازان و مدافعان وطن بودند و امروزه از آنها به عنوان الگوهایی از رشادت و ایثار یاد می کنیم اما آیا کشته های جنگ فرهنگی نیز برای ما افتخار آمیز هستند؟!

وی تصریح کرد: کشته های جنگ فرهنگی ، عناصر سست عنصری هستند که تبدیل به انسان های بی خاصیت شده اند که نه تنها برای خود که برای جامعه نیز مشکلات متعددی ایجاد می کنند.

این کارشناس مسائل مذهبی ادامه داد: جنگ نظامی مرز محدودی داشت که همه از آن آگاه بودند و برای مقابله با دشمن، بسیج شده بودند اما امروز در جنگ فرهنگی جبهه های ما خانه ها هستند و دشمنان در آن به طور آشکار مبانی اخلاقی، فرهنگی و اعتقادی ما را هدف قرار داده اند و ما نه تنها جلوی آنها را نمی گیریم بلکه راه ها را برای نفوذ بیشتر باز هم می کنیم!

حجت الاسلام روحی با اشاره به اینکه در این خصوص می بایست، آگاهی لازم به خانواده ها داده شود و مردم نسبت به این خطر آشنا شوند، اظهار داشت: بهترین راهکار برای مقابله با این مسئله تعمیق ارتباط با کارشناسان دینی و معرفی آموزه های اسلامی در خصوص مسائل مهم زندگی به ویژه آموزه های ارتباط بین زن و شوهر و والدین با فرزندان است چرا که  مراجعه به مراجع دینی و فرهنگ اسلامی و الگو گرفتن از این ارزش ها می توانیم بهترین نحوه برخورد را در خانواده ها داشته باشیم .

وی در پایان خاطر نشان کرد: تا زمانی که بهره گیری از متون دینی، جای خود را به ماهواره ها بدهد، این گونه خطرها ما را تهدید می کند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

زنان کویر
منهاج