آخرین اخبار

تاریخ : 2. بهمن 1393 - 6:34   |   کد مطلب: 21419
یکی از اصلی‌ترین راه‌کارهای غرب برای رسیدن به این هدف، فاسد کردن مسلمانان است. آن‌ها معتقدند اگر بتوانيم فساد را به متن خانواده ايراني بكشانيم و توسط خود خانواده به اين هدف برسيم كارمان چندين برابر آسان‌تر مي‌شود.

زنان کویر ؛جالب است كه برخي از شبكه‌هايي كه الان در حال تأسيس است فقط و فقط براي خانواده است. يعني ابتدا تا انتها تنها خانواده و زن را نشانه گرفتند. مثلا به مباحث سياسي نمي‌پردازند و كاري به مسائل سياسي و اقتصادي ندارند. اصلا برخي از اين شبكه‌ها مجري ندارند و پشت سر هم سريال پخش مي شود. صددرصد سريال‌ها هم خانوادگي است براي محقق كردن اهداف غرب.

غرب برای تحقق دهکدۀ جهانی که کدخدای آن خودش باشد، یک مانع بسیار بزرگ می‌بیند و آن هم اسلام است. مبانی دینی با مبانی غربی در تعارض است و کسی که پای‌بند مبانی دینی است، نمی‌تواند در مسیر اهداف تمدن غربی گام بردارد. مدت‌ها است که غرب به این نتیجه رسیده که باید به هر نحو ممکن این مانع را از سر راه خود بردارد.

او برای مبارزه با این مانع کارهای مختلفی را انجام داده و می‌دهد که خود بحث مفصلی است؛ اما یکی از اصلی‌ترین راه‌کارهای غرب برای رسیدن به این هدف، فاسد کردن مسلمانان است. آن‌ها معتقدند اگر ما بتوانیم جوان مسلمان را، به ورطۀ فساد بکشانیم، به صورت غیرقابل تصوری توانسته‌ایم این مانع بزرگ را از سر راه خود برداریم. در این میان توجه ویژه‌ای به بحث خانواده کرده‌اند؛ چرا كه ديده‌اند بافت سنتي و ديني يك خانواده شيعي يك مانع بسيار بزرگ بر سر راه به فساد كشاندن جوانان است به همين دليل به اين نتيجه رسيدند كه ما اگر بتوانيم فساد را به متن خانواده ايراني بكشانيم و توسط خود خانواده به اين هدف برسيم كارمان چندين برابر آسان‌تر مي‌شود.

براي رسيدن به اين هدف بايد يك برنامه‌اي را طراحي كنيم براي رساندن پاي شبكه هاي ماهواره اي به داخل خانه ها براي اين كار هم شبكه‌هايي را تاسيس كردند كه سريال‌ها و فيلم‌هاي آن جذاب و دنباله دار است و با يك فريب كاري هايي زمينه را براي قبولاندن خود در خانواده‌هايي هم كه تا اندازه‌اي تقيدات اخلاقي دارند فراهم كنند.

یکی از اصلی‌ترین اهداف شبکه‌های ماهواره‌ای فروپاشی کانون خانواده است. اگر بخواهیم اندکی جزئی‌تر از این سخن بگوییم باید گفت که برخی از اهداف اصلی این شبکه‌ها عبارت است از:

الف) ايجاد خانواده‌های بی‌قید در برابر خانواده‌های سنتی

خانواده‌های مورد نظر این شبکه‌ها نباید در بند قواعد سنتی خانواده باشند؛ به ویژه سنت‌هایی که ریشۀ دینی دارد. خوب است به چند مثال اشاره کنم.

این که در خانواده‌ای پوشش مادر و خواهر در مقابل فرزندان پسر خود حساب شده باشد، مطلوب است. واقعاً نباید به این بهانه که مادر و خواهر از محارم هستند، در مقابل پسر خانواده هر طور که می‌خواهند بگردند. اگر غرب بتواند در محیط خانه تعریف خودساخته‌ای از عفاف ارائه دهد، می‌تواند سد عفاف را در محیط جامعه هم به راحتی بشکند. به اين معنا كه اگر بتواند به مادر و دختر خانواده بقبولاند كه پسرت بايد يك پوشش متفاوتي از پسر همسايه داشته باشد، اگر بتواند اين محدوديت را بردارد، يك رابطه نزديكي را بين محارم مي‌تواند در خانواده توليد كند كه نتيجه آن در بيرون خانواده مشخص مي شود. يعني غرب توانسته با رسانه مادر و خواهر را در خانواده زمينه تحريك پذيري پسر خانواده قرار دهد كه ما در مشاوره‌ها با اين موضوع درگير هستيم.

روشن است كه منظور ما از پوشيده بودن، چادر و روسري و مقنعه سر كردن نيست، بلكه بايد يك حدي را بايد رعايت كنند.

پسر خانواده به ما مي گويد به خاطر پوششي كه در خانه مادر يا خواهرم در مقابل من دارد، ذهن آرامي ندارم و جزء عوامل تحريك من شدند. وقتي وارد خانواده مي‌شويم براي بررسي اين موضوع، مي بينيم تا 5 – 6 سال پيش اينطور نبود.

مادر يا خواهر اين خانواده به ما مي‌گويد اين پسر در هنگام ورود به خانه يا خارج شدن از آن يا در هنگام خواب رفتاري از خود بروز مي دهد كه من احساس مي‌كنم كه قصد و نيت سو‌ءي دارد. وقتي ريشه‌يابي مي‌كنيم مي‌بينيم كه در بسياري از اين خانواده‌ها از وقتي كه شبكه‌هاي ماهواره‌اي آمده و پوشش‌هاي خانوادگي را به نمايش گذاشتند و مادر و دختر در مقابل پدر و پسر  در خانه پوشش‌هاي نامناسبي داشته و آرام آرام قبح پوشش نامتعارف دختر و مادر در برابر پسر خانواده ريخته شده است و ديگر زشت نمي‌بينند و به همين دليل ديوار و سد شكسته شده است.

ارتباط دختر و پسر در محيط فاميل بايد يك ارتباط حساب شده اي باشد. ما نامحرم و نامحرم‌تر نداريم اما در اين سريال‌ها به اسم ميهماني‌هاي شب‌نشيني بين فاميل نامحرم ارتباط‌هايي در حال برقرار شدن است كه نمايش مكرر آن باعث شكسته شدن قبح آن مي‌شود.

در خانواده‌های سنتی پدر و مادر از جایگاه ویژه‌ای برخوردار هستند. جایگاه ویژۀ پدر و مادر به صورت طبیعی مانع بسیاری از انحرافات است. وقتی فرزند در تصمیم‌های خود به نظر پدر و مادر هم توجه می‌کند و در کارهایی که می‌خواهد انجام دهد از والدین خود اجازه می‌گیرد و در یک کلام خودسر نیست، راه برای تن دادن به کارهایی که نهاد خانواده را تحت الشعاع خود قرار می‌دهد تنگ می‌شود؛ اما در شبکه‌های ماهواره‌ای یکی از اصلی‌ترین کارها خارج کردن پدر و مادر از محوریت خانواده و معرفی آن‌ها در اندازۀ زمینه‌ساز تولد است؛ یعنی پدر و مادر کسانی هستند که به جهت قانون طبیعت زمینه‌ساز تولد فرزند هستند و باز هم به جهت همین قانون طبیعت باید تا مدتی که فرزند توانایی مراقبت از خویش و پاسخ به نیازهای روزمرۀ خود را ندارد، از او مراقبت کنند اما وقتی که فرزند از آب و گل درآمد، پدر در حد یک کارگر برای تأمین مخارج و مادر هم در حد یک خادم برای انجام وظایفی مانند آشپزی و رخت شستن و اتو کشیدن و ... پایین می‌آید. در این خانواده پدر و مادر نقشی در تربیت فرزند خود ایفا نمی‌کنند. دیگر راضی نگه داشتن والدین هم از دغدغه‌های فرزند مدرن نیست، این دغدغه برای انسان‌های عقب افتاده‌ای است که نمی‌خواهند تغییر زمانه را بپذیرند؛ اين موارد همه به دنبال آن است كه آن مولفه‌هاي خانواده ديني را تحت الشعاع قرار مي‌دهد.

بدون اينكه حساسيت خاصي ايجاد كنند باورهاي ما را قله به قله فتح مي كنند. خانواده بي قيد را در مقابل خانواده ديني و سنتي علم مي‌كنند اگر خانواده از حالت مقيد بودن و ديني خود بيرون آمد آن جامعه محكوم به فناست كما اينكه در غرب اين اتفاق در حال افتادن است.

من براي معرفي اين شبكه‌‌هاي ماهواره‌اي كلمه درخوري را پيدا نكردم،‌اينكه بگويم خيلي بي‌رحم و دژخيم‌اند و بويي از انسانيت نبرده اند. نمي‌توانيم به همين اندازه اكتفا كنيم كه شبكه‌هاي ماهواره‌اي تنها دنبال غير متعارف كردن پوشش هستند، اي كاش در همين اندازه باقي مي‌ماند. غرب اينها را مقدمه ورود به برخي از مسائل مي داند يكي از آنها اين است.

 

ب) ترویج و عادی جلوه دادن خیانت زن و شوهر به یکدیگر

غرب به اين نتيجه رسيده است كه تا وقتي زن به شوهر در خانواده سنتي وفادار است و برعكس و روابط در محدوده خانواده منحصر مي شود نمي تواند خانواده سنتي را از هم بپاشاند به همين دليل يكي از اصلي ترين شگردها و دسيسه‌هاي آنها براي به هم ريختن خانواده سنتي ترويج خيانت زن و شوهر به هم ديگر و عادي جلوه دادن اينها به ويژه خيانت زن به شوهر؛ مخصوصا اگر زن متوجه شد شوهرش به او خيانت كرده است يك حق مسلم و طبيعي اوست كه او هم به شوهر خيانت كرده و انتقام بگيرد و اين يك حق طبیعي است. به شدت در سريال‌هاي‌شان تبليغ اين موضوع را مي‌كنند تا آنجا كه مي‌بينيد موضوع يك سريال همين است. تا آنجا كه بعد از فهميدن اين خيانت‌ها به راحتي هم با هم زندگي مي كنند. دنبال عادي جلوه دادن آن هستند.

اگر يك زني در محدوده ارتباطات خود آن قيد وفاداري را كنار زد ديگر نمي تواند يك همسر خوبي باشد و نه مي تواند مادر خوبي باشد. در اين صورت خانواده‌اي به وجود نمي‌آيد. ستون خيمه خانواده سنتي مادر است. تجربه شده كه در بسياري از موارد پدر خانواده وقتي بي قيد بوده است، آن خيمه خانواده برپا مانده است،‌مادر با آن ايثار و فداكاري و عفاق و از خودگذشتگي خيمه خانواده را نگه داشته است. ولي چند خانواده سراغ داريد كه مادر فاسد شده اما خيمه خانواده برپا مانده است؟ آنها اين ستون خيمه را نشانه گرفته و به شدت هم با گرايشات فيمينتستي برايش برنامه ريزي كرده اند.

چند وقت پيش با يك خانمي كه دچار همين مشكلات شده بود صحبت مي‌كردم، خيلي برايم اين ريشه‌يابي تكان دهنده بود. وقتي از او پرسيدم چرا به اينجا رسيدي آيا با همسرت مشكل نداشتي، گفت نه؛ پرسيدم دوستت داشت، گفت بله، زير يك سال بود كه ازدواج كرده بود. گفت از وقتي كه همسرم اين آنتن ماهواره را به خانه آورد و من شبكه فلان را ديدم، آرام آرام حس كردم كه انگيزه‌اي براي تقيد به همسر خودم ندارم. چه دليل دارد كه من فقط با همسر خودم ارتباط داشته باشم؟! وقتي اولين زمينه براي اولين ارتباط براي من فراهم شد حس كردم كه كار اشتباهي نمي‌كنم. يك كار عادي است. اصلي ترين اهرم اينجا اين است كه آنها بتوانند قبح را بشكنند.

اما در يك مرحله فراتر و بالاتري اينها به اين هم راضي نيستند و همين قدر سر بسته بگويم كه يكي از قله‌هاي اصلي كه اينها براي فروپاشي و تكه تكه كردن خانواده‌هاي مذهبي و سنتي، اين هست كه ارتباط‌ها را حتي در اندازه خانواده‌ هم عادي جلوه دهند. اشكالي ندارد كه اعضاي خانواده هم با هم ارتباط آن چناني داشته باشند. اين قله يكي از قله هاي اصلي است كه اينها نشانه گرفته‌اند، همان اتفاقي كه در غرب خودشان اتفاق افتاد. الان در غرب خواهر از ناحيه برادر و دختر از ناحيه پدر  در محيط خانواده امنيت ندارد، يعني امن ترين جا برايش نا امن ترين جا شده است كه هر از گاهي خبرهايش منتشر مي شود.

خانواده‌هاي سنتي ما كه چندان هم تقيد به مذهب ندارند، فقط به باورهاي سنتي و اخلاقي خود پايبند هستند، نماز نمي‌خواند، روزه نمي‌گيرد، حج به او واجب شده است، نمي رود، خمس و زكات هم نمي‌دهد اما از اينكه همسرش با يك مرد ديگر ارتباط داشته باشد به شدت غيرت دارد.

او اينجا ها را هم نشانه گرفته است، يعني باورهايي كه حتي كساني تقيدات ديني ندارند اما به آن پايبندند.ادامه دارد...

به قلم : دکتر سید جعفر موسوی

بخش اول

انتهای پیام/

دیدگاه شما

زنان کویر
منهاج