آخرین اخبار

یک کارشناس مسائل بین‌الملل با بیان اینکه در اسلام هراسی به وجود آمده صهیونیسم نقش کلیدی دارد، تصریح کرد: این اسلام هراسی با همکاری لابی صهیونیستی و احزاب افراطی دست راستی اتحادیه اروپا صورت می‌گیرد،که لابی صهیونیستی در تشدید این اسلام هراسی نقش مستقیم و مستمری دارد.
به گزارش " زنان کویر "دکتر حسن هانی زاده، کارشناس مسائل بین‌الملل در گفت و گو با طنین یاس؛ با اشاره به موج جدید اسلام هراسی غرب اظهار کرد: از مدت‌ها پیش برنامه‌ریزی‌هایی به ‌صورت پنهان در اتحادیه اروپا صورت گرفته که با نفوذ اسلام  و گرایش مسیحیان در غرب به اسلام به‌نوعی ممانعت و پیشگیری به عمل آید.

هشدار متفکران فرانسوی درباره ورود نخستین رئیس جمهور مسلمان فرانسه به کاخ الیزه

وی ادامه داد: این اتحادیه در نشست‌های مکرری که داشته به این نتیجه رسیده که وضعیت موجود و افکار عمومی غرب نسبت به اسلام موجب خواهد شد در آینده شمار مسلمانان با مسیحیان در کشورهای غربی برابری کند.

این کارشناس مسائل بین‌الملل و خاورمیانه عنوان کرد: یکی از متفکران فرانسوی اعلام کرده است که در سال ۲۰۲۲ اولین رییس‌جمهور مسلمان وارد کاخ الیزه فرانسه خواهد شد، که این هشداری برای دولت‌های عضو اتحادیه اروپا تلقی می‌شود و بر همین اساس برنامه‌ریزی وسیعی برای اسلام هراسی در غرب شکل گرفت.

برنامه‌ریزی پنهانی اتحادیه اروپا برای پیشگیری از نفوذ اسلام در میان مسیحیان

هانی زاده همچنین اظهار داشت: غرب با برنامه‌ریزی دقیق و مطالعه شده تصمیم گرفت مسلمانان را به دو بخش مسلمان خوب و مسلمان بد تقسیم کنندو بر مبنای همین گزینه‌های خوب و بد؛ مسلمانان بد را به جرم همکاری با کشورهای تروریستی اخراج کنند که ما در سال‌های آینده شاهد موج اخراج مسلمانان به‌زعم آنان بد از کشورهای عضو اتحادیه اروپا خواهیم بود.

وی با بیان اینکه در اسلام هراسی به وجود آمده صهیونیسم نقش کلیدی دارد، تصریح کرد: این اسلام هراسی با همکاری لابی صهیونیستی و احزاب افراطی دست راستی اتحادیه اروپا صورت می‌گیرد،که لابی صهیونیستی در تشدید این اسلام هراسی نقش مستقیم و مستمری دارد چراکه اتحادیه اروپا زیر نظر صهیونیست‌ها اداره می‌شود.

صهیونیسم در ایجاد موج جدید اسلام هراسی، نقش کلیدی دارد

کارشناس ارشد مسائل بین‌الملل در مورد مذاکرات ظریف و جان کری که در این شرایط و خشم مسلمانان صورت گرفت، گفت: با توجه به اختلافاتی که بین مذاکره‌کنندگان پیرامون تفسیر بندهای توافقنامه وجود دارد، این مذاکرات به‌کندی پیش می‌رود اما به نظر می‌رسد کشورهای اروپایی با توجه به وضعیت منطقه و بحران امنیتی موجود در اتحادیه اروپا مجبور خواهند شد که تن به یک توافق جامع با ایران بدهند.

هانی زاده در ادامه افزود: در حال حاضر کاخ سفید و اوباما و همچنین جان کری در پی دستیابی به یک توافق قطعی با کشورمان هستند هرچند که کنگره آمریکا و لابی صهیونیستی سعی بر این دارد از طریق اعمال تحریم علیه ایران روند مذاکرات را تخریب کند ولی به‌ هرحال اوباما در پی دستیابی به یک توافق جامع با ایران است  .

برونداد مذاکرات باید حفظ حقوق مشروع ملت ایران در چرخه غنی سازی باشد

وی در ادامه تصریح کرد: قدم زدن آقای ظریف با کری یک حرکت نمایشی، دیپلماتیک است که فی‌نفسه خیلی مشکلی ایجاد نمی‌کند،د زیرا برای ما مهم این است که خروجی و برون‎داد این مذاکرات چه خواهد بود و آنچه مسلم است برون‌داد مذاکرات باید حفظ حقوق مشروع ملت ایران برای داشتن چرخه غنی‌سازی باشد و این‌که انرژی هسته ای کشورمان به رسمیت شناخته شود.

کارشناس ارشد مسائل بین‌الملل  در پایان خاطرنشان کرد: مسلماً در مسائل دیپلماتیک یک سری شاکله‌ها و مسائلی وجود دارد که در برابر دوربین‌ها و خبرنگاران شکل می‌گیرد و یک سری از مسائل هم در پشت پرده شکل می‌گیرد که هیچ‌وقت رسانه ای نمی‌شود و ما باید بدانیم تیم مذاکره‌کننده ایرانی به‌صورت جدی در پی احقاق حق ملت ایران است که امید است در شش ماه آینده به سرانجام قابل قبولی برسد.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

زنان کویر
منهاج