آخرین اخبار

تاریخ : 30. دى 1393 - 5:51   |   کد مطلب: 21355
اگر بر فرض هم بتوان از ماهواره در عالم امكان استفاده خوبي هم كرد ولي آن چيزي كه در عالم واقع در حال تحقق است، غير از اين است و مانند چاقويي است كه فعلا در حال بريدن دست و پا و سر است.

زنان کویر ؛ مي‌گويند ماهواره يك وسيله‌اي است كه هم مي‌توان از آن استفاده درست كرد و هم نادرست؛ اگر بر فرض هم بتوان از ماهواره در عالم امكان استفاده خوبي هم كرد ولي آن چيزي كه در عالم واقع در حال تحقق است، غير از اين است و مانند چاقويي است كه فعلا در حال بريدن دست و پا و سر است.

اگر الان ماهواره را يك عنصر دو منظوره حساب كنيم به نظر مي رسد مقداري نگاه ساده ‌انديشانه به ماهواره داشته‌ايم. اينكه چرا بايد به موضوع ماهواره به طور مفصل پرداخته شود آن هم در قشر مذهبي نياز به توضيح دارد.

مخاطبان ما يا در دام ماهواره گرفتار هستند يا نيستند، اگر هستند كه باید آگاه شوند، تا از دام این توطئه و تهاجم رها گردند. کسانی هم که گرفتار نیستند باید آگاه شوند؛ آن هم به دو دلیل: اول آن که ما هیچ گاه نباید از ناحیۀ دشمن احساس امنیت کنیم و خیالمان آسوده باشد و فكر نكنيم كه دشمن ، دور ما را يك خط قرمز كشيده است و كاري به ما ندارد، درست است كه دشمن از آن حكمتي كه در فضاي ديني وجود دارد برخوردار نيست اما وسوسه‌هاي شيطاني در دشمن موج مي زند و به همين دليل در دام وسوسه هاي شيطان افتادن مختص به كساني نيست كه بالكل از فضاي ديني دور هستند بلكه شيطان ابزارهاي خاص خودش را دارد. گاهی به جهت اعتماد بیش از اندازه به خودمان و به جهت ناآگاهی از دسیسه‌ها می‌بینیم که دشمن از غفلت ما استفاده کرده و خدای ناکرده ضربه‌ای کاری به ما وارد کرد.

نكته دوم آن است كه ما الان در جنگ نرم هستیم. مشغول مبارزه در جبهه تهاجم فرهنگي هستيم. ما به عنوان کسانی که درد دين داريم و دل در گرو دین داریم، به عنوان يك سرباز در جبهۀ فرهنگی بايد با دام‌ها و دسيسه‌هاي دشمن آشنا باشيم. بدانیم تا خودمان در مقابل کسانی که در دام این جرثومۀ فساد گرفتار شده‌اند به اندازه توان كمك كنيم. سرباز جبهۀ فرهنگی مگر می‌تواند بدون آگاهی نسبت به نقشۀ دشمن کاری از پیش ببرد؟

اولين كاري كه بايد كرد ريشه يابي است و بايد به دلايل خريد ماهواره در خانواده ها دقت كرد  و نمي‌توانيم تمام دليل‌ها را به بي قيدي خانواده بگذاريم. مطمئنا دلايل مختلفي دارد كه در ادامه به آن خواهیم پرداخت...

به قلم : دکتر سید جعفر موسوی

انتهای پیام/

دیدگاه شما

زنان کویر
منهاج