آخرین اخبار

تاریخ : 21. مرداد 1393 - 4:43   |   کد مطلب: 18459
یکی از شیرین ترین روزهای زندگی هر جوانی روز عروسی اوست و برگزاری مراسم عروسی یکی از اتفاقات خوشایند زندگی هر فردی است اما همین اتفاق خوشایند امروز به یک استرس و تنش تبدیل شده است، می پرسید چرا؟! بخاطر حرف مردم!،

 یکی از شیرین ترین روزهای زندگی هر جوانی روز عروسی اوست و برگزاری مراسم عروسی یکی از اتفاقات خوشایند زندگی هر فردی است اما همین اتفاق خوشایند امروز به یک استرس و تنش تبدیل شده است، می پرسید چرا؟! بخاطر حرف مردم!،

s_200_150_16777215_00_images_ekhtesasy_khneh_15312619.jpg

 با این وجود بیراه نگفتیم اگر بگوییم که هزینه ها و چگونگی برگزاری این مراسم به یکی از موانع ازدواج جوانان تبدیل شده است چرا که ازدواج را مثل یک اژدهای دوسر می بینند که از پس آن بر نمی ایند.

تا به حال به دردسرهای یک ازدواج فکر کرده اید؟!

همه چیز از همان خواستگاری شروع می شود که با سوالات خانواده دختر می توان تا اخر قضیه را خواند که هدف از ازدواج چیست!؟،رسیدن به ارامش و به جا آوردن سنت نبوی و یا بخاطر حرف مردم !

شیرین ترین و لذت بخش ترین بخش هزینه های قبل از مراسم، انتخاب لباس عروس و كت شلوار دامادی است لباسهایی كه خیلی ها آرزوی به تن كردن آن را دارند و بعضی این آرزویشان را با میلیون ها تومان اسكناس محقق می كنند

مرحله اول

معمولا اولین قدم در مسیر پرپیچ و خم مراسم ازدواج با خرید حلقه شروع می شود؛ حلقه ای كه گاه بجای اینكه نماد پیوند قلب دو جوان باشد تبدیل به نمادی برای به رخ كشیدن جیب پرپول و یا گاهی جیب خالی اما پرپول شده به ضرب و زور «قرض و وام و ...» طرفین یك پیوند باشد.

می گوید: حلقه خیلی مهمه همیشه همراه آدم هست پس نباید سبک باشه الان ارزونترین حلقه توی بازار180هزار تومن هست و گرانترینش 30 میلیون،حالا من یه حلقه 15-20 تومنی بر میدارم!

مرحله دوم

شیرین ترین و لذت بخش ترین بخش هزینه های قبل از مراسم، انتخاب لباس عروس و كت شلوار دامادی است لباسهایی كه خیلی ها آرزوی به تن كردن آن را دارند و بعضی این آرزویشان را با میلیون ها تومان اسكناس محقق می كنند.

مرحله سوم

پس از طی این مراحل و خریدهای تكمیلی نوبت به آرایشگاه عروس خانم می رسد. آرایشگاه ها هم بسته به میزان شهرت، مبالغ متفاوت و البته قابل توجهی دریافت می كنند. در آرایشگاه هایی كه كمی اسم و رسم دارند و سند بالیدن به خودشان كه دختر فلان مسئول و یا عروس بهمان نماینده مجلس برای عروسی اش اینجا را انتخاب كرده است مبالغی بالغ بر 3میلیون تومان تنها برای شب عروسی دریافت می كنند. تازه حنابندان و پایتختی(!) جدا!  خب الحمدلله تا اینجا فعلا شده 26 میلیون...!!!

مرحله چهارم

اصل مطلب سالن عروسی است که خیلی مهمه!،یک شب عروسی میگیریم !بنابراین باید خاطره انگیز باشد و یک شب رویایی رو برای خودمون رقم بزنیم که فاکتور یک مراسم عروسی رویایی همراه با 300 نفر میهمان ناقابل 100 تا 150 میلیون آب میخورد!

مرحله پنجم

اما ماندگارترین هزینه برای مراسم، بخش عكس و فیلمبرداری  است تنها عكس و فیلم از مراسم است كه تا پایان عمر، طعم شیرین مراسم عروسی را در خاطره ها حفظ می كند

سوالات از اینجا آغاز میشود که اقازاده سه تا کلید(خونه و ماشین و مغازه و یا ویلای توی بهترین نقطه شمال )رو دارند یا خیر؟!،راستی دختر ما شیر بها هم داره، در ضمن مهریه هم کمتر از 1000تا نیست!خلاصه بعد از کلی بحث و گفت و گو به یه نتیجه ای میرسند و اما نوبت میرسد به مراسم پر دردسر شب عروسی كه سرانجام قصه برگزاری جشن عروسی را تبدیل می‌كند به داستان هزار و یك شبی که قرار است خاری باشد در چشم دشمنان و حسودان!نوبت میرسد به کرایه ماشین عروس! دوج کارتر ساعتی 30 هزار تومان، پروشه کروک ساعتی 40 هزار تومان، مدلی از نیسان پلاک موقت 35 هزار تومان کرایه داده می شوند. برای رمانتیک ها هم تمام کارها را با ماشین خود انجام می دهند ولی هنگام ورود به محل برگزاری مراسم و گرفتن عکس، سوار بر کالسکه ای سفید با اسب سفید می شوند که برای 2-3 ساعت و طی مسافتی حداکثر 2 الی 3 کیلومتر حدودا 400 هزار تومان باید پرداخت ،عروس خانوم کدام را انتخاب می کنید؟!

اخری رو هرچند گرونتره اما بیشتر جلب توجه میکنه!

مرحله ششم

اما ماندگارترین هزینه برای مراسم، بخش عكس و فیلمبرداری  است تنها عكس و فیلم از مراسم است كه تا پایان عمر، طعم شیرین مراسم عروسی را در خاطره ها حفظ می كند که مسلما یک فیلمبرداری خوب که تمام این ولخرجی ها و تجملات را در زیباترین شكل به ثبت برساند هزینه ای بالغ بر 7میلیون تومان گروههای 5نفره عكاس و 4نفره فیلم برداری  آب می خورد

پیام اخلاقی

دادگاه های خانواده پر است از زوج های جوانی که با هزینه های میلیونی و هزار وام و قرض بخاطر حرف مردم سر زندگیشان رفته اند و به دوسال کشیده نشده که سر از دادگاه های خانواده در آورده اند تا طلاق بگیرند آن هم با دریافت تمام آن هزار سکه ی طلا... خوشبختی یعنی همین دیگر ،نه؟

کاش کمی به خود و به جیب خود فکر کنیم نه به حرف مردم! تا امروز شاهد دور شدن جوانان از سنت حسنه پیامبر و کاهش آمار ازدواج و افزایش آمار طلاق نباشیم.

دیدگاه شما

زنان کویر
منهاج