آخرین اخبار

تاریخ : 25. اسفند 1392 - 6:13   |   کد مطلب: 16046
جنایت رژیم صهیونیستی در حق «راشل» به اینجا ختم نمی‌شود. صهیونیست‌ها مراسم ختم و یادبود او در نوار غزه را با دخالت تانک‌های خود برهم می‌زنند
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شاخه یاس، راشل آلین کوری(۱۰آوریل ۱۹۷۹ - ۱۶مارس ۲۰۰۳) عضو آمریکایی   جنبش اتحاد ملی (ISM) بود که در طول انتفاضهالاقصی به عنوان یکی از فعالان این جنبش به  نوار غزه رفت.azadnegar_news__1347966518_743039_Ex

راشل کوری فرزند کریگ و سیدنی کوری در المپیای واشنگتن بزرگ شد. از دبیرستان کپیتال فارغ التحصیل شد و سپس در دانشگاه اور گرین استیت کالج تحصیلات خود را ادامه داد. او در ابتدای ورود به دانشگاه به عضویت جنبش اتحاد جهانی(ISM) درآمد.

پس از فارغ التحصیلی به منظور شرکت در تظاهراتی که از سوی این جنبش برگزار شده بود به خاورمیانه ، منطقه نوار غزه مسافرت کرد. پس از حضور در غزه دوره آموزش دو روزه مقاومت غیر خشونت آمیز و سپر انسانی را گذراند

دختر آمریکایی که تنها 23 بهار از عمرش گذشته بود،‌ اوبه جرم سر دادن «مظلومیت فلسطینیان» توسط بلدوزرهای صهیونیستی وادار به سکوت می‌شود تا جامعه بین المللی نیز با سکوت خود در قبال این جنایت مهر تاییدی بر جنایات رژیم صهیونیستی بزنند.  

راشل» متولد شهر «المپیای» ایالت «واشنگتن» آمریکا و عضو آمریکایی جنبش اتحاد جهانی(ISM) بود که در طول انتفاضه الاقصی به عنوان یکی از فعالان این جنبش به نوار غزه رفت. در ای میل‌هایی که به خانواده‌اش فرستاد، مسایلی را که شاهد آن بود شرح داد و از ناامیدی خود در مورد آنها سخن گفت. در ۱۴مارس ۲۰۰۳در مصاحبه با شبکه خبری میدل ایست گفت:احساس می‌کنم که شاهد نابودی سیستماتیک توانایی مردم برای بقا هستم. گاهی اوقات هنگام شام خوردن با مردم هستم و حس می‌کنم که انبوهی از تجهیزات نظامی اطراف ماست و قصد نابودی مردمی را دارند که با آنها در حال صرف شام هستم.

 و روز یک‌شنبه 16 مارس 2003 میلادی به همراه 8 نفر از دوستان خود که 5 نفر آنها آمریکایی و 3 نفر آنها انگلیسی بودند، تمام تلاش خود را به کار می‌بندند تا مانع تخریب خانه یک فلسطینی در محله «السلام» شهر رفح در سرزمین‌های اشغالی شوند.
راشل» در برابر بولدوز می‌ایستد و از راننده آن می‌خواهد که بلدوزر را متوقف کند. وی که پیراهن نارنجی رنگی به تن داشت تا برای راننده بلدوزر به راحتی قابل تشخیص باشد، با بلندگوی خود به اقدام راننده بولدوز اعتراض می کند.
دیگر دوستان «راشل» نیز به فاصله 15 تا 20 متری وی با فریاد از راننده بولدوزر می‌خواهند،‌ اقدام خود را متوقف کند. اما بولدوزر همچنان به سوی وی حرکت می‌کند، «راشل» روی تلی از خاک می‌رود. اما بولدوزر به او امان نمی‌دهد. هیولای آهنی 60 تنی، پیکر راشل را به زیر می‌کشد. تیغه بولدوزر او را در خاک دفن می‌کند. در همین زمان دوستان «راشل» فریاد می‌زند و از راننده بولدوزر می‌خواهد که توقف کند.
بولدوزر چند متر جلوتر می‌ایستد. بیل فولادیش را کاملا پایین می‌آورد و به سمت عقب حرکت می‌کند تا خوب مطمئن شود که بدن «راشل» را درهم شکسته است. پس از این جنایت هولناک، نظامیان اشغالگر هیچ‌گونه کمکی به «راشل» نمی‌کنند. چند دقیقه بعد، یک آمبولانس فلسطینی به محل حادثه می‌رسد و بدن نیمه جان «راشل» را به بیمارستانی در رفح منتقل می‌کند. اما قبل از رسیدن به بیمارستان «راشل» با شهادت، در راه آزادی مردم فلسطین همراه می شود.
اما جنایت رژیم صهیونیستی در حق «راشل» به اینجا ختم نمی‌شود. صهیونیست‌ها مراسم ختم و یادبود او در نوار غزه را با دخالت تانک‌های خود برهم می‌زنند و از دادن مجوز سفر والدین او به سرزمین‌های اشغالی خود داری می‌کنند و تمام اینها در برابر سکوت جامعه جهانی و حامیان حقوق بشر صورت می‌گیرد.

این بار اولی نیست که آمریکایی‌ها به دست صهیونیست‌ها کشتار می‌شوند. نظامیان رژیم صهیونیستی پیش از به قتل رساندن کوری، 9 مارس 2002 میلادی یک زن آمریکایی 21 ساله را در حالی به قتل رساندند که کودکش را در بغل داشت. او دورگه‌ای فلسطینی - آمریکایی بود،‌ بی‌آنکه خبر کشتن وی انعکاسی در رسانه‌های داشته باشد و در این تردید نیست که یکی از دلایل عدم انعکاس این خبر فلسطینی الاصل بودن این زن بود.

16 مارس 2003 مصادف با 25 اسفند ، مصادف است با سالروز کشته شدن راشل کوری آمریکایی توسط رژیم صیهونیستی به دلیل ممانعت از تخریب منازل فلسطیان در نوار غزه. آمریکا ، غرب و رژیم صیهونیستی که خود را مدعیان حقوق بشر و تجاوز خقوق بشر می دانند ، حتی از کشتن شهروندان خود نیز ابایی ندارند و همواره در نقض حقوق بشر و تجاوز به حقوق و آزادی های اسامی افراد کسانی اعم از زن و مرد ، نظامی و غیر نظامی از هر آیین و ملیتی جلودار می باشند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

زنان کویر
منهاج