آخرین اخبار

تاریخ : 3. اسفند 1392 - 7:32   |   کد مطلب: 15107
بهتر است خانواده ها از ایام نورز بهترین استفاده معنوی را ببرند و انرژی کسب کنند

btowXocsTkONVnCcبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی شاخه یاس، به نقل از طنین یاس،افسانه نیکراد، کارشناس مسائل خانواده در گفت وگو با طنین یاس با بیان اینکه "نوروز" یکی از سنت های باستانی است و به گُل در آمدن و شکوفه زدن درختان حال و هوای درون را نیز تغییر می دهد، اظهار داشت: متأسفانه نورز به جای اینکه سنت ها را زنده کند از حالت طبیعی خود خارج شده و بیشتر اسیر تشریفات و هزینه های بی مورد شده است.

تحت شعا قرار گرفتن نوروز به دلیل چشم و هم چشمی ها

وی افزود: هر ساله با آغاز فصل بهار و نوروز باستانی شور و هیجان و تلاش مردم برای تغییرات در خود و خانواده به وجود می آید تا به استقبال بهار بروند این در حالی است که در کنار مسائل خوب نوروز؛ چشم و هم چشمی ، اسراف و تفریط در خرید، این آئین ملی و سنتی را تحت شعاع خود قرار داده است.

این کارشناس آسیب های خانواده گفت: در سال های نه چندان دور خانواده ها همان وسیله هایی را  که داشتند حتی قدیمی را تمیزمی کردند و مورد استفاده خود قرار می دادند اما امروزه نوروز بهانه ای برای اسراف، و متحمل شدن هزینه های گزاف شده است گویی تغییر دکوراسیون و صرف هزینه های بالا و البته بی مورد از واجبات نوروز شده است و افرادی که توانایی آن را ندارند، تحقیر می شوند.

نیکراد ادامه داد: مدل های مختلف تبلیغاتی که در حال حاضر در رسانه ملی نیز شدت یافته فراتر از وضعیت اقتصادی پیش رفته است، این   مسئله به مصرف گرایی دامن زده است همچنین اسراف و تجمل گرایی در افرادی که از ماهواره استفاده می کنند به دلیل تبلیغات بیش از حد و رنگارنگ بیشتر به چشم می خورد.

شدت یافتن اختلافات زوجین در ایام قبل و پس از عید نوروز

وی با اشاره با بیان اینکه در ایام پایانی سال و پس از تعطیلات نوروزی اختلافات زوجین بیشتر می شود، تصریح کرد: این مسئله به دلیل تقاضاهای زنان برای خرید، تغییر دکوراسیون به هر قیمت است و از آنجایی که مردان توانایی پرداخت این هزینه ها را ندارد ناسازگاری و در بیشتر موارد دعوا و جنجال بین زوجین به پا می شود.

این درمانگر مسائل خانوادگی خاطرنشان کرد: بهتر است خانواده ها از ایام نورز بهترین استفاده معنوی را ببرند و انرژی کسب کنند برای سال جدید و با پایین آوردن سطح خریدهای بی مورد کمک به اقتصاد خانواده کنند و روحیه خانواده را نشاط ببخشند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

زنان کویر
منهاج