آخرین اخبار

ماه بانو معصوم زاده،متخصص طب سنتی گفت: معصوم زاده تاکید کرد :خانم هایی که کم خون هستند ، در این مدت از مواد خون سازی همچون جوانه گندم ، ماش و اسفناج بیشتر استفاده کنند. وی با اشاره به اینکه طبع غالب خانم ها سرد است گفت : بعد از اتمام فعالیت می توان از دم نوش بادرنجبویه برای رفع خستگی استفاده کرد .

به گزارش زنان کویر ، زمستان امسال اگر چه رخی نشان نداد اما با همه ی گرمی اش در حال بستن کوله بارش و سپردن روزگار به بهار است. آری پایان سال است. روزهایی که ترافیک خیابان ها، ساعات کاری ادارات، جنب و جوش خانه ها به نقطه اوج خود می رسد.روزهایی که مادران به عنوان مدیران خانه به سراغ هم پستویی می روند تا گرد و غبار را از آن بزدایند. نظافت و تمیزی حتی خواب این روزها را با خود می برد اما این جنبش و هیاهو نیز خواهد خوابید و روسیاهی اش برای زمستان می ماند.

چه بد اگر در این روزهای پایانی سال که به امید آغاز سال جدید، خواسته ها و آرزوهای نو سپری می شود با حادثه ای غم انگیز به پایان برسد.

حتما با حوادث و اتفاقات این روزها غربی نیستید، حادثه‌هایی که هنگام خانه‌تکانی اتفاق می‌افتند و ممکن است عید و تعطیلات سال نو را به کام خیلی‌ها تلخ کنند.

بهتر است قبل از دست به کار شدن برا نظافت خانه ها ابتدا سلامتی خود را مد نظر بگیرید، در این باره باید دقت داشت که شوینده ها و رنگ برها می توانند در صورت رعایت نکردن نکات لازم و احتیاط سبب آسیب دیدن پوست، چشم و یا دستگاه تنفسی شوند.

استفاده از دستکش به هنگام به کار بردن مواد شوینده و خودداری از دست زدن به چشم هنگام استفاده از این مواد ضروری است و اگر محلول شوینده وارد چشم شد سریع با آب سرد چشم ها را بشوید و در صورت مصدوم شدن به پزشک مراجعه کنید.

ماه بانو معصوم زاده متخصص طب سنتی در گفتگوی اختصاصی با " زنان کویر " در رابطه با استفاده از مواد شوینده در ایام خانه تکانی گفت : بهتر است در نظافت خانه از یک نوع مواد شوینده در هر بار استفاده شود .

وی ادامه داد : باید از ترکیب مواد شوینده با هم خودداری شود ؛ چرا که ترکیب سفید کننده با جرم گیرها و یا سفید کننده ها با پوردهای شوینده بسیار خطرناک خواهد بود.

قبل از بکاربردن جرم گیرهایی که تولید گاز می کنند از روغن بنفشه استفاده نمایید

معصوم زاده با اشاره با اینکه هنگام نظافت از ماسک هایی کمک گرفته شود که قدرت عملیات بالایی داشته باشند ، تشریح کرد : سعی شود قبل از بکاربردن ماسک از پارچه های حوله ای نازک مرطوب شده ، استفاده شود .

وی تاکید کرد : مصرف روغن بنفشه قبل از بکاربردن جرم گیرهایی که تولید گاز می کنند می تواند خیلی موثر باشد ، بدین صورت که قبل از شروع فعالیت های خانه تکانی یک یا چند قطره در بینی بچکانید.

به ازای هر 2 ساعت فعالیت، 10 دقیقه استراحت

عضو کمیسیون بهداشت شورای شهر در مورد خستگی های ناشی از خانه تکانی توضیح داد : از آنجا که اسید لاکتیک بدن در اثر فعالیت افزایش می یابد و موجب خستگی خواهد شد ، بنابراین سعی شود به ازای هر 1 تا 2ساعت فعالیت ، حداقل 5 تا10 دقیقه استراحت بکنند.

وی ادامه داد : برای رفع خستگی ها بهتر است از ماساژهای موضعی در محل های دردناک و همچنین حمام روزانه 5 تا 10 دقیقه حتی اگر سرشسته نشود و صرفا بدن شسته شود ، کمک گرفت.

این متخصص طب سنتی افزود : کارهایی که حرکات بیشتری می طلبد مثل پاک کردن شیشه ها، مبل و فرش ها بهتر است در یک روز انجام نشود ، بلکه در روزهای متفاوت نظافت شوند .

توصیه برای مصرف دم نوش بادرنجبویه جهت رفع خستگی های ناشی از خانه تکانی

معصوم زاده تاکید کرد :خانم هایی که کم خون هستند ، در این مدت از مواد خون سازی همچون جوانه گندم ، ماش و اسفناج بیشتر استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه طبع غالب خانم ها سرد است گفت : بعد از اتمام فعالیت می توان از دم نوش بادرنجبویه برای رفع خستگی استفاده کرد .

انتهای پیام/

 

دیدگاه شما

زنان کویر
منهاج