آخرین اخبار

تاریخ : 17. بهمن 1396 - 10:15   |   کد مطلب: 33370
ولایت پذیری و اندیشه فاطمی تاثیرگذار بر یاران مهدوی
ولایت مانند شیرازه ی کتاب فضایل است که همه ی فضایل را نگه می دارد و اگر ولایتنباشد سایر خوبس ها محقق نخواهد شد و بی ثمر خواهد ماند.

به گزارش زنان کویر ، یکی ارمباحثی که در زندگی حضرت زهرا س تاثیر بسزایی داشته و حتی شهادت ایشان ه بر این موضوع بود بحث ولایت پذیری و دفاع از امامت بوده است.

این تفکر به غلط و اشتباهی است که ایشان برای دفاع از همسر خود جانشان را از دست داده اند بلکه ایشان بخاطر دفاع از ولایت و امامت به شهادت رسیدند.
پس ولایت یکی از مباحث اساسی و کلیدی در دین ما است ولایت شیرازه ی دین است و مفهومی است که سایر مفاهیم دین را به خوبی اجرا می کند.
ولایت مانند شیرازه ی کتاب فضایل است که همه ی فضایل را نگه می دارد و اگر ولایتنباشد سایر خوبس ها محقق نخواهد شد و بی ثمر خواهد ماند.
اگر ما در زندگی می خواهیم یاران خوبی براس حضرت مهدی ع باشیم باید سر بوحه زندگی را تفکر فاطمی و دفاعی حضرت زهرا س از امام زمان خودشان داشتند را در پی بگیریم.
یک پروفسورالمانی به نام هانی کوربن  در دانشگاه سوربن فرانسه در مورد پذیرفتن دین اسلام این گونه بیان می کند چون دیدم در میان تمام ادیان الهی تنها دینی که رابطه اش با اسمان قطع نشده است دین اسلام است ان هم با امامت وولایت
تنها شیعه است که مکتبی حیات بخش و قابل عرضه است انان معتقدند که ارتباط ورابطه انسان با خدا هرگز قطع نمی شود و همواره انسان کاملی از میان خود و انان وجود دارد ولی الله مطلق و وساطه فیض میان خلق و خالق است.
و این ادله ای است که انسان ان را می پذیرد و همیشه انسان حی و حاظری در میان شیعیان وجود دارد.
در بحث ولایت و امت قطعا اگر اندیشه ی فاطمی وجود داشته باشد تفکرمان نسبت به یار بودن برای املم زمان ع عوض خواهد شد و تاثیرگذار خواهد بود.
اگر به بهترین وجه با امام نور و حق بیعت نکنیم مجبور هستیم با بدترین وجه با نار و ظلم بیعت کنیم.
همانگونه که افراد در زمان امام سجاد ع با ایشان بیعت نکردند که امامی حق و نور بودند و مجبور شدند حجاج ابن یوسف سقفی که امام نار و ظلم بود به بدترین شکل و با پای ایشان بیعت کنند در حالیکه با دست با دست مبارک امام سجاد ع بیعت نکردند.
اولین و یکی از بهترین و تاثیرگذارترین بحث تفکر فاطمی در اندیشه و یاران مهدوی بحث امام شناسی تنها راه نج از مرگ جاهلی است. پیامبر گرامی اسلام ص می فرماید من مات و لم یعرف امام زمانه مات میته جاهلیه
هر کس بمیرد در حالی که امام زمان خود را نشاسد به مرگ جاهلیت مرده است و مرگ جاهلی خسارت کمی نیست .
منظور از این جهل جهل نسبت به همه چیز است .

انتهای پیام/

 

 

دیدگاه شما

زنان کویر
منهاج