آخرین اخبار

تاریخ : 9. بهمن 1396 - 11:28   |   کد مطلب: 33362
نقش کلیدی بانوان در پیروزی انقلاب اسلامی و توجه به تحول ویژه به نقش زن از مهمترین اصل برنامه های دهه فجر است
مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری گفت: مهم ترین نکته در حوزه ی کمیته بانوان معرفی نقش بسیار حساس و کلیدی بانوان در پیروزی انقلاب اسلامی و توجه به نگاه و تحول ویژه به نقش زن با پیروزی انقلاب اسلامی است.

به گزارش زنان کویر ، صبح امروز فاطمه السادات حسینی، مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری در نشست خبری کمیته بانوان ستاد دهه فجر گفت: برنامه های تعریف شده در ایام دهه فجر امسال توسط کمیته بانوان دهه فجر با رویکرد جدید ارائه می شود.

وی ادامه داد: برنامه های کلیدی و شاخصی را بر مبنای جایگاه حضرت امام (ره) و شور و شعور انقلابی برنامه ریزی کرده ایم تا بر طبق این شاخصه ها گام بر داریم.

حسینی شعور انقلابی را از آن زنان و مردان دانست و افزود: این شعور باید از طریق تبیین برکات انقلاب و خدمات نظام به نسل جوان تزریق شود.

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری تشریح کرد: باید انقلاب را تبیین، واکاوی و بررسی کرد و به این موضوع پرداخت که قبل و بعد از انقلاب وضعیت ما چگونه بوده است.

وی رویکرد دوم برنامه های دهه فجر را میزان تاثیرگذاری بینشی و نگرشی نسبت به شخصیت و اندیشه حضرت امام (ره) دانست و تاکید کرد: قطعا در هر انقلابی یک سکان دار وجود دارد و در همه ی انقلاب ها سعی می شود نگاه سکان دار را به درستی تبیین کنند.

حسینی تشریح کرد: مهم ترین نکته در حوزه ی کمیته بانوان معرفی نقش بسیار حساس و کلیدی بانوان در پیروزی انقلاب اسلامی و توجه به نگاه و تحول ویژه به نقش زن با پیروزی انقلاب اسلامی است.

 مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری به رویکرد سوم برنامه های دهه فجر اشاره کرد و توضیح داد: واکاوی مطالب، کلمات، جملات واندیشه های امام در خصوص جایگاه زن بدین منظور که چگونه حضزت امام (ره) توانستند تحولی در زنان ایجاد کنند تا از جایگاه کلیشه ای به جایگاه محوری قرار بگیرند.

وی یکی از اقدامات مهم حضرت امام(ره) را تبیین جایگاه زن در اسلام دانست و افزود: حضرت امام با رویکرد اسلام و قرآن جایگاه زن را تعالی بخشید و با پیوند زدن شخصیت حضرت فاطمه (س) به عنوان الگوی زنان و مردان و با معرفی ویژگی ها و استعدادهایی که خداوند در درون زنان قرار داده است هویت زن را نشان داد.

حسینی ادامه داد: رویکرد چهارم برنامه های دهه فجر پیوند بین زنان انقلابی دیروز و رسالت بانوان امروز است این که چه شد تا آنان از جان خود و فرزندانشان گذشتند و انقلاب کردند.

مدیر کل امور بانوان و خانواده با تاکید بر این که وظیفه ی زنان امروز بسیار سختتر از گذشته است، بیان داشت: چهل سال پیش فضای مجازی، هجمه های فرهنگی و آسیب ها از طریق شبکه ها مجازی وجود نداشت اما اکنون می بینیم زنانی به عنوان مدافع حرم همسر یا فرزند خود را در دفاع از سرزمین ها ، ارزش های اسلامی و حرمین شریفین تقدیم می کنند و این وجه شباهت زن امروز با دیروز است.

وی اظهار داشت: سعی کرده ایم دویست برنامه شاخص و کلیدی با هدف تاثیرگذاری برنامه ها بر دختران جوان و زنان و از آنجا که با ایام شهادت حضرت زهرا(س) همزمان است با رویکرد شناخت حضرت زهرا(س) و پیوند با جایگاه زن و تحکیم بنیان خانواده برنامه ریزی شوند.

حسینی در ادامه به مهم ترین برنامه های دهه فجر اشاره کرد و توضیح داد: افتتاح کمیته خواهران کنگره ملی شهدا زن استان در یازدهم بهمن، تقدیر از بانوان در فرود اولین پرواز به مناسبت ورود امام با حضور تعدادی از مسئولین و مشاورین امور امور بانوان در دوازدهم بهمن ماه و برگزاری جشن ها و کارگاه های مهارت زندگی از جمله برنامه های مهم این دهه است.

انتهای پیام/

 

دیدگاه شما

زنان کویر
منهاج