آخرین اخبار

تاریخ : 11. آذر 1396 - 11:35   |   کد مطلب: 33217
اجرای طرح بیمه خانه داری از اشتیاق زنان برای کار درخارج از خانه می کاهد
مدیر کل امور بانوان و خانواده بیان داشت:بیمه خانه دار یکی از دغدغه های اصلی ما است چرا که این موضوع شتاب و اشتیاق زنان را برای کار در خارج ازخانه کاهش می یابد.

به گزارش زنان کویر ،  "فاطمه السادات حسینی" صبح امروز یازدهم آذرماه در نشستبا خبرنگاران گفت: باتوجه به آسیب های موجود در حوزه ی زنان اما شاهد خلاهای قانونی در این حوزه هستیم که نیاز به بازبینی و بازنگری از نظری فقهی و قضائی هستیم.

مدیر کل امور بانوان و خانواده تاکید کرد: از آنجا که شاهد نقش پذیری متفاوت زنان نسبت به گذشته  و حضور اجتماعی فعالتر در جامعه هستیم بنابراین بایستی نگاه تخصصی تر به حوزه ی زنان و مسائل پیش روی آن داشت.
حسینی با اشاره به دسته بندی چالش ها و مسائل حوزه ی زنان و عدم ضمانت اجرایی مصوبات دستگاه ها ، ابراز کرد: برای حل این مشکلات بایستی سازمان های مرتبط و اسناد بالادستی و همچنین مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی را بررسی کنیم.
مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری تاکید کرد: بیمه خانه دار یکی از دغدغه های اصلی ما است چرا که این موضوع شتاب و اشتیاق زنان را برای کار در خارج ازخانه کاهش می یابد.
وی از ایجاد کارگروهی با  نمایندگانی از استان کرمان خبر داد و گفت: با حضور در فراکسیون زنان مجلس به دنبال این هستیم تا با طرح مسئله به رفع مشکلات بانوان بپردازیم.
حسینی به سفر معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امور بانوان و خانواده ،دوشنبه سیزدهم آذرماه به کرمان خبر داد و تشریح کرد: این سفر با موضوع زن و خانواده و با هدف امضا دو تفاهم نامه از جمله سند توسعه زن و خانواده و تاب آوری اجتماعی زنان است.
مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری به برنامه های سفر ابتکار اشاره کرد و توضیح داد: بازدید از شیرخوارگاه و اورژانس اجتماعی، حضور در دانشگاه شهید باهنر، جلسه با شورای اداری و اعضای شوراها و تشکل های مردمی و نشست خبر از جمله برنامه هایی است که در این سفر خواهد بود.
وی ادامه داد: رونمایی از سند سلامت بانوان استان،رونمایی از سند اشتغال بانوان و سامانه  سما بانو و تقدیر از بانوان نمونه و کارآفرین استان از جمله برنامه های دیگر این سفر است.
انتهای پیام/            

دیدگاه شما

زنان کویر
منهاج