آخرین اخبار

تاریخ : 8. آذر 1396 - 10:37   |   کد مطلب: 33214
خشونت علیه زنان در غرب برگرفته از دیدگاه فمنیستی و سکولار است
اصلانی با بیان این که خشونت هایی که غرب برای زنان تعریف می کنند به واقع از نگاه های فمنیستی ، غیر منطقی گرفته شده است، ادامه داد:نگاه غرب سکولاریسم ، مادی گرانه و ابزارانگارانه به زن است.

مینو اصلانی در گفت و گو با " زنان کویر  " در خصوص خشونت علیه زنان در فرهنگ ایرانی گفت: موضوع خشونت علیه زنان در فرهنگ ایرانی دارای تعریف متفاوت تری نسبت به فرهنگ غرب است.

رئیس بسیج جامعه زنان کشور ادامه داد:  مقام معظم رهبری بر این موضوع تاکید دارند که باید بر خشونت های خانگی علیه زنان پرهیز شود که دارای موارد زیادی نیست اما به هر حال هرآنچه که کم باشد شایسته ی یک کشور اسلامی مبتنی بر آیات و روایات و دیدگاههایی که اسلام نسبت به جایگاه مادر، همسر و زن دارد نیست.
اصلانی تاکید کرد: بر اساس زندگی اسلامی و دینی اعضای خانواده باید در کمال آرامش، مودت و رحمت بتوانند در کنار هم زندگی کنند و زن و مرد فرزندانی سالم و صالح تحویل جامعه دهندتا نیروهای اثر گذار برای جامعه و انقلاب باشند.
وی بیان داشت: آنچه که غرب در خصوص خشونت علیه زنان دنبال می کند با ایدئولوژی ما کاملا متفاوت است، غرب حتی اجازه ی زن از شوهر و وجودنظام خانواده را خشونت علیه زنان می داند.
 رئیس بسیج جامعه زنان کشور تصریح کرد: در تاریخی از غرب فرزندآوری را خشونت علیه زنان می دانستند و معتقدنداگر زن را در کسوت مادری بگذاریم بر او خشونت شده است.
اصلانی با بیان این که خشونت هایی که غرب  برای زنان تعریف می کنند به واقع از نگاه های فمنیستی ، غیر منطقی گرفته شده است، ادامه داد:نگاه غرب سکولاریسم ، مادی گرانه و ابزارانگارانه به زن است چرا که این باور وجود دارد که زن باید برای مرد زیبا بماند و اگر زن مادر شود از قیافه و اندام او کاسته می شود و این برای مردان مناسب نیست.
وی تاکید کرد: تعریف خشونت علیه زنان درغرب کاملا متفاوت تر است از حتی نگاه انسانی به زن چه برسد به نگاه الهی ،  اسلامی و دینی.
رئیس بسیج جامعه زنان کشور  با بیان این که نگاه غرب به زن ابزاری و برای سوجویی مردان است، بیان داشت: باید ابتدا خشونت علیه زن در ایران را تعرف کنیم و با توجه به بیانات مقام معظم ربری باید از خشونت های خانگی علیه زنان جلوگیری کرد.
انتهای پیام/

دیدگاه شما

زنان کویر
منهاج