آخرین اخبار

تاریخ : 8. آبان 1396 - 10:07   |   کد مطلب: 33164
کفش پاشنه دار، ارتجاعی وفنری منابسب ترین کفش پیاده روی اربعین / کوله های بانوان یک پانزدهم وزن شان باشد
یک متخصص توانبخشی و فیزیوتراپی حجم ووزن کوله مناسب برای مردان را یک دهم وزن شخص دانست و گفت: بانوان هم باید حجم و وزن کوله خود را یک پانزدهم وزن شان در نظر بگیرند. کوله هاي مناسب خانم ها با مردان تفاوت هايي دارد و اين به خاطر تفاوت هاي فيزيکي بين خانم هاست. کوله خانم ها کشيده تر داراي بندهاي کوله نزديک به هم و کمربندي باريک تر و با شکلي قوس دار است که بهتر روي استخوان لگن خانم ها کوله بشيند.

به گزارش زنان کویر ،  بیگلربابایی منصورآبادی  بابیان اینکه کفش مناسب  برای سفروپیاده روی ،کفشی بایدباشدکه اندازه پاشنه آن ازسه سانت بیشترودوسانتی کمترنباشد گفت:به این معنی که ،کفش مناسب ،بایدارتجاعی وفنری بوده ودارای پاشنه (اندازه پاشنه آن ازسه سانتی بیشترودوسانتی کمترنباشد)باشد که دراین صورت، مشکلی فرد را تهدیدنخواهدکرد.

 

وی ،با اشاره به استفاده از کوله مناسب دراین سفرمعنوی هم گفت: کیفیت کوله ، باید هم سطح پشت بدن فردباشد و در واقع می توان گفت طوری باشدکه به بدن لنگر نیندازد. اگر این طور باشد به ستون فقرات هم درطول مدت سفربه درازاهم بینجامدآسیبی واردنخواهدشد( حدود 80 در صد و حتي بيشتر از وزن بار به روي پايين کمر و لگن منتقل شود و شانه هاي فرد بيشتر در کنترل استقرار بار نقش داشته باشند).

 

به گفته وی ،بند کوله مناسب هم باید محکم باشد تا در مسیر راه پاره نشده و فرد را نیز به آزار اذیت نیندازد.

 

وی ،حجم ووزن کوله مناسب برای مردان را یک دهم وزن شخص اعلام کرد و گفت: بانوان  هم باید حجم و وزن کوله خود را  یک  پانزدهم وزن شان در نظر بگیرندکوله هاي مناسب خانم ها با مردان  تفاوت هايي دارد و اين به خاطر تفاوت هاي فيزيکي بين خانم هاست. کوله خانم ها کشيده تر داراي بندهاي کوله نزديک به هم و کمربندي باريک تر و با شکلي قوس دار است که بهتر روي استخوان لگن خانم ها کوله بشيند.

 

متخصص توانبخشی و فیزیوتراپی ،به مطلب بسیارمهمی هم اشاره کرد و از مسافران و زائران  پیاده روی اربعین حسینی خواست: در موقع سفر، از مصرف غذاهای آبکی و شل کننده مانند سوپ، آش و آبگوشت  پرهیز شود و به جای آنها، از مواد غذایی  خشک ،خرما و گردو مصرف کنند تا مشکل گوارشی در آنها ایجاد نشود. 

 

بیگلربابایی منصورآبادی بیشترین آسیب ها در طول سفر را ، سی ال آی (cla) و مینیسک زانو اعلام کرد و گفت :افراد هنگام سفر و پیاده روی در صورت دراز بودن مسیر سعی کنند با توجه به خستگی و یا کمبود نور و روشنایی مسیر،به چاله و...نیفتند تا دچار این مشکلات بشوند. در صورت بروز این اتفاق ،فرد می تواند با استفاده از زانوبند،به مسیر خود ادامه دهد و در صورت ضرور هم ، از امدادگران هلال احمر در موکب ها می توان کمک گرفت.

انتهای پیام/ 

دیدگاه شما

منهاج
زنان کویر