آخرین اخبار

تاریخ : 19. مهر 1396 - 12:59   |   کد مطلب: 33144
همایش طلایه داران ترافیک در کرمان برگزار شد
همزمان با سراسر کشور همایش طلایه داران ترافیک (فرهنگ یاران و همیاران پلیس) با حضور ۷۰۰دانش آموز دختر و پسر از سراسر مدارس شهر کرمان در اداره کل آموزش و پرورش ناحیه ۱ کرمان برگزار شد.

به گزارش زنان کویر ،به نقل از  شبکه اطلاع رسانی آرمان کرمان؛ در این همایش سردار “رضا بنی اسدی فر” با تشکر از تلاش های آموزش و پرورش در تعامل با نیروی انتظامی و کاهش آسیب های اجتماعی گفت :  توجه به مقوله امنیت و آرامش عمومی جامعه از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

 

وی افزود: هرکشوری که پیشرفت کرده به واسطه فرهنگ آن جامعه بوده است و برای ارتقا فرهنگ هر جامعه آموزش و پرورش باید سنگ بنای آن را بگذارد.

 

 

فرمانده انتظامی استان کرمان گفت : در شش ماهه ابتدای امسال ۶۰۰ نفر به دلیل عدم رعایت قوانین و راهنمایی و رانندگی در استان  جان خود را ازدست داده اند.

 

 

بنی اسدی فر با اشاره به اینکه بسیاری از حادثه ها در ثانیه ها اتفاق می افتد بیان داشت :  خیلی از این حوادث با رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی قابل پیشگیری است.

 

 

وی تاکید کرد : همه افراد باید از همین امروز تصمیم بگیرند تا در چهار چوب قانون حرکت کنند تا شاهد اتفاقات ناخوشایند نباشیم.

 

 

بنی اسدی فر با اشاره به اینکه معلمان فرهنگ ‌یاران فرهنگ ترافیک هستند، اذعان داشت: دانش آموزان همیار پلیس نیز با تذکر نکات قانونی به والدین و رانندگان متخلف تاثیر بسزایی در کاهش آمار تخلفات راهنمایی و رانندگی ایفا می کنند.

 

 

وی یادگیری برای دانستن، عمل کردن و زندگی کردن  با دیگران را  ستون‌های اصلی یادگیری دانست و افزود: یادگیری خوب و اصولی دانش‌آموزان در زمینه ترافیک سبب حل بسیاری از مشکلات دراین زمینه می‌شود.

 

 

فرمانده انتظامی استان کرمان تصریح کرد: همیاران پلیس همکاران پلیس هستند که می‌توانند با گوشزد کردن مقررات راهنمایی و رانندگی به والدین و رانندگان از  بسیاری از تصادفات جلوگیری کنند.

 

 

وی  با تأکید براینکه مهارت‌های زندگی باید در مدارس به دانش‌آموزان آموزش داده شود، گفت: مدارس می‌توانند با آموزش علائم رانندگی در مدارس فرهنگ ترافیک را برای دانش‌آموزان و نسل آینده نهادینه کنند.

 

 

همچنین سرهنگ “حمید معین زاده” رئیس پلیس راهور فرماندهی انتظامی استان کرمان هم با اشاره به آغاز طرح همیاران پلیس از سال ۹۴در کشور افزود: اجرای این طرح در کاهش حوادث ناشی ازتصادفات و ارتقاء فرهنگ ترافیک  طرح موفقی بوده و همیاران در این طرح نقش موثری داشته اند.
در پایان این مراسم از فرهنگ یاران پلیس تجلیل شد.

 

 

انتهای پیام/

دیدگاه شما

زنان کویر
منهاج