آخرین اخبار

سرآشپز برتر مَرد سال گذشته، آشپزی را صرفا مختص زنان ندانست و گفت: آشپزی یک هنر است و هنر در نزد هنرمندان جلوه نمایی می‌کند، امروزه آشپزی یک شغل محسوب می‌شود و چه بسا خیلی از افراد از این هنر کسب درامد می‌کنند.

به گزارش زنان کویر ، شایان شمس، جوانترین سرآشپز و نفر اول مسابقه بزرگ دستپخت از شبکه یک سیما که علاقه مندان بسیاری را پای تلویزیون کشیده بود مهمان سایت خبری طنین یاس بود.شایان  فارغ التحصیل مهندسی متالوژی سرامیک که رشته ای کاملا مردانه است از دانشگاه شریف است اما بعد از مدتی به دلیل استعداد ذاتی و میل و علاقه ای که از دوران نوجوانی به آشپزی داشت این راه را انتخاب کرد و در حال حاضر او جوانترین سرآشپز حرفه ای کشور است که سال گذشته رتبه اول بزرگترین مسابقه آشپزی را به خود اختصاص داد.ماحصل گفت و‌گو را در ادامه می‌خوانید:

شایان شمس، در گفت و‌گو با خبرنگار طنین یاس، از نحوه برنده شدن خود به عنوان سرآشپز سال به ما گفت: سال گذشته در برنامه دستپخت که جمع بهترین‌های افراد هنرمند در عرصه آشپزی بودند شرکت کردم و در یک مسابقه نفس گیر با حضور داوران مطرح به خصوص شیف فرانسکو، سرآشپز مطرح فرانسوی موفق شدم رتبه نخست این دوره از مسابقه را به خود اختصاص دهم.

وی ادامه داد: وقتی نیمه‌های شب از مسابقه به سمت خانه برگشتم، مادرم از شدت هیجان دچار تپش قلب شده بود که خداروشکر از شوق زیاد بود و اتفاق خاصی رخ نداد و من خیلی خوشحال بودم که توانستم دل خانواده ام را شاد کنم.

این سرآشپز برتر سال گذشته، آشپزی را صرفا مختص زنان ندانست و گفت: آشپزی یک هنر است و هنر در نزد هنرمندان جلوه نمایی می‌کند، امروزه آشپزی یک شغل محسوب می‌شود و چه بسا خیلی از افراد از این هنر کسب درامد می‌کنند.

شمس، ضمن تسلیت به مناسبت فررسیدن ماه محرم اظهار داشت: این افتخار را داشته ام که هر ساله برای عزادارن حضرت اباعبدالله الحسین ( ع ) آشپزی کنم و با تمام عشق و وجودم این افتخار نوکری که نصیبم شده است را انجام می‌دهم و معتقدم غذاهای نذری چون بی ریا و با عشق پخته می‌شود طعم و مزه خاصی دارد و عشق قویترین ادویه دنیاست.

شیف فرانسکو داور مطرح فرانسوی وقتی از دستپخت من خورد به مدت ده دقیقه گریه کرد

وی افزود: یکی از خاطرات ماندگار در ذهنم روز آخری بود که در مسابقه دستپخت، من سوپ تره فرنگی با اسفناج درست کردم و شیف فرانسکو داور مطرح فرانسوی وقتی از دستپخت من خورد به مدت ده دقیقه گریه کرد و وقتی علت را جویا شدیم به ما گفت: من با خوردن این سوپ برای لحظاتی به خانه مادربزرگ و پدربزرگ و خاطراتی که داشتم برگرداندید و این برایم یکی از شیرین ترین خاطرات بود.

جوانترین سرآشپز برتر کشور گفت: من اگر عنوان سرآشپز برتر سال را به خودم اختصاص دادم دلیل نمی‌شود که ساکن بمانم و هیچ تلاشی انجام ندهم من هیچ وقت خودم را بهتر و برتر نمی‌دانم و اون روزی که احساس کنم از لحاظ نیروی انسانی و اقتصادی تمام قابلیت‌ها را دارم کار را برای خودم انجام می‌دهم اما در حال حاضر برای مجموعه‌های بزرگ و برند ریواس و گندم ، کار می‌کنم.

شمس در پایان خاطرنشان کرد: در پایان از خانواده خوبم و همچنین از شیف فراسکو و به خصوص استاد عزیزم جناب آقای معین معینی از بهترین اساتید آشپزی در کشور و مجموعه برنامه دستپخت و دیگر دوستان کمال تشکر را داشته باشم.

طنین یاس

انتهای پیام/

 

دیدگاه شما

زنان کویر
منهاج