آخرین اخبار

تاریخ : 22. شهريور 1396 - 9:42   |   کد مطلب: 33068
آغاز سرشماری زنان ایرانی که همسر خارجی دارند/فرزندان خارجی که در ایران متولد می شوند کارت هویت می گیرند
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان از آغاز سرشماری زنان ایرانی که با مردان غیرایرانی ازدواج کرده‌اند، خبر داد.

به گزارش زنان کویر ،به نقل از  شبکه اطلاع رسانی آرمان کرمان؛رضا اسماعیلی از فراهم شدن شرایط به منظور شرکت زنان در این سرشماری خبر داد و گفت: افرادی که می‌خواهند در این سرشماری شرکت کنند می‌توانند کد ملی خود را به شماره سامانه ۲۰۰۰۱۹۵ ارسال کرده و پس از آن از سوی کارشناسان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با آن‌ها تماس برقرار شده و سوالات لازم از آن‌ها پرسیده می‌شود.

وی تاکید کرد: قرار است بعد از این سرشماری، مجلس تصمیم گیری کرده که پیشنهاد ارائه شده را بپذیرد یا اینکه شرایط به رویه سابق ادامه یابد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان در پاسخ به این پرسش که مدت سرشماری زنان چه مدت به طول می‌انجامد؟، خاطرنشان کرد: سرشماری زنان ایرانی که با مردان غیر ایرانی ازدواج کرده اند حدود ۳ ماه طول خواهد کشید.

اسماعیلی افزود: آمار دقیقی از این زنان وجود ندارد و نیاز بود سرشماری در این رابطه صورت گیرد.

وی  گفت: مردان ایرانی که با زنان غیر ایرانی ازدواج می‌کنند می‌توانند برای فرزندان خود مدارک هویتی دریافت کرده و در این رابطه مشکل خاصی وجود ندارد.

اسماعیلی در رابطه با وضعیت زنان و مردان خارجی که در ایران ازدواج می‌کنند اظهارکرد: آنان می‌توانند برای فرزندی که در ایران به دنیا می‌آورند مدارک هویتی دریافت کنند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

زنان کویر
منهاج