آخرین اخبار

مدیر حوزه های علمیه استان کرمان گفت : مسلمانان میانمار از چند ماه پیش وضعیت جدیدی پیدا کرده اند به طوری که مسلمانان در کشور میانمار در سرزمین خود از هیچ آرامش برخوردار نبودند .

به گزارش زنان کویر ،به نقل از  آرمان کرمان ؛ صبح امروز به همت بسیج طلاب و روحانیون استان کرمان تجمعی در حمایت از مردم مسلمان میانمار در مقابل دفتر نمایندگی سازمان ملل خیابان هزار و یک شب برگزار شد .

 

حجت الاسلام و المسلمین حسین الله وردی مدیر حوزه های علمیه استان کرمان در محل این تجمع مردم و مسئولین شهر کرمان ، اظهار کرد : اسلام در میانمار از قرن اول هجری توسط دریانوردان عرب و ایران شکل گرفت و کم کم به وسیله تجار مسلمان عرب و ایرانی که از مسیر میانمار به چین عزیمت می کردند رشد بهتری پیدا کرد .

 

وی گفت : اما با توجه به این مسلمانان در میانمار از جمله اقلیت قومی و مذهبی بودند و پیوسته مورد توهین ، آزار و اذیت و ایجاد محدودیت های مختلف از ناحیه حکومت قرار می گرفتند .

 

مدیر حوزه های علمیه استان کرمان خاطر نشان کرد : در میانمار برای مسلمانان کارت هویت صادر نمی‌کردند لذا تردید مسلمانان در کشور خودشان به سختی صورت می گیرد و اگر کسی بخواهد از شهری به شهری برود می‌بایست در برابر پرداخت پول و مالیات این مجوز را از دولت بگیرد .

 

الله وردی با اشاره به این که مسلمانان میانمار به دلیل صادر نکردن گذرنامه امکان مسافرت به خارج از کشور را نداشتند ، افزود : این مسلمانان حتی در کشور خود از تحصیل در دانشگاه و مالکیت در زمین های خود محروم بودند و برای دریافت مجوز ازدواج می بایست به دولت مالیات دهند و متعهد شوند که بیش از دو فرزند نیاورند.

 

وی ادامه داد : هر خانواده میانماری مسلمان باید هر سال یک عکس از خانواده خود بگیرد و تحویل دولت دهد تا در مقایسه با کم و زیاد شدن اعضای خانواده اش به دولت جوابگو باشد و مبلغی را پرداخت کند .

 

مدیر حوزه های علمیه استان کرمان خاطر نشان کرد : اکنون در میانمار ۴۰ هزار کودک که فرزند سوم و چهارم  هستند  شناسنامه ندارند و اگر کسی از مسلمانان میانمار بخواهد کار اقتصادی شروع کند می بایست از شریک بودایی استفاده می کرد تا بودایی ها از سود سرمایه گذاری مسلمانان بهره‌مند شوند .

 

الله وردی با بیان این که این موارد از جمله محدودیت های مسلمانان انقلابی بود ، تشریح کرد : اما این وضعیت از چند ماه پیش وضعیت جدیدی پیدا کرد به طوری که مسلمانان در کشور میانمار در سرزمین خود از هیچ آرامش برخوردار نبودند و به گزارش سازمان ملل تاکنون ۲۰۰ هزار مسلمان میانماری آواره و ۵۲ هزار نفر کشته و ۵۰ روستا و ۲۶ مسجد مسلمانان به آتش کشیده و ویران شده اند .

 

وی بیان کرد : این مردم در حوادث اخیر ناگزیرند به کشورهای همجوار مهاجرت کنند ضمن این که در مرزها دولت مین گذاری کرده است و همچنین کشورهای همسایه هم راه را بر آنها بسته اند و این مسلمانان مظلوم میانمار یا در دریا غرق می‌شوند و یا دچار بیماری می شوند و سرانجام خیلی ها از گرسنگی جان می‌دهند.

 

مدیر حوزه های علمیه استان کرمان با بیان این سوال که چه اتفاقی افتاده که از این اتفاقات در این منطقه مسلمان‌نشین در حال رخ دادن است ، گفت : چندی پیش کلینتون در سفر به میانمار با دولت قرار گذاشته است که به دلیل منابع طبیعی حاصلخیز در آن جا سرمایه گذاری کنند و بعد از این سفر این خشونت بر علیه مسلمانان تشدید شده است .

 

الله وردی عنوان کرد : یکی از سنت های بدون تغییر خداوند منان دفاع از مظلوم و مستضعفان است و در دعای عهد هم امام زمان (عج) به عنوان پناهگاه مظلوم قرار داده شده است.

 

وی ابراز داشت : اقشار مختلفی که در این تجمع شرکت کرده اند قبل از این که خداوند منان این حمایت از مستضعفان را به امام زمان (عج) واگذار کند ما مسلمانان باید صدای خود را در دفاع از مظلومان به گوش جهانیان برسانیم .

 

مدیر حوزه های علمیه استان کرمان گفت : من و شما با افتخار در این تجمع هستیم و از مسلمانانی که سابقه مسلمانی آنها به یک هزار و ۳۰۰ سال پیش برمی‌گردد دفاع می‌کنیم ، اما در مقابل سازمان‌هایی همچون سازمان بین‌المللی اکنون سکوت کرده اند و این مسئله بدیهی است .

 

الله وردی اظهار داشت : ما در آستانه ظهور برای این که آماده پذیرش منجی عالم امام عصر (عج) شویم باید این اتفاقات بیفتد تا مردم احساس کنند که تنها منجی و فریادرس و حامی مظلومان امام زمان (عج) است .

 

وی در پایان گفت : ما امروز می بینیم که دنیا ، سازمان ملل و شورای امنیت سکوت کرده اند و بیشتر در جهت منافع استکباری خود کار می‌کنند و من و شما باید برای دفاع از مظلومان در همه لحظه ها وظیفه خود را انجام دهیم.

 

انتهای پیام/

دیدگاه شما

زنان کویر
منهاج