آخرین اخبار

تاریخ : 22. مرداد 1396 - 9:31   |   کد مطلب: 32987
زن و رسالتی به نام آرامش/موفقیت در خانه داری برگ حضور در جامعه
یک مشاور خانواده گفت: اگر زن در همسرداری، فرزند پروری و خانه داری موفق بود آنگاه می تواند در فعالیت های سیاسی و اقتصادی جامعه نیز مشارکت داشته باشد اما اگر این اشتغال و حضور در جامعه مانعی بر انجام رسالت های اصلی زنان بود اینجاست که زن باید تجدید نظر اساسی در خصوص حضورش در جامعه داشته باشد.

به گزارش زنان کویر ،محبوبه اسماعیل زاده در گفتگو با " زنان کویر  " در رابطه با نگاه ویژه اسلام به خانه داری زنان گفت: نکته اول این است که فی نفسه دین مقدس اسلام با اشتغال بانوان و درآمد زایی آنان هیچ مشکلی ندارد بلکه این تاکید را دارد که اولولیت اولی که یک زن می تواند برای خود درنظر بگیرد همسرداری، خانه داری و فرزندپروری است.

این مشاور خانواده ادامه داد: اگر زن در همسرداری، فرزند پروری و خانه داری موفق بود آنگاه می تواند در فعالیت های سیاسی و اقتصادی جامعه نیز مشارکت داشته باشد اما اگر این اشتغال و حضور در جامعه مانعی بر انجام رسالت های اصلی زنان بود اینجاست که زن باید تجدید نظر اساسی در خصوص حضورش در جامعه داشته باشد.

اسماعیل زاده بیان داشت: نکته دوم این است که رسالت اصلی زن آرامش دهی و سکونتی است که خداوند در روح لطیف و ظریف زن قرار داده است، وقتی به زنان میگوئیم که رسالت اصلی زن ایجاد آرامش برای همسر و فرزندان و ساختن محیطی امن و پر از صفا و صمیمیت است بعضی ممکن است جبهه بگیرند که خانمها نیز نیاز به آرامش دارند پس چرا به مردان این نکته گفته نمی شود.

وی ادامه داد: باید دانست ایجاد محیط امن یک بحث دو طرفه برای زن و شوهر است اما باید توجه داشت که یک انسان برای داشتن یک زندگی آرام به دو فاکتور مهم تامین معیشت و آرامش روحی، روانی نیازمند است تا بتواند زندگی ایده آل و قابل قبولی را داشته باشد.

این دکترای مدرسی معارف اسلامی تاکید کرد: خداوند متعال متناسب با خلقت انسان ها تامین معیشت خانواده را بر دوش مرد قرارداده است چرا که دارای هیکلی زمخت و قوی است  و از طرفی وظیفه ی آرامش دهی و سکونت را بر عهده ی زن گذاشته از این رو این دو در کنار هم می توانند مسبب ایجاد یک زندگی امن و توام با آرامش باشند .

اسماعیل زاده با بیان این که مرد در کشاکش زندگی مردانه ی خود احتیاج به یک لحظه آرامش دارد تا بتواند زندگی خود را ادامه دهد؛ تشریح کرد:  آرامش مرد در محیط سرشار از عواطف خانواده و در کنار ابراز محبت همسرش تامین می شود و از طرفی زن نیز در کشاکش زندگی زنانه خود با بحران ها و تلاطم روبرو می شود که این حالت تکیه گاهی را مرد نیز برای زن ایجاد کند.

وی ابراز داشت: در کلام مقام معظم رهبری بارها به این موضوع اشاره شده است که اهمیت و زحمت وظایف زنان در خانه،  کمتر از زنان خارج از خانه نیست بلکه بالاتر نیز هست، خانه داری یک شغل است یک شغل بزرگ و مهم ، حساس ،آینده ساز و فرزند آوری یک مجاهدت بزرگ به حساب می آید .

انتهای پیام/

دیدگاه شما

زنان کویر
منهاج