آخرین اخبار

ارزش، کرامت، جایگاه و لطافت یک زن باید در شغل او حفظ شود زیرا بعضی از شغل‌ها برای زنان در جامعه مناسب نیست و این مشاغل قطعاً زن را از جایگاه اصلی کنار می‌زند به‌طوری‌که دیگر نمی‌تواند نقش خود را در خانواده ایفا کند.

به گزارش زنان کویر ، مینو اصلانی رئیس بسیج جامعه زنان در گفت‌وگو با خبرنگار زنان خبرگفت: مشکلات و آسیب‌های اجتماعی زنان در سطح جامعه نیازمند ریشه‌یابی، تحقیق و ارائه راهکار است.

وی افزود: انتظار بالایی از معاونت ریاست جمهوری وجود دارد که در کاهش طلاق و آسیب‌های اجتماعی زنان در سطح جامعه با برنامه‌ریزی دقیق و توجه به مدل‌های فرهنگ ایران اسلامی برای رفع مشکلات روزافزون تلاش بیشتری داشته باشد.

رئیس بسیج جامعه زنان خاطرنشان کرد: با توجه به هجمه‌های جنگ نرم و فرهنگی باید مطالبات مادران و خواسته‌هایی که در فضای مجازی و دنیای اینترنت برای فرزندانشان دارند از سوی مسئولین پیگیری شود.

وی به اشاره به برخی نیازهای زنان در جامعه گفت: پایین آوردن سن ازدواج، تحقق بخشیدن به اقتصاد مقاومتی، تبیین نقش و جایگاه زنان در اقتصاد مقاومتی، ایجاد زمینه لازم برای اشتغال متناسب با وظایف چندگانه زنان، اشتغال متناسب با مسئولیت‌های زنان که درشان و کرامت زن باشد، ازدواج آسان و… ازجمله مواردی است که نیازمند رسیدگی جدی معاونت امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور است تا بیش از این شاهد مشکلات و آسیب‌های اجتماعی در سطح جامعه نباشیم.

وی با انتقاد از مشاغل زنان در جامعه تصریح کرد: متأسفانه مشاغل زنان با شأن و جایگاه آنان در جامعه نامرتبط است که درزمینه‌ی اشتغال بانوان در جامعه فرهنگ‌سازی غلطی انجام شده است.

اصلانی با تأکید جایگاه بالای زنان در جامعه و خانواده افزود: اشتغال زنان باید متناسب با وضعیت روحی، جسمی و مسئولیت‌های متعددی که بر عهده‌دارند انجام بگیرد، نباید از بین مسئولیت‌هایی که دارند یکی را انتخاب کنند و در عین خانه‌داری و فرزند پروری فضایی برای بروز استعدادهای خود در جامعه داشته باشند.

وی در خصوص متناسب‌سازی شغل زنان ابراز داشت: متناسب‌سازی مشاغل با وضعیت زنان مسلمان موردی است که باید در مورد آن برنامه‌ریزی و فعالیت‌های لازم انجام شود و مشاغل مربوط به زنان باید با روحیات و توانمندی آنان سازگار باشد.

رئیس بسیج جامعه زنان در ادامه مطرح کرد: مشاغل سخت و مشاغلی که کرامت زن را از بین می‌برد باعث از بین بردن آرامش زن می‌شود وبری او جز خستگی جسم و روان چیزی نخواهند ماند و تربیت صحیح فرزندان در عملکرد زن مشاهده نمی‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

زنان کویر
منهاج