آخرین اخبار

تاریخ : 19. مرداد 1396 - 10:49   |   کد مطلب: 32975
کم رنگ شدن خانه داری و فرزندپروری در سایه سیاست های ضعیف دولتمردان و مسئولین
یک کارشناس مسائل خانواده با اشاره به سیاست های ضعیف دولتمردان و مسئولین اظهار داشت: از سویی دیگر ضعف سیاست هایی است که دولتمردان و مسئولین اتخاذ می کنند،چرا که تسهیلات و شرایط خاص برای بانوان قائل نمی شوند تا امر مقدس فرزند آوری، فرزند پروری، همسرداری و خانه داری را پر رنگ ، با ارزش و مقدس نشان دهند.

محبوبه اسماعیل زاده در گفتگو با  زنان کویر در رابطه با کم رنگ شدن ارزش خانه داری در جامعه کنونی گفت: در جامعه ای زندگی می کنیم که بسیار تفکرات مدرنیته و فمنیستی غرب تاثیر گذار بر فرهنگ جامعه ی ما در ابعاد گوناگون از جمله  مباحث خانواده، اقتصاد، سیاست و … است.

 
این کارشناس مسائل خانواده ادامه داد: یکی از این موارد تاثیر فرهنگ مدرنیته و فمنیست را می توان در بعد نگرش زنان در بحث خانه داری و اشتغال نگاه کرد، از آنجایی که این نگرش بشدت در جامعه وجود دارد که باید دیده شود و از آنجا که هر فردی ممکن است این حس را در برهه ای از زندگی اش داشته باشد که باید دیده شویم زنان نیز به دنبال این هستند تا شیوه هایی اتخاذ کنند که دیده شوند.

 
وی ابراز داشت: از آنجا که یکی از شکل های مهم مطرح شدن در جامعه اشتغال است، از این رو همه ی هم و غم زنان این می شود که وارد دانشگاه شود، مدرک تحصیلی بگیرد و بعد شغلی را انتخاب کند تا درآمد زایی داشته و بر این اساس ظهور در جامعه داشته باشد و با درآمد زایی خود را به دیگران نشان دهم.

 
این دکترای مدرسی معارف اسلامی با اشاره به تاثیرات مدرنیته و فمنسیتی تشریح کرد: به تبع این مسئله خانمی که در منزل به شغل مقدس خانه داری مشغول است کمتر دیده می شود و احساس کمبود و حقارت می کند که کاش من هم می توانستم در جامعه حضور پر رنگتری داشتم.

 
اسماعیل زاده با اشاره به سیاست های ضعیف دولتمردان و مسئولین اظهار داشت: از سویی دیگر ضعف سیاست هایی است که دولتمردان و مسئولین اتخاذ می کنند،چرا که تسهیلات و شرایط خاص برای بانوان قائل نمی شوند تا امر مقدس فرزند آوری، فرزند پروری، همسرداری و خانه داری را پر رنگ ، با ارزش و مقدس نشان دهند.

 
این پژوهشگر تاکید کرد: اگر چه تهاجمات فرهنگی غرب بسیار قوی و پررنگ است اما نباید باعث شود که کاملا منفعل عمل کنیم و هیچ عکس العملی نشان ندهیم از این رو باید سعی شود تا یکسری ویژگیها و امتیازات ، برای بانوانی که تصمیم می گیرند برای حفظ حرمت و ارزش خانواده در خانه بمانند اتخاذ شود .

 
وی با اشاره به ارزش و اهمیت خانه داری در اسلام و روایات متعدد در این رابطه،خاطر نشان کرد: دوری از آموزه های مقدس اسلام را می توان عامل سومی است که  باعث شده تا خانه داری زنان کم رنگ و کم ارزش جلوه کند در حالیکه روایات متعدد داریم از ارزش خانه داری از این رو ارزش خانه داری باید در میان زنان جامعه ما تقویت و تثبیت شود.

 
انتهای پیام/

دیدگاه شما

زنان کویر
منهاج