آخرین اخبار

نظام ارزشی برای یک زن فقط گرفتن پست‌های رده بالای سیاسی نیست بلکه ارزش یک زن و در واقع وظیفه اصلی او تربیت صحیح فرزندان و شوهر داری و در درجه بعدی احساس تکلیف به امورات جامعه است. راهی که خود خانم حضرت زهرا ( س ) انتخاب نمود.

به گزارش زنان کویر ، یکتا حسینی الهاشمی، در گفت و‌گوی اختصاصی با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی طنین یاس،، به جایگاه زنان همچون مردان در خلقت اشاره کرد و گفت: از منظر اسلام، زنان همچون مردان هر دو در حد کمال و بندگی از یک جایگاه ویژه برخوردارند و هر دو از بعد انسانی دارای تکالیف ارزشی هستند اما این درحالی است که در فرهنگ فعلی و غرب، به نقش تاثیرگذار زنان و ارزش نهادن به آن‌‎ها به خاطر جایگاهی که دارند آنچنان که باید توجه نشده است.

وی رسیدگی به امور خانه داری را برای زنان یک ارزش و جهاد دانست و افزود: کار در خانه برای زنان همچون جهادی است که زنان پرچم دار آن هستند و این رفتار کاملا در سیره حضرت زهرا ( س ) هم دیده شده است که در کنار رسالت خطبه گری خود در اجتماع، به نحو احسن به تربیت فرزندانی صالح و از همه مهمتر خانه داری و همسرداری می‌پردازد.

خطبه خوانی‌های حضرت زینب نشات گرفته از تربیت صحیح ایشان در نظام خانواده است

این محقق ادامه داد: تاثیر روش خانه داری حضرت زهرا ( س ) اینگونه بوده است که نتیجه آن خطبه گری‌های زیبای حضرت زینب ( س ) در حادثه بعد عاشورا و همچنین رشادت‌های حضرت اباعبدالله الحسین ( س ) در حادثه کربلا و صحنه‌های غرورآفرین دیگر در تاریخ است.

الهاشمی تصریح کرد: من منکر فعالیت زنان در محیط اجتماع نیستم بلکه با این تفکر مخالفم که اگر برخی زنان ما در کرسی نمایندگی مجلس و شورای اسلامی و امورات سیاسی قرار می‌گیرند کمال ارزش است این تفکر اشتباه است. از دیدگاه من نظام ارزشی برای یک زن فقط گرفتن پست‌های رده بالای سیاسی نیست بلکه ارزش یک زن و در واقع وظیفه اصلی او تربیت صحیح فرزندان و شوهر داری و در درجه بعدی احساس تکلیف به امورات جامعه است. راهی که خود خانم حضرت زهرا ( س ) انتخاب نمود در درجه اول خانه داری و بعد مکتب اجتماعی بود.

مدیر سابق تبلیغات مرکز مدیریت علمیه حوزه خواهران افزود: به راستی چقدر در جامعه برای مادری که تعدادی فرزند شهید، تقدیم جامعه کرده است یا از لحاظ معنوی به درجه اولیاء و باب معرفتی رسیده است به اندازه رسیدن برخی زنان به درجه نمایندگی مجلس و شورای شهر، جایگاه و ارزش قائل شده ایم.

مسئول  سابق کمیته عفاف و حجاب استان قم ، فاصله گرفتن از جامعه آرمانی را مرهون نگاه مادی گرای زنان در جامعه برشمرد و گفت: وقتی ارزش‌ها برای زنان جامعه ما با نگاه مادی و گرفتن پست و مقام آمیخته شد آن وقت است که از جامعه ایده آل و آرمانی فاصله گرفته ایم در حالی که در درجه اول، معرفت شناسی و خودشناسی باید پیش زمینه معرفتی یک زن در جامعه باشد و بعد پله‌های موفقیت در مقام‌های سیاسی را بالا برود.

این مبلغ حوزوی خاطرنشان کرد: متاسفانه نگاه غرب به زن یک نگاه مادی گرا و شو نمایه است که زن را به مثابه یک مستخدم در اختیار خود قرار داده است در حالی که زن در نگاه اسلام از بالاترین ابعاد شخصیتی برخوردار است که خداوند در قرآن به پیامبر می‌فرماید: ما به تو خیر کثیر عطا کرده ایم و باید برای آن قربانی کنی.

این مشاور سابق مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی به نقش اسلام و قرآن  و تاثیر آن در آرامش روحی زنان جامعه اشاره کرد و افزود:  امروزه متاسفانه نه تنها در جامعه غربی بلکه در کشور خودمان آرامش از بسیاری از دختران و زنان ما سلب شده است و این نشات گرفته از نگاه مادی برخی زنان جامعه ما به پیرامون اطراف خود است در حالی که قرآن و دین ما بهترین راه برای رسیدن به کمال آرامش است که زنان ما از آن غافل هستند.

وی در پایان تصریح کرد: تا زمانیکه زنان جامعه ما در مسیر معرفت الله قرار نگیرند چه در بعد اجتماعی و چه در بعد سیاسی، نمی‌توانند به نظام ارزشی والا دست پیدا کنند.

گفت وگو از حامدکوماهی

انتهای پیام/

دیدگاه شما

زنان کویر
منهاج