آخرین اخبار

تاریخ : 31. تير 1396 - 10:14   |   کد مطلب: 32904
جشن طلاق؛ هدیه شبکه‌های ماهواره‌ای به زنان ایرانی
ازدواج سفید(سیاه) که توسط شبکه‌های ماهواره‌ای ترویج می‌شود فقط اسم فریبند‌ه‌ای دارد. این امر خود باعث ایجاد آسیب های بسیار خطرناک و جبران ناپذیر در کشور می شود.

به گزارش زنان کویر ، حجت الاسلام والمسلمین محمد شمس در گفتگویی با بیان اینکه قرآن، کتاب هدایت و سعادت بشری و منبع شایسته‌ای برای درک مفاهیم و مسائل ازدواج است، افزود: بر خلاف بزرگان ادیان دیگر که رهبانیت و تجرد را مقدس می‌‌شمارند یا آزادی و بی‌بند و باری در اخلاق جنسی را پیشنهاد می‌کنند، قرآن راه میانه را برگزیده است.

 

مدیر حوزه علمیه یزد با اشاره به آیه 77 سوره القصص ادامه داد: خداوند متعال می فرماید: «وَابْتَغِ فِيمَا آتَاكَ اللَّهُ الدَّارَ الْآخِرَةَ وَلَا تَنْسَ نَصِيبَكَ مِنَ الدُّنْيَا وَأَحْسِنْ كَمَا أَحْسَنَ اللَّهُ إِلَيْكَ وَلَا تَبْغِ الْفَسَادَ فِي الْأَرْضِ إِنَّ اللَّهَ لَا يُحِبُّ الْمُفْسِدِينَ/ و با آنچه خدايت داده سراى آخرت را بجوى و سهم خود را از دنيا فراموش مكن و همچنانكه خدا به تو نيكى كرده نيكى كن و در زمين فساد مجوى كه خدا فسادگران را دوست نمى دارد».

 

وی با اشاره به اینکه ازدواج نخستین سنگ بنای تشکیل خانواده و جامعه و اجتماع است و میزان اندیشه و تدبر در آن در میزان پیشرفت یا انحطاط و صعود یا سقوط جامعه تاثیر دارد، خاطر نشان کرد: ازدواج دارای آثار و نتایج بسیاری از جمله: ارضای غریزه جنسی، تولید و بقای نسل، تکمیل و تکامل انسان، آرامش و سکون، پاک دامنی و عفاف و نتایج متعدد دیگر دارد.

 

مدرس حوزه علمیه یزد با بیان اینکه اسلام به عنوان یک مکتب آسمانی نه تنها آن را کاری محبوب و مقدس دانسته، بلکه جوانان را مؤکدا بدان توصیه کرده و اینکه هر ازدواجی دارای اهداف خاص خود است ، گفت: در این میان، برخی از ازدواج ها اهدافی کم ارج و کم اهمیت دارند و در نتیجه، ناپایدارند و نمی توانند برای همیشه و یا حتی مدتی دراز خوشبختی زوجین را تضمین کنند و برخی نیز ارجمند، مهم و در نتیجه پایدارند. بنابراین، شایسته است ازدواج با توجه به این اهداف در نظر گرفته شود.

 

حجت الاسلام والمسلمین شمس اظهار داشت: امروزه متاسفانه با پدیده ای وارداتی به اسم ازدواج سفید یا سپید روبه رو هستیم که به هیچ وجه در کشور ما سابقه قبلی ندارد.

 

وی با اشاره به اینکه ازدواج سفید که توسط شبکه‌های ماهواره‌ای ترویج می‌شود از روابط نامشروع به شمار می آید و فقط اسم فریبند‌ه‌ای دارد، زیرا در اسلام چیزی با این عنوان نداریم و این امر خود باعث ایجاد آسیب های بسیار خطرناک و جبران ناپذیر در کشور می شود.

 

مدرس حوزه علمیه یزد ادامه داد: دشمنان امروز با ماهواره‌ها و فضای مجازی کانون خانواده را هدف گرفته اند و تعداد زیادی شبکه فارسی به ترویج ازدواج سفید و جشن طلاق و ... می پردازند و با تاسف در برخی شهرها هم عده ای از آن تاسی و تبعیت می کنند.

 

حجت الاسلام والمسلمین شمس با بیان اینکه ازدواج سفید، رابطه نامشروع است، گفت: این شبکه‌های ماهواره ای با ظاهری فریبنده آن را موجه جلوه می‌دهند و طلاق که در اسلام مبغوض است، برای آن جشن می‌گیرند که این مسائل اصلا با فرهنگ و آئین کشور جمهوری اسلامی ایران سازگاری ندارد.

 

مدیر حوزه علمیه یزد با اشاره به اینکه اگر افرادی که به سمت و سوی این گونه فرهنگ ها سوق داده می شوند ، فواید و اثرات مثبت ازدواج اسلامی و شرعی را می دانستند هرگز دست به چنین کاری نمی زدند، اضافه کرد: انسان از طرف خداوند متعال خلق شده است که به تکامل برسد.

 

وی یکی از راههای تکامل انسان را ازدواج اسلامی و شرعی دانست و تصریح کرد: ازدواجی که در اسلام به آن سفارش شده، مایه آرامش، باعث ارتقا انسان و دستیابی به بسیاری از اثرات مثبت در دنیا و آخرت خواهند شد.

حوزه

انتهای پیام/

دیدگاه شما

زنان کویر
منهاج