آخرین اخبار

تاریخ : 19. تير 1396 - 10:43   |   کد مطلب: 32893
عواملی که موجب فاصله گرفتن و سردی روابط عاطفی زوجین می شود
وعده های پیش از ازدواج در تصور و تصمیم فرد مقابل بسیار تاثیر گذار است، پس باید قول و قراری به شخص ندهیم که پس از ازدواج از انجام آن عاجز باشیم زیرا باعث تخریب زندگی خود و دیگری خواهد شد.

به گزارش زنان کویر ،به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان : وجیهه مشهدی نبی روانشناس و مشاور خانواده ؛اظهار کرد: از جمله علل فاصله گرفتن زوجین از یکدیگر وسردی روابط عاطفی آن‌ها بی توجهی به رعایت اصول اولیه زندگی از جمله رعایت نکردن آداب اجتماعی، بد زبانی، دروغ گویی، پنهان کاری، بی توجهی نسبت به وضعیت ظاهری و رسیدگی به خود است.

وی با بیان اینکه نشان دادن شخصیت بدلی یکی دیگر از عوامل اختلاف زوجین است، ادامه داد:  نشان دادن شخصیت خلاف واقع به طرف مقابل و فریب وی ،یکی دیگر از عوامل اختلاف است.

مشهدی نبی تصریح کرد: تفاوت های فکری از دیگر موارد ایجاد اختلاف میان زوجین است که معمولا پس ازدواج بنابردلایلی مانند گرایش و یا عدم آن به مذهب و یا ایدیولوژی‌های خاص ایجاد می‌شود که ممکن است با مخالفت شدید طرف مقابل همراه شود.

این مشاور خانواده با بیان اینکه زن‌ها و مردها به صورت کاملا متفاوت با مشکلات احساسی برخورد می‌کنند که همین امر باعث ایجاد اختلاف می‌شود، افزود: مردها از سنین خیلی کم یاد می‌گیرند که گریه نکنند و معمولا قادر به بروز احساسات خود نیستند اما خانم‌ها آزادانه احساسات شان را ابراز کرده و انتظار دارند که همسرشان هم ابراز احساسات کند در حالی که چنین توقعی منطقی نیست.

مشهدی نبی در پایان گفت: وعده های پیش از ازدواج در تصور و تصمیم فرد مقابل بسیار تاثیر گذار است، پس باید قول و قراری به شخص ندهیم که پس از ازدواج از انجام آن عاجز باشیم زیرا باعث تخریب زندگی خود و دیگری  خواهد شد.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

زنان کویر
منهاج