آخرین اخبار

تاریخ : 2. ارديبهشت 1396 - 9:55   |   کد مطلب: 32548
رشد ۸ درصدی طلاق توافقی در جیرفت
رئیس دادگستری شهرستان جیرفت خبر داد:
رشد ۸ درصدی طلاق توافقی در جیرفت
رئیس دادگستری شهرستان جیرفت گفت: متاسفانه طلاق توافقی در شهرستان جیرفت در سال گذشته نسبت به مدت مشابه سال ۹۴ ، ۸ درصد رشد داشته است.

به گزارش زنان کویر ، به نقل از  شبکه اطلاع رسانی آرمان کرمان؛ احمد علی انجم روز  رئیس دادگستری شهرستان جیرفت ، از روند رو به رشد آمار طلاق در این شهرستان اظهار نگرانی کرد و ابراز داشت: متاسفانه طلاق توافقی در شهرستان جیرفت در سال گذشته نسبت به مدت مشابه سال ۹۴ ، ۸ درصد رشد داشته است.

وی گفت: با راه کارهای قانونی نمی توان به صورت صد در صد جلو  رشد معضل طلاق را گرفت وبایستی مشاورین با بهره گیری از مبانی دینی و آموزهای اسلامی  و تربیت غنی اسلامی و با مدد گرفتن و اتکاء  به اصول و آموزش های علمی در جهت تقویت و استحکام بیان خانواده گامهای موثر بردارند

رئیس دادگستری شهرستان جیرفت افزود: آموزه های دینی با توجه به اینکه منشاء الهی دارند می توانند بر اخلاق انسانی اثرات کامل و مثبت بگذارند .

انجم روز به تشریح مولفه های متعدد طلاق  در جامعه پرداخت و عنوان کرد :یکی از عوامل موثر در از هم پاشیدن بنیان خانواده ها عدم توجه زوج های جوان به مبانی کلی خانواده و فلسفه تشکیل خانواده است.

وی آشنایی های خیابانی و منجر به  ازدواج های احساسی و بدون شناخت از یکدیگر را یکی دیگر از عوامل طلاق  برشمرد و بیان داشت: توجه به توصیه های والدین و مشورت با بزرگان خانواده قبل از ازدواج  می تواند نقش موثری در استحکام و قوام بینان خانواده داشته باشد.

انجم روز خاطرنشان کرد: در بسیاری از پرونده های قضائی دیده شده است که متاسفانه فرزندان طلاق گرفتار بزه های متعددی در جامعه شده اند که بسیار غم انگیز است و اگر این فرزندان در کانون گرم خانواده رشد می نمودند شاید هرگز گرفتار این مسائل نمی شدند.

وی بر ضرورت کسب آموزش های پیش از ازدواج برای زوجین جوان تاکید کرد و اذعان داشت :یکی از نیاز های زوج های جوان قبل از تشکیل خانواده کسب مهارت های زندگی است . 

این مقام قضایی افزود: چه بسا بهتر بود که مشاوره زوجین که در هنگام طلاق توافقی اجباری است، در زمان قبل از اینکه طرفین تصمیم و اقدام به ازدواج کنند صورت می گرفت تا اینکه دختر و پسری که تصمیم به ازدواج دارند  از فلسفه تشکیل خانواده و مهارت های به آنها گوشزد می شد.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

زنان کویر
منهاج