آخرین اخبار

ارائه تحریم‌های جدید سناتورهای آمریکایی علیه ایران و هشدار عمان به اردن در خصوص ادبیات ضد ایرانی در اجلاس اتحادیه عرب از قبیل موضوعاتی بود که اخبار «ایران در جهان» در 24 ساعت گذشته به آن پرداخت.

به گزارش زنان کویر ،  به نقل از  خبرگزاری فارس، اهم مطالب و اخبار منتشر شده در خصوص ایران ظرف 24 ساعت گذشته به شرح ذیل می‌باشد:

سناتورهای آمریکایی لایحه جدید تحریم‌های ایران را ارائه کردند

یک گروه از سناتورهای ارشد کنگره آمریکا لایحه جدیدی را برای اعمال تحریم‌های بیشتر علیه ایران معرفی کردند. برخی منابع خبری اعلام کردند که کنگره آمریکا قصد دارد این تحریم‌ها را تا قبل از روز یکشنبه به تصویب برساند.

***

افزایش مبلغ مشوق، راهکار تازه اتریش برای ترغیب پناهجویان به ترک این کشور

دولت اتریش برای کاستن از میزان پناهجویانی که بیشتر اهل ایران، عراق، افغانستان هستند رو به سوی افزایش پیشنهادهای مالی آورده است.

***

هشدار عمان به اردن در خصوص ادبیات ضدایرانی در اجلاس اتحادیه عرب

در صورتی که بیانیه پایانی اجلاس اتحادیه عرب بخواهد ایران را متهم به حمایت از تروریسم کند یا از اعضا بخواهد که سطح روابط خود را با تهران کاهش دهند، عمان ترجیح می‌دهد که سطح حضور خود در اجلاس اتحادیه عرب را کاهش دهد.

***

شرمن: به همتایان ایرانی گفته بودم که تنها تحریم‌های هسته‌ای مانع تجارت با ایران نیستند

وندی شرمن در گفت‌وگو با رادیو فردا اظهار داشت: ایران منفعت‌هایی از برجام عایدش شده اما من در همان زمان به همتایان ایرانی خودم گفته بودم که تحریم‌های هسته‌ای، تنها تحریم‌هایی نیستند که تجارت با ایران را غیرممکن کرده‌اند.

***

مأموریت گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور ایران یک سال تمدید شد

شورای حقوق بشر سازمان ملل با رأی حداقلی به تمدید یک ساله مأموریت گزارشگر ویژه حقوق بشر ایران رأی داد.

انتهای پیام/

 

دیدگاه شما

زنان کویر
منهاج