آخرین اخبار

تاریخ : 27. بهمن 1395 - 8:11   |   کد مطلب: 32135
دود اسپند آبی بر آتش جدال زن و شوهر/
مزاج شناس طب اسلامی ایرانی گفت::دود کردن اسپند سبب گرم شدن مغز و آرامش خواهد شد بنابراین در مواقعی که جدال در خانه زیاد است با دودو کردن اسپند، آرامش را به خانه بیاورند.

ابوجهاد مظاهری مقدم در گفتگو با  "  زنان کویر  " در رابطه با درمان افراد تند از طریق مزاج گفت: تند خویی، گوشه گیری، بهانه گیری و وسواس از ویژگی های افراد با مزاج صفرا است  این افراد داد و فریاد می زنند،  وسایل را می شکنند و دارای تبع گرم و خشک هستند.

 

این مزاج شناس طب اسلامی ایرانی با اشاره به این که افراد تند خو پس از دعوا، پشیمان هستند و حتی عذرخواهی نیز می کنندابراز داشت:ا مزاج این افراد قبل و یا بعد از تولد توسط غذای مادر و و یا به  واسطه ی وراثت به این سمت گرایش پیدا کرده است اما باید دانست که می توانند مزاج خود را کنترل کنند.

وی تاکید کرد: غذاهای گرم و خشک از جمله تندی، تیزی، فلفل، گردو، پسته، عسل صفرا را بالا می برد ، افراد پرخاشگر سعی کنندبه مصرف سرکه انگبین که معجونی از عسل، سرکه  و عرق نعنا است، مبادرت ورزند و یا آب زرشک،  گریپ فروت، انار را در جهت  دفع خلط صفرا، مصرف کنند.

مظاهری مقدم با تاکید به این که طبع سرد در خانم ها بیش از آقایان است، عنوان داشت: زنان باید بدانند که طبع سردشان سبب کم خونی می شود بنابراین باید از گرمی ها و خون سازها بیشتر استفاده کنند ضمن این که طبع سرد سبب تقابل با همسر و اختلاقات میان آنها نیز خواهد شد.

وی افزود: برای مثال مادری که شیر می دهد باید به همراه مصرف روزانه شیر حتما خرما نیز مصرف کند که علاوه بر افزایش شیر سبب خون سازی مادر نیز شود و از طرفی بچه ای که شیر می خورد نیز دچار طبع سرد نشود.

مزاج شناس طب اسلامی ایرانی تشریح کرد:به واقع طبع گرم در مردان سبب می شود تا در بیرون از خانه فعالیت داشته باشد و از طرفی طبع سرد زنان موجب می شود تا به خانه و ظرافت های آن توجه کنند .

مظاهری مقدم تاکید کرد:دود کردن اسپند سبب گرم شدن مغز و آرامش خواهد شد بنابراین در مواقعی که جدال در خانه زیاد است با دودو کردن اسپند، آرامش را به خانه بیاورند.

انتهای پیام/

 

دیدگاه شما

زنان کویر
منهاج