آخرین اخبار

تاریخ : 26. آبان 1395 - 11:30   |   کد مطلب: 31462
بلوغ زودرس از پیامد های قطعی دیدن ماهواره
کارشناس علوم تربیتی استان گفت:در حال حاضر سن بلوغ جنسی در بسیاری از دختران و پسران ما پایین تر از حد طبیعی است.

به گزارش زنان کویر ، مریم جهانگیری، كارشناس علوم تربیتی استان در گفتگو با خبر نگار سور یاس ، در مورد بلوغ زودرس که از پیامد های قطعی دیدن ماهواره است ؛گفت: در وجود هر انسانی غدد جنسی وجود دارد ، که اگر به صورت طبیعی در یک سن مشخص فعال می شود و این غدد در پسرها معمولا در همان سن بلوغ شرعی فعال شده و پسر مفهوم غریزه جنسی را از دوره بلوغ حس می کند ؛ اما در دختر ها فعالیت این غدد به گونه ای که احساس نیاز غریزی به جنس مخالف کنند تا چند سال پس از سن بلوغ هم به تاخیر می افتد .

 

وی افزود: جامعه ایده آل جامعه ای است که پسر ها و دختر ها در سنینی با مفهوم غریزه جنسی آشنا شوند که اندکی پس از آن ازدواج می کنند ، یعنی فاصله این حس با ازدواج فاصله زیادی نباشد .

 

كارشناس مسائل تربیتی استان، ادامه داد: حالا جامعه ای را تصور کنید که پسرها و دخترها زودتر از موعد طبیعی با غریزه جنسی آشنا می شوند و سال ها بعد زمینه ازدواج برای آنان فراهم می شود . در حال حاضر سن بلوغ جنسی در بسیاری از دختران و پسران ما پایین تر از حد طبیعی است .

 

وی به سن بلوغ در پسران و دختران اشاره کرد و گفت :کم نیستند پسرانی که در سن ۱۲ سالگی و دخترانی که در ۹ سالگی به بلوغ جنسی رسیده اند و این پسرها و دخترها هم در سنی بالای بیست و پنج سال ازدواج می کنند یعنی بیش از ۱۳ سال دست و پنجه نرم کردن با این غریزه

 
اين كارشناس تربیتی اظهار داشت: در این مورد وجود دارد که او در سنی به غریزه جنسی رسیده که عقل مدیریت این غریزه را ندارد . نو جوانی که در سن ۱۲ سالگی به سن بلوغ می رسد ؛ بسیاری از آن مدیریت های عاقلانه ای که باید در زندگی وجود داشته باشد تا این غریزه را کنترل کند ؛ ندارد و به همین دلیل هم دست به کارهایی می زند که نمی تواند زشتی آن کارها را درک کند، وقتی هم که به سن رشد رسید به جهت اعتیادی که به این کارها پیدا کرده نمی تواند آن را ترک کند .

جهانگیری در پایان تصریح کرد: بلوغ زودرس از پی آمدهای قطعی دیدن ماهواره به شمار می رود به طور طبیعی اگر نوجوان یا جوان که چنین صحنه هایی را می بیند ، شرایط ازدواج و تشکیل زندگی زناشویی را نداشته باشد خواهد کوشید عطش کاذب خود را از راه های دیگر فرو نشاند و اینجاست که مشکلات اخلاقی دیگری مانند روابط نادرست پدید می آید امید است خانواده ها بیشتر توجه نمایند .

 

انتهای خبر /

دیدگاه شما

زنان کویر
منهاج