آخرین اخبار

تاریخ : 1. مهر 1395 - 10:30   |   کد مطلب: 31000
سیاست‌های کلی خانواده باید روشنگر مسیر فعالیت دستگاه‌ها باشد
رئیس سابق فراکسیون زنان مجلس تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین هدف گذاری‌های دشمن در عرصه تهاجم فرهنگی و جنگ نرم، تأثیرگذاری بر کیان خانواده است و بر همین اساس صدها و بلکه هزاران شبکه ماهواره ای و سایت و کانال در فضای مجازی شکل گرفته تا تزلزل در نهاد خانواده و تخریب ارزش‌ها و اصول اخلاقی را پیگیری کنند.

به گزارش زنان کویر ، فاطمه رهبر رئیس سابق فراکسیون زنان مجلس در گفت و گو با زنان خبر با اشاره به سیاست های کلی خانواده بیان کرد: سیاست‌های کلی خانواده که اخیرا از سوی رهبر معظم انقلاب ابلاغ گردیده است بار دیگر حکایت از اهمیت و اولویت موضوع خانواده و تأثیر گذاری و تاثیر پذیری آن بر محیط اجتماع دارد.

وی افزود: با در نظر گرفتن قداست و نقش کلیدی خانواده در قوام و دوام جامعه، خانوده اصلی ترین و اصیل‌ترین نهاد اجتماعی بوده و استحکام و پایداری هر جامعه‌ای منوط به تحکیم کیان خانواده می‌باشد و از این رو صیانت از آن در برابر موج ویرانگر و طوفان سهمگین بحران‌ها و چالش‌های بیرونی در نهایت سبب پویایی جامعه خواهد شد.

رهبر اظهار داشت:  در شرایط فعلی یکی از مهم‌ترین هدف گذاری‌های دشمن در عرصه تهاجم فرهنگی و جنگ نرم،  تأثیرگذاری بر کیان خانواده است و بر همین اساس صدها و بلکه هزاران شبکه ماهواره ای و سایت و کانال در فضای مجازی شکل گرفته تا تزلزل در نهاد خانواده و تخریب ارزش‌ها و اصول اخلاقی را پیگیری کنند.

رئیس سابق فراکسیون زنان مجلس تصریح کرد: با این رویکرد و در راستای تحقق اهداف متصور در سیاست‌های کلی خانواده و رفع دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب در این باب ، لازم است در طراحی و تدوین کلیه برنامه های کلان اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی، خانواده به عنوان محور و کانون اصلی مورد توجه قرار گیرد و از این رو باید آثار و تبعات هر سیاست و برنامه‌ای در قبال خانواده سنجیده شود.

وی گفت: در بند چهارم سیاست‌های کلی خانواده ابلاغی رهبر معظم انقلاب که به موضوع ایجاد نهضت فراگیر ملی برای ترویج و تسهیل ازدواج موفق و آسان پرداخته شده است ازدواج به عنوان یک سنت حسنه نبوی در احکام دین مبین اسلام بسیار مورد تاکید قرار گرفته است. بر این مبنا تسهیل ازدواج جوانان با رویکرد انجام ازدواج‌های آسان و پایدار از برنامه‌های بسیار مهمی است که نهاد مردمی و انقلابی امداد امام (ره) با تمام توان بر آن همت گمارده است.

رهبر ادامه داد: در بند سیزدهم سیاست های کلی خانواده نیز که به موضوع پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و عوامل تزلزل نهاد خانواده بویژه موضوع طلاق و جبران آسیب‌های ناشی از آن با شناسایی مستمر عوامل طلاق و فروپاشی خانواده و فرهنگ‌سازی کراهت طلاق پرداخته است.

رئیس سابق فراکسیون زنان مجلس مطرح کرد: هر کجا خانواده توانسته است نقش آفرینی کند مسائل و آسیب‌های اجتماعی و همچنین جرائم و بزهکاری‌ها کاهش یافته و از این رو رویکرد ما در ارائه خدمات، پیشگیری از بروز و ظهور آسیب‌های اجتماعی در بین خانواده های تحت حمایت است و از سوی دیگر علیرغم همبستگی و همگرایی ذاتی بین فقر و آسیب های اجتماعی ، خوشبختانه در بسیاری از موارد نرخ بروز و ظهور آسیب‌های اجتماعی مانند طلاق در بین جامعه هدف این نهاد پایین‌تر از آمارهای کلان کشوری است که به نوعی حکایت از توفیق برنامه های فرهنگی و آموزشی این نهاد را دارد.

وی یاآور شد: با این رویکرد سیاست‌های کلی خانواده عملا به مثابه چراغ راهی در امر خدمت رسانی به جامعه هدف خواهد بود و تلاش می‌شود تا کلیه فعالیت‌ها و اقدامات در راستای تحقق اهداف متصور در این سیاست‌ها، کارسازی و عملیاتی شود.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

زنان کویر
منهاج