آخرین اخبار

تاریخ : 27. تير 1395 - 11:26   |   کد مطلب: 30253
غیرت مرد و حیای زن دو قطعه از پازل عفاف هستند/حفظ حجاب و عفاف با ارزش آفرینی به زن محقق خواهد شد
یک مشاور خانواده با تاکید بر این که برای حفظ حجاب و عفاف در جامعه باید ارزش زن بالا رود ادامه داد: پدر و مادر با آموختن مهارت چگونگی ارتباط با فرزندان علی الخصوص دختر و با ارزش آفرینی به دختر و جنس زن گام موثری در جهت حفظ ارزش های زن به خصوص حجاب و عفاف خواهند داشت.

به گزارش زنان کویر امیر زینلی در جمع زنان کرمانی به مناسبت هفته ی حجاب و عفاف گفت: در چند سال اخیر نسبت به حیا،حجاب و غیرت مرد ایرانی باید علامت سوال گذاشت و به این موضوع فکر کرد که چرا جامعه به سمت دیگری در حرکت است؟

 این مشاور خانواده ادامه داد: از مشکلاتی که در مشاوره ها شاهد آن هستیم این است که افراد منتظر هستند تا دولت برایشان کاری انجام دهد، مادامی که جامعه را مقصر بدانیم بسیاری مشکلات از جمله حجاب و عفاف حل نخواهد شد.

وی با تاکید بر این که از لحظه ی تشخیص جنسیت کودک باید برای آینده ی او کار کرد، بیان داشت: اگر فرزندتان از جنس دختر بود باید توجه به او دو برابر باشد.

زینلی عنوان داشت: پدر و مادر باید به فرزند دخترشان یادآور شوند که خداوند برکت خود را به واسطه ی تو به ما ارزانی داشته است ، از وجود تو خوشحالیم و خداوند را از این بابت شاکریم چرا که به عنوان پدر و مادر مهم ترین وظیفه مان این است که ظرف عاطفی و روانی دختر را از حد عادی پرتر کرد.

این مشاور خانواده با تاکید بر این که برای حفظ حجاب و عفاف در جامعه باید ارزش زن بالا رود ادامه داد: پدر و مادر با آموختن مهارت چگونگی ارتباط با فرزندان علی الخصوص دختر و با ارزش آفرینی به دختر و جنس زن گام موثری در جهت حفظ ارزش های زن به خصوص حجاب و عفاف خواهند داشت.

وی اظهار کرد: ذهن پردازی و کنجکاوی دو اتفاقی است که از سن هشت سالگی به بعد برای دختر اتفاق می افتد و این وظیفه ی والدین است که به درستی و با حوصله ی کامل به این دو رویداد و نیاز دختران پاسخ دهند چرا که با پاسخ ندادن کنجکاوی،دختران به سمت ذهن پردازی خواهند رفت و در نهایت خود و جامعه را دچار مشکل می کنند.

زینلی بیان داشت: زن و شوهر ابتدا باید بر روی روابط عاطفی خود کار کنند تا بتوانند بر فرزندان خود تاثیر گذار باشند وقتی که جنس زن و دختر در خانه ارزشش بالا رود آن گاه دختران به سمت کارهای بی ارزش نخواهند رفت.

این مشاور خانواده تاکید کرد: اگر بخواهیم هفتاد درصد فساد و نود درصد اعتیاد در جامعه از بین رود زوجین باید به وجود یکدیگر افتخار کنند و از همه مهم تر به وجد زن افتخار کرد چرا که به خانه رسیدگی می کند و تربیت فرزندان به دست او است.

وی تصریح کرد: زنان و دختران به حجاب و عفاف راغب خواهند بود اگر از سوی پدر و همسر خود مورد ناز و نوازش، مهر و محبت و انرژی مثبت قرار گیرند بطوریکه پدر روزانه حداقل ده بار زیبایی ها دخترش را به او یادآوری کند.

زینلی با بیان این که آرامش یکی از نیازهای اصلی جامعه ما است و این نیاز حاصل نمی شود مگر این که زن و شوهر به یکدیگر آرامش دهند، افزود: وقتی در خانواده مقبولیت ایجاد شد آنگاه محبوبیت جان می گیرد و مرد با غیرت خود باید مقبولیت خود را بالا ببرد و این با قدرت گذشت و متانت مرد میسر خواهد بود و زمانی که مقبولیت مرد بالا رفت آنگاه زن و دختر خانواده، پوششی را انتخاب می کنند که مرد خواهان آن است .

این مشاور خانواده در پایان بیان داشت: زمانی که غیرت مرد و حیای زن حفظ شود آنگاه احساس خوب در جامعه و خانواده وجود بوجود خواهد آمد و جامعه به سمت عفاف و حجاب قدم خواهد برداشت چرا که غیرت مرد و حیای زن دو قطعه از پازل عفاف هستند.

انتهای پیام/

 

دیدگاه شما

زنان کویر
منهاج