آخرین اخبار

تاریخ : 21. ارديبهشت 1395 - 9:49   |   کد مطلب: 29348
بانوان کرمانی از انتظاراتشان به رئیس جمهور می گویند
از نبود کلینیک تخصصی زنان در مناطق جنوب تا بی توجهی به صنایع دستی
سالاری همچنین از اوضاع بد سلامت وبهداشت این مناطق گلایه کرد و بیان داشت: کلینیک تخصصی زنان در این مناطق وجود ندارد و حتی ممکن است بانوانی که در شهرستان های کوچک تر جنوب هستند برای زایمان مسافت زیادی را طی کنند تا به بیمارستان برسند.

به گزارش زنان کویر ، کرمان این روزها به عنوان میزبان ریاست جمهوری درگیر تهیه ی مقدمات میهمانی است، میهمانی که بعد از سه سال نشستن بر کرسی ریاست جمهوری این بار مقصد سفر خود را " کرمان " قرار داده است.

اکنون سه شنبه، بیست و یک اردیبهشت ماه؛ قرار است دکتر حسن روحانی با تیم همراه خود وارد کرمان شود، در آستانه ی ورود بانوان کرمان مطالباتی داشتند که با در میان گذاشتن به " زنان کویر " اینگونه مطرح کردند.

زهرا نشاط دانش آموز دختری بود که به همراه دوستانش با مینی بوس مدرسه به محل استقبال آمده بودند؛ او و دوستانش اینگونه مطالبه ی خود را مطرح کردند: کاش امکانات آموزشی در مدارس را بیشتر می کردند .

سهیلا گودرزی دانشجوی فارغ التحصیلی بود که اینگونه بیان داشت:  فراهم نمودن مکان مناسب ورزشی به همراه هزینه ی ورودی مناسب برای بانوان کرمان و شهرستان شاید نیازی است که علاوه بر جسم به نشاط و روح بانوان نیز برمیگردد.

کمی آن طرف تر چند بانو که از چهره شان مشخص بود از شهرستان ها آمده اند جمع شده بودند به سراغ آنان رفتیم،  گلایه شان از بی توجهی مسئولین  به صنایع دستی مردم جنوب بود، موضوعی که زهرا سالاری با بیان نقش مهم صنایع دستی دراقتصاد مقاومتی این گونه مطرح ساخت: به صنایع دستی بانوان در مناطق جنوب توجهی نمی شود ، هنری که بانوان کرمانی به خوبی آن را در چنته دارند اما با بی توجهی رو به فراموشی رفته است.

سالاری همچنین از اوضاع بد سلامت وبهداشت این مناطق گلایه کرد و بیان داشت: کلینیک تخصصی زنان در این مناطق وجود ندارد و حتی ممکن است بانوانی که در شهرستان های کوچک تر جنوب هستند برای زایمان مسافت زیادی را طی کنند تا به بیمارستان برسند.

ثریا یعقوبی که خود را استاد دانشگاه معرفی کرد به وضعیت حجاب در جامعه و دانشگاه ها اعتراض کرد و گفت: مخالفت با طرح پلیس امنیت اخلاقی از سوی دولت ناامیدمان کرد چرا که نیاز است در این زمینه اقدام موثری از سوی دولت انجام شود ، بنظر می رسد بهتر است که کار های فرهنگی و ایجابی درخصوص رعایت حجاب و عفاف صورت پذیرد تا حریم خصوصی رعایت شود.

 به هر حال توجه به بانوان به عنوان نیمی از جمعیت زنان و تامین نیازهای آنان بی شک بر بدنه ی جامعه نیز تاثیر خواهد داشت.

تامین نشاط زنان بر نشاط خانواده و جامعه تاثیرگذار است، توجه به زنان کارمند و افزایش مرخصی زایمان موضوعی ملی است که می تواند در جهت بنیاد خانواده در نظر گرفته شود.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

زنان کویر
منهاج