آخرین اخبار

در خصوص عملکرد دستگاه دیپلماسی کشور در پیگیری فاجعه منا گفت: اقدامات وزارت امور خارجه ایران در پیگیری فاجعه منا در روز های اول حرکت کندی داشتند و ان طور که باید از ظرفیت ها استفاده نشد.

به گزارش زنان کویر ، لاله افتخاری، عضو فراکسیون زنان وخانواده مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار شاخه طوبی در خصوص عملکرد دستگاه دیپلماسی کشور در پیگیری فاجعه منا گفت: اقدامات وزارت امور خارجه ایران در پیگیری فاجعه منا  در روز های اول حرکت کندی داشتند و ان طور که باید از ظرفیت ها استفاده نشد.

وی در ادامه افزود: با گذشت چند روز کم کم اقدامات دستگاه دیپلماسی کشور کیفیت بهتری پیدا کرد ولی  دیپلماسی باید قوی تر و فعال تر وارد عمل می شد.

تدابیر حکیمانه رهبری سبب تغییر موضع عربستان نسبت به ایران شد

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه تدابیر حکیمانه مقام معظم رهبری سبب تغییر موضع عربستان نسبت به ایران شد، اظهار کرد: فرمایشات مقام معظم رهبری دولت آل سعود را وادار کرد که به وضعیت حقوق شهروندان ما نیز توجه داشته باشد و عربستان باید بیشتر از این ها اقداماتی را انجام دهد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فرمایشات مقام معظم رهبری محرکی برای همه شد، گفت: با صحبت رهبری تفاوت رویه ها کاملا مشخص شد و کمیسیون امنیت ملی نیز پیگیر فاجعه منا است.

افتخاری درخصوص اینکه مجلس نیز پیگیری های و اقدامات جدی را در این خصوص انجام داده است، اظهار کرد: نمایندگان مجلس در صحن علنی تذکراتی را هم دادند که منجر به سر دادن شعار مرگ بر آمریکا توسط نمایندگان مردم شد.

عضو فراکسیون زنان وخانواده مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که آیا استیضاح وزیر امور خارجه در صحن مجلس صورت میگیرد، گفت: الان مسائل مهمتری در مجلس وجود دارد و استیضاح یک وزیر دیگر را داریم و امر برجام نیز مهمتر است.

وی در ادامه تصریح کرد:  این هفته ظرفیت مجلس تکمیل است و استیضاح وزیر امور خارج صورت نمی گیرد و استیضاح آخرین راهکار است.

دستگاه دیپلماسی کشور باید به مجلس پاسخ دهد

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شاید لازم باشد که وزیر امور خارجه به مجلس بیاید و توضیح و گزاراشاتی در این خصوص بدهد، خاطرنشان کرد: وزیر امور خارجه در مجلس باید در خصوص اقدامی که انجام داده اند باید گزارش دهد و  به اطلاع نمایندگان برسانند و کمیسیون امنیت ملی نیز باید اقداماتی را انجام دهد.

انتهای پیام/س

دیدگاه شما

زنان کویر
منهاج