آخرین اخبار

تاریخ : 22. مرداد 1394 - 9:07   |   کد مطلب: 26547
استاندار کرمان از افزایش شش برابری ورود گردشگران خارجی در چهار ماه نخست امسال به‌کرمان خبر داد و گفت: پیش‌بینی می‌شود تا پایان امسال حدود ۲۰ هزار نفر گردشگر دیگر وارد استان شود.

به گزارش زنان کویر ، به نقل از مهر,علیرضا رزم حسینی در چهارمین روز جشنواره  اقتصادی و فرهنگی استان کرمان سمینار کویرشناسی با اشاره به سیاست‌های مدیریتی استان کرمان در زمینه گردشگری، افزود: تسهیل امر برای سرمایه‌گذاری توسط سرمایه‌گذاران در حوزه گردشگری یکی از سیاست‌های ما است و در چهار ماهه امسال ۹ هزار نفر گردشگر خارجی داشتیم که نسبت به دولت قبل افزایش ۶ برابری داشتیم و پیش‌بینی می‌کنیم تا پایان امسال حدود ۲۰ هزار نفر گردشگر داشته باشیم.

وی با تاکید براینکه برای سرمایه‌گذار فرش قرمز پهن کرده‌ایم و همه زمینه‌ها برای سرمایه‌گذاری فراهم است، یادآور شد: برای سامان‌دهی بحث کویر سازمانی جهت آماده‌سازی زمینه  برای آژانس‌های گردشگری تشکیل شده تا بتوانند گردشگران را با امنیت برای بازدید از جاذبه‌های گردشگری استان کرمان هدایت کنند.

استاندار کرمان خاطر نشان کرد: کویر یکی از جاذبه‌های گردشگری است و به همت کویرشناسان و فضایی که در دولت تدبیر و امید در حوزه گردشگری به وجود آمده فرصت را غنیمت دانستیم که سمینار را با همکاری اتاق بازرگانی استان کرمان, کویر را معرفی کرده و بشناسیم.

رزم حسینی با اشاره به اینکه ارتفاعات کوه‌های سیرچ جز سردترین نقاط کرمان، مکان مناسبی برای ورزش اسکی است و در پی آن هستیم پیست اسکی در آنجا راه بیندازیم، تاکید کرد: اتفاقاتی که در دولت تدبیر امید در حوزه میراث فرهنگی و مرمت آثار باستانی رخ داد به اقرار کارشناسان کم نظیر است  و امیدواریم این حرکت داشته باشد.

در ادامه این مراسم معاون سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به اینکه معنای بیابان لوت و در کنار آن زندگی کردن، نشان می دهد که چگونه نیاکان ما از ممات، حیات ایجاد کردند و برخی از قنات های اولیه در بم وجود دارد، گفت: به هر پدیده ای که می خواهیم دست بزنیم، بخشی از آن در استان کرمان وجود دارد و شاید بشود از استان کرمان به عنوان ایرانی کوچک نام برد.

محمد حسن طالبیان افزود: با تلاش برای ثبت جهانی بم، اهمیت استان کرمان آنقدر مهم بود که پرونده های بعدی از این استان آغاز می شد و بعد از آن باغ شاهزاده ماهان که یکی از شاهکارهای باغ ایرانی است در لیست ثبت میراث جهانی قرار گرفت که نشان می دهد این باغ در یک بیابان، اکوسیستم را تغییر می دهد.

وی از ایران به عنوان سرزمین قنات ها یاد کرد و یادآور شد: یک پرونده قنات ایرانی همراه با پرونده لوت را در دست ارزیابی برای ثبت جهانی داریم ضمن آنکه به طور کلی ۱۱ پرونده قنات دیگر نیز در دست اقدام است که سه مورد از قنات ها از جمله قنات جوپار و قنات های دوقلوی بم در استان کرمان جزء این پرونده ها می باشند.

معاون سازمان میراث فرهنگی کشور خاطر نشان کرد: این قنات ها موضوع اثر طبیعی است که متاسفانه در سال های گذشته به آن توجه نشده و در دولت کنونی این اتفاق افتاده و برنامه مدیریتی در این زمینه نوشته شده است که با این روند، کارهای بزرگ تری می توان انجام داد.

طالبیان گفت: شاید برخی فکر کنند کسی در بیابان لوت زندگی نمی کند و انسان از آن بهره ای ندارد اما این موضوع درست نیست و انسان های زیادی از این پدیده بهره دارند و اصرار داریم به جای کویر بگوییم بیابان لوت.

در ادامه نیز نایب رئیس اتاق بازرگانی استان کرمان افزود: استاندار کرمان از کویر به عنوان یک پتانسیل بسیار بزرگ برای توسعه گردشگری استان کرمان یاد کرد و این ماموریت را به اتاق بازرگانی داد که در این زمینه شروع به کار کند.

سیدمهدی طبیب‌زاده یادآور شد: رزم حسینی، استاندار کرمان از روزهای آغازین کار خود به ظرفیت کویر توجه کرده و به اتاق بازرگانی استان ماموریت داد تا مطالعاتی را برای سرمایه‌گذاری در آن انجام دهد.

وی خاطر نشان کرد: همیشه از کویر به عنوان یک عامل محدودکننده و تهدید در استان کرمان یاد می‌شده و این در حالی است که ۶۰ درصد از کویر لوت در کرمان وجود دارد و باید این ظرفیت معرفی شود و این فرصت ارزنده‌ای برای فعالیت‌های اقتصادی و گردشگری است.

انتهای پیام/س

دیدگاه شما

زنان کویر
منهاج