logo-samandehi

اربعین سلام

نشر خبر

آرمان کرمان

زنان کویر
منهاج

نظرخواهی

به نظر شما آیا احداث پارک مادر و ریحانه تا کنون توانسته نیازهای ورزشی و تفریحی بانوان استان را تامین کند؟

اخبار ویژه

نمایشگاه گل و گیاه کرمان از قاب دوربین آرمان کرمان
نمایشگاه گل و گیاه در کرمان؛
نمایشگاه گل و گیاه یکم تا پنجم خرداد ماه در محل نمایشگاه های بین المللی جنوب شرق کرمان دایر است.
لزوم مشاوره های تربیتی در پارک ها جهت استحکام نظام خانواده/استفاده از انجمن های سلامت در جهت بهبود جامعه/اتمام پروژه پل سیدی تا پایان دوره چهارم شورا
منتخب مردم کرمان در دوره پنجم شورای اسلامی:
منتخب مردم کرمان در دوره پنجم شورای اسلامی گفت :در دوره چهارم شورا یکسری کارها در پارک ها در جهت مشاوره های خانوادگی و تربیتی انجام شده است و مطمئنا امسال محکم تر در این زمینه فعالیت خواهیم کرد زیرا این مشاوره ها در تحکیم نظام خانواده بسیار موثر می باشند .
تاثیر مصرف زردچوبه در پیشگیری و درمان سرطان
مصرف زردچوبه در پیشگیری و درمان سرطان موثر است.
«میوه های آبدار و شربت خاکشیر» بهترین پیشنهاد برای رفع تشنگی/وعده سحری را هرگز حذف نکنید
مشاور طب سنتی در یزد مطرح کرد
مشاور طب سنتی در یزد گفت: با رعایت یک سری نکات می‌توان بر تشنگی ناشی از روزه‌داری غلبه کرد.
فواید زایمان طبیعی و درمان زوج‌های نابارور
بیمارستان‌ها ملزم به تهیه تجهیزات بیماران شدند؛
رئیس انجمن زنان و زایمان و ناباروری گفت: در طرح تحول سلامت بودجه خوبی برای خدمات ناباروری در اختیار زوج‌های نابارور قرار گرفت و افرادی که مشمول طرح رایگان خدمات درمانی ناباروری بودند، شناسایی شدند و پروتکل و استانداردها در این زمینه نیز تعیین شد.
ماه عسل دوم در زندگی مشترک
زندگی زناشویی بالا و پایین های زیادی دارد و چالش های متعددی در این مسیر از زندگی برای هر زوجینی بوجود می آید.شاید بهترین راه برای بهبود رابطه رفتن به دومین ماه عسل باشد.
غفلت از قبح گناه مهم ترین دلیل قساوت قلب در جوانی/ قساوت قلب نخستین مانع عقلانیت و خردورزی است
جوانی خود را چگونه گذراندید؟
یک کارشناس و مشاور مذهبی با بیان اینکه « از قساوت دل به عنوان اوّلین مانع عقلانیّت و خردورزی نام برده شده است» افزود: مراتب قساوت دل گسترده است یکی از این عوامل ایجاد کننده آن غفلت از قبح گناه در جوانی است و اگر کسی بداند طعم گناه چه تلخ است هیچگاه از این میوه فاسد تناول نمی کند و از آن دوری می کند.
می‌توانیم بر همه سختی‌ها و چالش‌ها، مؤمنانه فائق بیاییم/ خاطرات دوران دفاع مقدس یک ثروت ملی است
رهبر معظم انقلاب در دیدار جمعی از رزمندگان و هنرمندان دفاع مقدس:
رهبر معظم انقلاب اسلامی تأکید کردند: یکی از درس‌های ماندگار دوران دفاع مقدس این بود که اگر توکل بر خدا به صورت عملی با پذیرش از اعماق جان باشد، قطعاً می‌توان بر همه موانع و چالش‌ها، مؤمنانه غلبه کرد.
خضاب بستن مردان و زنان کرمانی قبل از ورود به ماه رمضان/چهل بسم الله؛ طوماری که برای حفظ مال و جان افراد نوشته می شد
بازخوانی آداب و رسوم کرمانی ها در ماه رمضان؛
محمد گلاب زاده: تهیه ی چهل بسم الله نیز یکی دیگر از رسوم کرمانیان بوده است ؛طوماری که در مسجد جامع به افراد می دادنند و از افراد می خواستند که هریک بسم الله بر روی این طومار بنویسند و معتقد بودند که چهل بسم الله حفظ و پاسداری از جان و مال آن ها می تواند تاثیر گذار باشد.
نقش زنان خرمشهری در روزهای استقامت تا اسارت خونین شهر/ آزادسازی خرمشهر،دیوار کاهگلی غرور بعثیان را شکست
در گفت وگو با رضاخدری نویسنده کتاب از «خرمشهر از اسارت تا آزادی» مطرح شد:
زنان خرمشهری دوشادوش مردان در مقابل دشمن بعثی عراق ایستادگی نمودند و تا تیر به پبشانی نخورد از پای ننشستند.
فوايد دائم الوضو بودن
دائم الوضو بودن آثار و برکات زیادی در زندگی انسان دارد، به طوری که در سیره زندگی بسیاری از بزرگان و عالمان دینی می بینیم که آنها دائم الوضو بوده اند، دائم الوضو بودن باعث پاک شدن بدن، بخشش گناهان و استجابت دعاها می شود در ذیل به بررسی برخی از آثار و برکات دائم الوضو بودن اشاره می کنیم.
نتیجه تحصیلات دانشگاهی افراد بایستی در خانواده و جامعه دیده شود/به تعویق انداختن ازدواج به بهانه تحصیل معضل امروز جامعه است
مدیرکل امور بانوان و خانواده استان کرمان مطرح کرد؛
مدیرکل امور بانوان و خانواده استان کرمان مطرح کرد:برای داشتن جامعه ای موفق بایستی در کنار تشویق فرزندان به ادامه تحصیل، آداب زندگی و مسئولیت پذیری را نیز آموزش دهیم؛ یعنی فرد باید بیاموزد چگونه در جامعه و خانواده رفتار کند، اصالت و مسئولیت خود را بداند وگرنه چه فایده که دانشجویانی تک بعدی تربیت کنیم.
سند 2030 پیش از این توسط اشرف مطرح شد که امام با آن مخالفت کردند/ در دولت اصلاحات هم می خواستند این سند را مصوب کنند اما شورای نگهبان مخالفت کرد
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی :
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: در 2030 ما متعهد شده ایم که تمام دانشمندان، متخصصان و فن آوران خود را در اختیار سازمان ملل قرار می دهیم تا به کشور های منطقه اعزام شوند و به آنها نیز آموزش بدهند.