logo-samandehi

اربعین سلام

نشر خبر

آرمان کرمان

زنان کویر
منهاج
مدافع حریم خانواده

گزارش تصویری

نظرخواهی

به نظر شما آیا احداث پارک مادر و ریحانه تا کنون توانسته نیازهای ورزشی و تفریحی بانوان استان را تامین کند؟
  • مهرگیاه؛طلسمی برای مطیع کردن شوهر
    باوری از زنان قدیم کرمانی؛
    از جمله اعتقادات و باورهای زنان کرمانی، در گذشته این بود که مِهر گیاه، عشق و علاقه ی شوهر را نسبت به همسر زیاد می کند، بر این اساس هر وقت مردی را می دیدند که به طور تام و تمام از همسرش تمکین و اطاعت می کند، می گفتند «زنه مهر گیاه همراه داره».

اخبار ویژه

کرمان میزبان ۱۸ شهید گمنام در ایام فاطمیه/شهدای گمنام دارای شناسنامه و قطعه ای برای شناسایی هستند
مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان کرمان:
مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان کرمان گفت: در ایام فاطمیه میزبان ۱۸ شهید گمنام خواهیم بود که یکی از آن ها شناسایی شده است و روز دوشنبه این مهمانان به شهر کرمان ورود پیدا می کنند که در فرودگاه کرمان برنامه استقبال از شهدا را برنامه ریزی کرده ایم و تا ساعت ۹ صبح روز دوشنبه مراسم استقبال از ۱۸ شهید را خواهیم داشت.
خانم ابتکار که به نوعی نیروی تحمیلی رئیس دولت اصلاحات به حسن روحانی محسوب می شود، از همان ابتدا انتخابش به ریاست سازمان محیط زیست و عضویت در کابینه تدبیر و امید بر اساس معیارهای سیاسی صورت گرفت و به کارآمدی وی در حوزه محیط زیست چندان توجه نشد.
همسر عزیزم وارد حریم خصوصی من نشو!
ارتباط هر یک از همسران با اعضای خانواده یا فامیل وی تا زمانی که مشکلی در حریم زندگی مشترک ایجاد نکند، حریم شخصی فرد است؛ بنابراین تا جایی که ممکن است، هر یک از طرفین باید سعی کنند درگیری مستقیم با اعضای خانواده یا فامیل همسر نداشته باشند.
بی تفاوتی مسئولان جوان ۱۹ ساله را به کام مرگ کشاند/بهانه های عجیب و غریب مسئولین گلباف برای شانه خالی کردن از زیر بار مسئولیت
وقتی همه چیز را گردن شانس می اندازند؛
جوان ۱۹ ساله از اهالی روستای کشیت دومین قربانی بی توجهی مسئولین برای تعمیر ترانس برق معیوب این روستاست و همه چیز را به گردن شانس انداختن و تکذیب واقعیت تنها راهکار دفاعی مسولین مربوطه است.
پروژه نفوذ؛ این بار با پنهان کردن نجاست صهیونیسم در ورای تلگرام
یادداشت/
چگونه است که مسئولین به جای راه اندازی و حمایت شبکه های اجتماعی بومی ایرانی-اسلامی مبلغ نجس افزار صهیونیستی تلگرام شده اند؟! خداوند متعال می فرماید:"آیا کسى که بدى عملش در نظرش آراسته جلوه داده شده است و لذا آن را نیک مى‏بیند [مانند کسى است که خداوند هدایتش کرده باشد] بى‏گمان خداوند هر کس را که خواهد بیراه دارد، و هر کس را که خواهد هدایت کند مبادا جان تو از حسرت خوردن بر ایشان بفرساید، بى‏گمان خداوند به آنچه مى‏کنند آگاه است‏."
خانه تکانی راحت با رعایت توصیه های ایمنی/ بهره گیری از مواد طبیعی به جای استفاده مکرر ازشوینده ها
سنت زیبای خانه تکانی و رعایت نکات ایمنی؛
این روزها خانواده های ایرانی برای سنت زیبای خانه تکانی خود را آماده می کنند و در این میان ضرروی است تا نکاتی ایمنی و جانب احتیاط را برای استفاده از مواد شوینده به کار ببرند.
بيماري ها و مضرات تلفن همراه را بشناسيد
تلفن همراه در کنار محاسن بسياري که دارد، به سادگي مضراتش را براي شما آشکار مي کند از بيش از اندازه درگير آن باشيد يا در اصطلاح به آن اعتياد پيدا کنيد.
سهم او از زندگی چیست؟
تمام زنانگی اش پشت سختی های روزگار رنگ باخته بود و به دنبال یک لقمه نان صبورانه قدم بر میداشت... دست هایش در سردی هوا آنقدر توان جابجایی کارتون دستی اش را نداشت اما باید می رفت تا زنده بماند...
تاثیرجادویی لالایی برکودک/ لالایی روشی برای آموزش زبان /لالایی ها طیف های رنگارنگی ازآرزوها
لالایی نخستین پیمان آهنگین میان مادروکودک است ؛رشته ای نامرئی است که ازلب های مادر به گوش کودک کشیده می شود وتاثیر جادویی آن خواب گرم ،ژرف وآرامی است که کودک را فرا می گیرد.
آسیب شناسی فضای مجازی کودکان ؛ چرا و چگونه ؟
با توجه به دشواری کنترل فضای مجازی و ورود انواع و اقسام اطلاعات متفاوت به این حوزه ، نظارت بر محتوای این شبکه ها بسیار سخت است از این رو می باید نهادهای متولی با اتکا به نظرات نخبگان اجتماعی و فرهنگی نقشی درخور برای به حداقل رساندن صدمات احتمالی ایفا کنند.
رواج تجمل‌گرایی و مصرف‌زدگی در برخی خانواده‌ها
موج تجمل‌گرایی در جامعه;
عروسک‌های ریز و درشت، ‌خرس‌های قهوه‌ای رنگ پشمی و خرگوش‌های سفید و صورتی روی دستگیره در و سقف ماشینی که قرار است نوزاد تازه به دنیا آمده را از بیمارستان تا خانه همراهی کند، جا خوش کرده‌اند؛ ماشین همراهان دیگر از عمو و عمه گرفته تا دایی و خاله، با بادکنک‌های رنگی و روبان‌های ریز ودرشت تزئین شده‌اند.
ایالت بایرن آلمان حجاب کامل چهره را ممنوع می‌کند
دولت ایالتی بایرن آلمان در یک طرح قانونی حجاب کامل چهره در اماکن عمومی را ممنوع اعلام کرد.
بررسی چالش‌ های کشورهای اسلامی در اجلاس‌ کمیسیون مقام زن/ فقدان روابط متقابل با نهادهای بین‌المللی حقوق‌بشری زنان
از تولد تا مصوباتی یک‌سویه؛
کمیسیون در سال‌های اخیر به صورت متمرکزتر موضوعاتی را در دستور کار خود قرار داده است که این موضوعات مشتمل بر موضوع اصلی، موضوع فرعی و موضوع فوق‌العاده می‌شوند. البته با اندکی تأملی در موضوعات بررسی‌شده در اجلاس کمیسیون مقام زن طی بیست سال گذشته در می‌یابیم که موضوعات مورد توجه تناسب کاملی با شرایط، نیازها و چالش‌های مطرح در حوزه زنان ندارند و عمده تمرکز بر تحقق برابری جنسیتی است .