logo-samandehi

اربعین سلام

نشر خبر

آرمان کرمان

زنان کویر
منهاج

نظرخواهی

به نظر شما آیا احداث پارک مادر و ریحانه تا کنون توانسته نیازهای ورزشی و تفریحی بانوان استان را تامین کند؟

اخبار ویژه

لاکچری‌ها چطور رتبه‌ برتر کنکور می‌شوند؟
حکمرانی مدارس ممتاز و گران قیمت؛
نگاهی به نتایج کنکور و رتبه‌های برتر نشان می‌دهد ضرب المثل هرچقدر «پول بدهی، آش می‌خوری» میان کنکوری‌ها صادق است و مدارس گرانقیمت بهترین رتبه‌ها را از آن خود کرده‌اند.
آمار جرایم اخلاقی در فضای مجازی نگران کننده است
یک جرم‌شناس:
یک جرم‌شناس با بیان اینکه جرایم اخلاقی ما در فضای مجازی آمار بسیار نگران کننده ای را نشان می دهد گفت:ضریب فعالیت «شبکه های اجتماعی» در آمریکا یک ششم فعالیت آنها در ایران است در حالی که آمریکا قربانی اول تجاوزات اینترنتی در دنیا است.
شیر مادر بهترین پادتن مقابل عفونت هاست
نکاتی درباره شیر مادر در طب اسلامی؛
اولین شیر مادر پس از زایمان آغوز نامیده می شود و حاوی میزان بسیار زیادی پادتن است که برای سیستم ایمنی نوزاد بسیار مهم و حیاتی است.
اعضای جدید مجمع تشخیص مصلحت نظام مشخص شدند + اسامی
با حکم امام خامنه‌ای؛
رهبر معظم انقلاب اسلامی، تعدادی از اشخاص حقیقی و حقوقی را به ترکیب جدید مجمع تشخیص اضافه کردند.
شهید حججی به دشمن یاد آور شد نیروی مقاومت ازسر بریده هیچ هراسی ندارد
به مناسبت روز مقاومت اسلامی
یک کارشناس علوم قرآنی در خصوص مقاومت اسلامی گفت: شهادت با عزت دلاور مرد جبهه نبرد شهید محسن حججی به دشمن یاد آور شد نیروی مقاومت ازسر بریده هیچ هراسی ندارد چون راه و هدف از قبل مشخص شده است , استقامت و ایستادگی در برابر دشمن را از مکتب عاشورای امام حسین (ع)وام گرفته است.
مطالبات فعالان زن از دولت دوازدهم/ بخش اول
در گفتگو با فعالان حوزه زنان بررسی شد؛
شروع دولت دوازدهم و به دنبال آن تغییراتی در کابینه که منجر به تغییر معاون امور زنان و خانواده رییس‌جمهور شد، ما را بر آن داشت تا به سراغ فعالان حوزه زنان برویم و مطالبات آن‌ها را از دولت در حوزه زنان و خانواده جویا شویم. این مطالبات طی چند گزارش منتشر می‌شود.
تکرار کابینه ای مردانه /آیا زنان را فقط برای صندوق های رای می خواهند؟
یادداشت/
زنان و حق رای آنان بی شک سهم بزرگی در پیروزی انتخاباتی رئیس جمهور دولت دوازهم داشته است اما در لیست پیشنهادی حتی یک زن مشاهده نمی شود اگر چه فراجناحی و جوان گرایی نیز در این لیست نادیده گرفته شده است.
ثبت روز جهانی چپ‌دست‌ها در تقویم ملی ایران
انجمن چپ‌دست‌های ایران با ارسال نامه‌ای به دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی، درخواست کرد روز ۱۳ اوت (۲۲ مرداد) به‌عنوان روز جهانی چپ‌دست‌ها در تقویم ملی کشورمان ثبت شود.
مشت خالی زنان اصلاح طلب و کرسی های وزارت/ چرخش 180 درجه ای مولاوردی درباره سهم خواهی زنان از کابینه!
آیا روحانی با انتخاب نکردن وزیر زن برای کابینه اش خلف وعده کرده است؟
باید از زنان اصلاحات و مدعیان سهم خواهی از وزارت پرسید چند چهره اصلح زن برای وزارت می توانید معرفی کنید که نسبت به مردان همردیف خود اصلح تر باشند؟! و آیا واقعا آنها در اندازه هایی که شما بزرگ شان می کنید، هستند؟! یا باز هم سهم خواهی چشم ها را از افق واقعیت نگری دور کرده است؟ و از آنها پرسید آیا به راستی درصد مشارکت سیاسی زنان و حضور آنها در عرصه های مدیریت به ورودشان در کابینه بالا می رود؟ چیزی که مولاوردی به آن پاسخ داده است.
جریانی در جامعه به اسم خط امام در مقابل ولایت می ایستند/ اندیشه های لیبرالی اختیارات ولی را منوط به رأی مردم می داند
سردار ابوحمزه در افتتاحیه هشتمین دوره طرح ولایت استان کرمان عنوان کرد؛
سردار غلامعلی ابوحمزه در افتتاحیه هشتمین دوره طرح ولایت استان کرمان عنوان کرد:جریانی در کشور وجود دارد که می خواهد توجیه کند خط امام و خط ولایت از هم جدا کنند بطوریکه عده ای به اسم خط امام در مقابل ولایت می ایستند.
مردمی که بین سنگ و سقفی از شاخه های درخت زندگی می کنند+عکس
گزارشی از روستاهای فراموش شده؛
ساکنان پیر خوشاب در جنوب کرمان داراییشان هیچ است حتی کپر هم ندارند، بین سنگ و سقفی از شاخه های درخت زندگی می کنند راه روستایشان بسیار صعب العبور است.
زن و رسالتی به نام آرامش/موفقیت در خانه داری برگ حضور در جامعه
نگاه اسلام به اشتغال زنان؛
یک مشاور خانواده گفت: اگر زن در همسرداری، فرزند پروری و خانه داری موفق بود آنگاه می تواند در فعالیت های سیاسی و اقتصادی جامعه نیز مشارکت داشته باشد اما اگر این اشتغال و حضور در جامعه مانعی بر انجام رسالت های اصلی زنان بود اینجاست که زن باید تجدید نظر اساسی در خصوص حضورش در جامعه داشته باشد.
بانوی کارآفرین نمونه شهرستان رابر: برای انجام هر کاری اراده بیش از سرمایه ارزش دارد/یک بانوی کارآفرین کرمانی:در ابتدای راه،بیش از چهارده ساعت در کارگاه فعالیت داشتم
بمناسب روز حمایت از صنایع کوچک؛
در تقویم عمومی کشور، 21 مرداد به عنوان روز ” حمایت از صنایع کوچک” نامگذاری شده است، فعالیت های اقتصــادی و تولیدی کوچک و متوســط از اهمیت بالایی در اقتصاد کشورهای مختلف برخوردار اســت.گردش چرخ اقتصادی کشورها با همراهی همین صنایع کوچک میسر خواهد شد و البته زنان در سالهای اخیر توانسته اند گام های موثری در این زمینه بردارند.